Tu stawiamy pierwsze kroki na forum

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5825
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:29:29
Punkty reputacji: 10343
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 209 razy
Otrzymał podzięk.: 191 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Tomba » 02 kwie 2020, 21:48:23

kociol21 pisze:liquinator robiony przez użytkownika innego forum. .

Cześć, nie pamiętasz przypadkiem jaki nick miał tamten gościu od liquinatorów?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6673
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:38:23
Punkty reputacji: 8788
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 474 razy
Otrzymał podzięk.: 525 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Krasnal45 » 02 kwie 2020, 21:20:15

A mnie się nick podoba. Taki....ludzki.
A nie jakieś Venomy, Suwmiarki czy inne Kangury.
No i..... pismo mi się też podoba :blush: i historia... Widać, że swój gość.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22424
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30685
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1661 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Tommy Black » 02 kwie 2020, 21:11:27

kociol21 pisze:Póki co średnio ogarniam. Z moich wspomnień to mesh używali głównie zapaleńcy, którzy próbowali tego używać zamiast bawełny czy coś. Trochę mnie to przerażało ale koniec końców spróbowałem i okazało się, że zbudowanie tego jest szybsze i łatwiejsze niż w moim poczciwym subtanku, bo ogólnie wszystko jest większe i proste w budowie. Zrobiłem pierwszy build, pewnie bardzo kiepski, ale o dziwo działa, smakuje nieźle, nie bobrzy, nic nie leje. Super sprawa. Ciekawe czy posłuży parę lat. Co do zasilania, to wziąłem takie bo sprzedawca polecił ale wydaje sie solidne i fajnie leży w dłoni.


Daję tylko fragment ale cały Twój post czyta się prawie jak historię Salonu i nasze wspomnienia. I czyta się dobrze. I, uwierz mi, bardzo fajnie jest napisać to co napisałem, do nowego użytkownika!

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:59:41
Punkty reputacji: 243
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: kociol21 » 02 kwie 2020, 21:04:57

Witam wszystkich! Parę słów o sobie - 37 letni facet, paliłem papierosy około 11 lat, potem żona wynalazła w sieci coś na temat elektronicznych, przekonała mnie żebym spróbował i praktycznie przerzuciłem się z dnia na dzień.

W kwestii wapowania, jestem z jednej strony dosyć doświadczony, a z drugiej całkiem zielony. Dlaczego?

Jestem doświadczony bo używam tego od drugiej połowy 2010 roku czyli już prawie 10 lat bez przerwy. Myślę, że staż dosyć długi. Zaczynałem od jakiegoś Ego-T, przeróżnych clearomizerów, kartomizerów watkowych i pierwszej rzeczy, która posłużyła mi na bardzo długo - liquinator robiony przez użytkownika innego forum. Pamiętam jak wszyscy wzdychali do pierwszych Provari, które trzeba było sprowadzać zza oceanu grupowo, a kosztowało z 700 zł chyba. A potem jak weszli na rynek Chińczycy z Lavatube (miałem 2 egzemplarze) i zaczęła się modomania. Fajne czasy.

Dlaczego zielony? No właśnie. Lubię mieć sprawdzony sprzęt i trzymam się go dłużej niż, zapewne, większość. Liquinator na kartomizery watkowe był praktycznie nie do zdarcia, kartki wymieniałem ze dwa razy w miesiącu, a jeden kosztował z 5zł. Służyło mi to całe lata i pewnie używałbym nadal gdyby nie przestali robić kartomizerów. Rynek wymusił zmiany. Spróbowałem jakichś Vivi Nova, jakieś Eternity (?) ale nic mi nie podeszło. Udało mi się dorwać jeszcze kilkadziesiąt kartomizerów i odwlec nieuniknione. Potem już musiałem zmienić, Lavatube mi siadło ostatecznie więc jakieś 5 lat temu kupiłem Joyetech Evic i atomizer Kangertech Subtank Mini. I tyle. Ten zestaw starczył mi na 5 lat. Jedyne co musiałem dokupować to bawełnę do grzałek i liquid. Niestety, znowu wszystko mi siadło, subtank się połamał i znowu musiałem wrócić do gry. Ile się pozmieniało od czasów, kiedy to ogarniałem. Kompletnie inne rzeczy teraz się używa. Do tego nawet nie byłem świadomy, że od 2016 takie problemy są z zakupami online...

