Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22367
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30593
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podzięk.: 1627 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 21 maja 2023, 20:26:41

Zbynio pisze:Mam na imię Zbyszek, a na karku posiadam 42 lata. Żona jeszcze jest...


Tak się kiedyś zastanawiałem czy istnieją badania pokazujące wiek i stan matrymonialny waperów oraz moment decyzji o wstapieniu w związek małżeński i w stan waperski. Bo to są bardzo poważne decyzje i nie następują ot tak, z byle powodów; jako takie niosą też bardzo poważne konsekwencje życiowe, historyczne, społeczne. Wstąpienie w związek prowadzi do ojcostwa które to z kolei prowadzi do posiadania dziecka. Chwilowo płeć dziecka pominiemy bo to dziś temat drażliwy a musimy przestrzegać RODO. Tak generalnie to wielu rzeczy trzeba przestrzegać ale RODO jest najważniejsze choć ustawy nikt nie czytał. Wstąpienie w waperstwo to z kolei jeszcze więcej problemów które musimy rozwiązywać absolutnie sami, bo ewentualna druga osoba w związku na pewno pomaga nam w rodzicielstwie ale nasze waperstw ma doskonale w dupie. Na dodatek szybko wpadamy w kolekcjonerstwo, zakupoholizm, gwałtowną utratę poczucia własnej wartości, także oszczędności a bywa, że calkowicie musimy zmienić otoczenie i kogoś bliskiego szukać na takim forum jak ten Salon. Z tym, że musisz pamiętać, że jestes tu nowy i dopiero będziesz budował swoje nowe poczucie wartości wśród lwów, tygrysów i węży kórzy są tu od dawna i już je odbudowali a nawet zbudowali od nowa na solidnych choć płynnych fundamentach, absolutnie słusznych liquidów. Niczym się jednak nie zrażaj. Kilkanaście lat małżeństwa z kobietą która nie podobała się nawet księdzu, stawia Cię w uprzywilejowanej sytuacji. Nic Cię tu nie zaskoczy ani nie zdołuje. Kiedy Twoja ukochana córka całkiem dorośnie, zawsze będziesz mógł jej powiedzieć: Zaraz po poczęciu ciebie, waperstwo to była najlepsza decyzja mojego życia. To taki jakby poczatek reakcji łańcuchowej. Zaraz po tym, jak zostałeś waperem, wstąpiłeś do Salonu...w zasadzie to od razu chciałem zapytać o Twoje dalsze kroki ale chyba się boję...

PS
Myśłę że powinieneś nas poinformować ile lat ma Twoja żona. Wiesz, taka informacja może być istotna z punktu widzenia martyrologii...waperzy nie mają łatwego życia.

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
Zbynio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2023, 19:00:03
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Zbynio » 21 maja 2023, 11:51:00

Witam wszystkich. Mam na imię Zbyszek, a na karku posiadam 42 lata. Żona jeszcze jest, choć czasami mam do siebie żal, że nie posłuchałem księdza jak przed kościołem zapytał się mnie "Synu, jesteś pewny?" Jakby coś wiedział. :lol:

Córka to inna bajka, jedyna, wychuchana i wiadomo ,Tatusia. Boże miej w opiece tych chłopców, bo nie wiedzą co ich czeka z mojej strony. ;-)
No ale do brzegu. Przygoda z wapowaniem zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Wiadomo, na początek jakiś POD, wybór padł na Smok Nord 50W , który w pracy, w warunkach warsztatowych, sprawuje się bardzo dobrze. Z biegiem czasu chciałem mieć coś lepszego i większego jak to zazwyczaj w życiu bywa, więc od czterech miesięcy "puszczam dymek" z VooPoo Argus Pro 80W. Ale żeby nie było że człowiek stoi w miejscu i się nie rozwija, postanowiłem skorzystać z dobroci internetu i zaciekawiło mnie wasze forum. Nie ukrywam dużą na mnie uwagę zwróciła nazwa "Salon rozchmurzonych". No jak salon, to coś dla mnie, bo lubię wygodę. :ok: Po zagłębieniu się w forum, zakupiłem Argusa XT z Kylin M Pro który już do mnie pędzi, będzie się działo. :rockers: Czy dobry wybór? To się okaże. Jestem osobą która dużo czyta, a zazwyczaj mało pyta. Tym sposobem znajduje odpowiedzi a i dowiaduje się czegoś nowego.
Dobra już kończę bo i tak napisałem więcej niż mam w pasie. :haha2:

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22367
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30593
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podzięk.: 1627 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 16 maja 2023, 07:15:11

Ha, celem przywitania...wiesz, że zastanawialiśmy się kiedyś jaki jest cel witania się ale zdania były podzielone. I mimo tego podzielenia i tak nie mieściły się w pojedynczym wątku. Przyjęliśmy zasadę, że post powitalny nie może być dłuższy niż obwód w pasie witającego się. To jeśli chodzi o wapera, natomiast jeśli chodzi o waperkę, to nie może być dłuższy niż obwód biustu. Ale kobiety od razu pisały dwa posty, bo chcialy pokazać obwód talii. Kiedy kilka waperek pokazało obwód biustu i talii przyszły następne które musialy pokazać obwód bioder. No to faceci, waperzy, zaczęli pisać następne posty pokazując wzrost. A niektórzy długość, jakby tu napisać non vulgaris, we wzwodzie, co już było naciąganiem.
Nie rozmiarów tylko waperek. W końcu postanowiliśmy nie ingerować w żaden sposób w powitania bo jak się kto i z kim wita, to będą dopiero badać historycy. Świat waperów jest bowiem młody i niezbadany i czeka na swojego Horacego czy Pliniusza Młodszego. Starszy może nie zrozumieć...
Podobnie jak pewien profesor, który nie zrozumiał pracy semestralnej swojej studentki i studenta w postaci zabezpieczonego testu ciążowego. Niemniej, nie wnikając już złozone, semantyczne struktury powitań i fleksyjnych zależności zdań złozonych mierzonych różnymi obwodami, bardzo się cieszymy z Twojego nadejścia. To pokazuje, że lud waperski może się rozmnażać i powiększać bez tych śmiesznych ruchów posuwisto zwrotnych, niegodnych wapera. Choć, jak mawiają, może to być przyjemne...
Będzie Ci w Salonie, jeśli nie przyjemnie, to dobrze.


Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
Velwer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2023, 16:42:43
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Velwer » 15 maja 2023, 22:57:13

Witam wszystkich użytkowników!

Celem przywitania, kilka słów o mnie. Mam obecnie 23 lata, a moją przygodę z nikotyną zacząłem, jak to często bywa, jeszcze w szkole. Skończywszy jakieś 18 lat uznałem, że po co sobie zdrowie psuć papierochami i przesiadłem się na e-papierosy. Wapowałem sobie grzecznie dopóki nie uderzyła akcyza, a wtedy niczym szczur opuściłem tonący, jak wtedy sądziłem, pokład, i rozpocząłem moje poszukiwania. Przeszedłem chyba przez wszystko co się da, Glo, Iqos, tabaka, woreczki, fajka, wszystko po to, żeby w końcu znowu skończyć... przy e-papierosach. Po tych paru latach od wprowadzenia akcyzy sytuacja jednak nie jest aż tak tragiczna, a i dalej jest to cenowo bardziej atrakcyjne od analogów, nie mówiąc już o satysfakcji z dmuchania chmur.

Na Salonie założyłem konto, żeby móc sobie przeglądać głównie recenzje sprzętu, a także inne tematy, które mogłyby mnie zainteresować. Dopiero dzisiaj postanowiłem się przywitać w przypływie wylewności i optymizmu, że może będę się tu aktywnie udzielał. Co do sprzętu, którego używam, tutaj jest bardzo różnie, obecnie gości u mnie zestaw Lost Vape Thelema Solo Quest i GeekVape Z RDA. Po przetestowaniu wielu rzeczy generalnie uważam się za dużego fana dripperów, RTA nie lubię, a atomizery na gotowe grzałki są dla mnie stratą pieniędzy. Obecnie szukam swojego świętego Graala w postaci przyjemnego MTL RDA, żeby oszczędzać równocześnie na płynie, grzałkach i baterii (taki ze mnie dusigrosz :cry: ).