Poczytałem trochę, pooglądałem filmy na YT i kupiłem.
Zasilanie - Tesla XT Mini 220
Atomizer - Vandy Vape Kylin M RTA

Póki co średnio ogarniam. Z moich wspomnień to mesh używali głównie zapaleńcy, którzy próbowali tego używać zamiast bawełny czy coś. Trochę mnie to przerażało ale koniec końców spróbowałem i okazało się, że zbudowanie tego jest szybsze i łatwiejsze niż w moim poczciwym subtanku, bo ogólnie wszystko jest większe i proste w budowie. Zrobiłem pierwszy build, pewnie bardzo kiepski, ale o dziwo działa, smakuje nieźle, nie bobrzy, nic nie leje. Super sprawa. Ciekawe czy posłuży parę lat. Co do zasilania, to wziąłem takie bo sprzedawca polecił ale wydaje się solidne i fajnie leży w dłoni.

W Kylinie były tylko dwa kawałki bawełny. Nie mam pojęcia jaką trzeba dokupić w razie czego. Siatki mesh też tylko 4, ale jeśli to jest podobne do grzałek to pewnie te 4 posłużą na lata.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:30:00
Punkty reputacji: 5498
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: ErNOL » 02 kwie 2020, 19:59:14

@
Awatar użytkownika
Ikegatsu
- każdy z Nas przez to przechodził... Jest wiele świetnych RTA, ale nie ma tego jedynego... Szukaj... Jak znajdziesz coś już prawie hiper, to zapytaj. Pamiętaj, że to co dla mnie, dla Ciebie może być nieodpowiednie. :) Taka ta cała nasza zabawa/hobby.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Ikegatsu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:53:11
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Ikegatsu » 02 kwie 2020, 19:51:49

ErNOL pisze:
Ikegatsu pisze:
Szkoda, że nikt nie da jednej odpowiedzi o dobre RTA na coile (do 200) bo to już ciężkie pytanie :lol1:


Dlaczego tak piszesz? Wątków z Twoim pytaniem w Salonie jest co najmniej kilkanaście. Choć jeden przeczytałeś?
Podpowiem Ci - nie ma jednego najlepszego RTA. :)


Przeczytałem, przeczytałem problem w tym, że ja człowiek niezdecydowany i to dla mnie ciężki wybór.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22424
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30685
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1661 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Tommy Black » 02 kwie 2020, 19:29:29

Ikegatsu pisze:Szkoda, że nikt nie da jednej odpowiedzi o dobre RTA na coile (do 200) bo to już ciężkie pytanie. :lol1:


A próbowałeś zapytać o jakieś dobre RTA, do kwoty 200 zł na grzałki robione samemu?
No i odpowiedź całkiem sensowną jednak otrzymałeś. Tylko bardzo mi przykro, że dopiero po 5 minutach.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:30:00
Punkty reputacji: 5498
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: ErNOL » 02 kwie 2020, 19:25:11

Ikegatsu pisze:
Szkoda, że nikt nie da jednej odpowiedzi o dobre RTA na coile (do 200) bo to już ciężkie pytanie :lol1:


Dlaczego tak piszesz? Wątków z Twoim pytaniem w Salonie jest co najmniej kilkanaście. Choć jeden przeczytałeś?
Podpowiem Ci - nie ma jednego najlepszego RTA. :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Ikegatsu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:53:11
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Ikegatsu » 02 kwie 2020, 19:17:49

Szkoda, że nikt nie da jednej odpowiedzi o dobre RTA na coile (do 200), bo to już ciężkie pytanie. :lol1:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22424
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30685
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1661 razy
Płeć: Mężczyzna

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Postautor: Tommy Black » 02 kwie 2020, 19:03:29

Ikegatsu pisze:20 latek jakoś leci to życie pytań sporo...


To ostatnie chwile kiedy możesz pytać. Dość szybko przejdziesz do etapu życia kiedy będziesz musiał odpowiadać na coraz więcej pytań. Najtrudniejsze będą te, na które będziesz musiał odpowiedzieć sobie. Dobrze trafiłeś. Kiedy większość z nas miała po 20 lat nie było Salonu a kiedy zielona @Madzia miała te 20 lat, to nie było nawet komputerów.
Na szczęście nastąpiła era waperstwa i nic innego lepszego na razie rodzaju ludzkiego nie spotkało.
Pytaj więc i karm się odpowiedziami ile tylko możesz...dopóki możesz.

Salon wita Cię w temacie dla nowych użytkowników.Obrazek

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: drakon i 52 gości