Mam nadzieję, że uda mi się odnaleźć na forum i znajdę tu miejsce, gdzie dalej można rozmawiać o hobbystycznej stronie wapowania i odbudowywalnych parownikach mimo obecnych pustek w sklepach i dominacji podów (do których, broń Boże, nic nie mam, jeśli tylko skutecznie odciągają ludzi od palenia).
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6570
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:38:23
Punkty reputacji: 8371
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 389 razy
Otrzymał podzięk.: 356 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Krasnal45 » 14 maja 2023, 21:58:53

Szanowna @
Awatar użytkownika
Podpalaczka
i szanowny @
Awatar użytkownika
pablovsky
, to jest wątek powitalny nie dyskusyjny. Dalszą owocną konwersację proszę przenieść do bardziej odpowiednich tematów. Dziękuję. :)
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 277
Rejestracja: 13 maja 2023, 09:07:24
Punkty reputacji: 601
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Kobieta

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Podpalaczka » 14 maja 2023, 21:54:27

pablovsky pisze:...
Same zalety. A kopie w płuco jeszcze lepiej! I ma smak jaki chcesz, kawa, capuccino, truskawa albo czysty smaczek nikotyny a'la Dummont czy JSP. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz zapach, albo smak w/w analogów.
W każdym razie warto.


Pamiętam Gauloises. :oczko:
Też 30 lat palę i.. doigrałam się. Czas coś zmienić.
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 15 kwie 2023, 00:42:20
Punkty reputacji: 563
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: pablovsky » 14 maja 2023, 21:44:16

Podpalaczka pisze:To z sentymentu do S. Kinga i tego, że jeszcze jedną nogą jestem w analogach...


Rzucaj ten szajs raz na zawsze. Od dziesięciu lat nie palę, po blisko trzydziestu latach uwolniłem się od śmierdzieli na rzecz SWP. (Smaczne Wciąganie Pary).
Czuję się dużo lepiej, nie mam zadyszki, kaszlu, "zmulenia", nie śmierdzi w domu itp.
Same zalety. A kopie w płuco jeszcze lepiej! I ma smak jaki chcesz, kawa, capuccino, truskawa albo czysty smaczek nikotyny a'la Dummont czy JSP. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz zapach, albo smak w/w analogów.
W każdym razie warto.
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 277
Rejestracja: 13 maja 2023, 09:07:24
Punkty reputacji: 601
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Kobieta

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Podpalaczka » 14 maja 2023, 20:33:47

To z sentymentu do S. Kinga i tego, że jeszcze jedną nogą jestem w analogach...

Dzięki za ciepłe, a jakże, powitanie. :bloodcat:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22367
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30593
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podzięk.: 1627 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Tommy Black » 14 maja 2023, 20:07:27

My też się bardzo cieszymy, że takie forum istnieje a mało brakowało aby nie istniało. Wszystko z powodu podzwrotnikowych pożarów a Ty z takim nickiem tu...

Obrazek

Co nieco się wystraszyliśmy...

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 277
Rejestracja: 13 maja 2023, 09:07:24
Punkty reputacji: 601
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Kobieta

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Postautor: Podpalaczka » 13 maja 2023, 10:14:55

Cześć.

Cieszę się, że takie forum istnieje. Podejrzewam, że znajdę tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jestem nałogową palaczką analogów od 30 lat.
I.. posypało się.
Drugi raz w krótkim czasie w szpitalu na zapalenie płuc z ostrą dusznością. W końcu postawiona diagnoza: astma oskrzelowa.
Muszę zrezygnować z analogów. Chciałabym znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, dla kogoś, kto naprawdę sporo pali i lubi to...

Pozdrawiam
Edyta

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tenmen i 9 gości