Przykazania wapera

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 316
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: realg » 01 kwie 2023, 11:15:18

Wygląda na to, że spłynęły już wszystkie Wasze propozycje przykazań.
Starałem się je uporządkować, zunifikować, pogrupować, poscalać i zapodać pełną propozycję Dekalogu Wapera, czyli nasze 10 Przykazań. Oto one:

10 PRZYKAZAŃ WAPERA

1. Zawsze posiadaj odpowiedni zapas liquidu.

2. Zawsze posiadaj niezbędny zapas prądu. 

3. Zawsze miej pod ręką gotowy drugi atomizer (bo szkiełko się stłucze w najmniej odpowiednim momencie). Przezorny ma również drugie zasilanie. A zapasowe szkło do atomizera zapewni Ci komfort psychiczny.

4. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych, postępując we właściwy sposób z ogniwami. Dobieraj ogniwa do mocy, którą udźwigną z zapasem. Kupuj markowe i ze sprawdzonych źródeł. Używaj dobrych ładowarek i staraj się w miarę możliwości mieć na nie oko podczas ładowania. Przechowuj ogniwa w silikonowych koszulkach lub innych pojemnikach, które zapobiegać będą przypadkowemu zwarciu, tudzież chronić przy upadkach.

5. Liquid trzymaj poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

6. Dbaj o higienę wapowania - regularnie zmieniaj grzałkę i dbaj o czystość sprzętu.

7. Uchyl okno jak wapujesz w samochodzie, chyba że lubisz myć szyby. A owiewki zapewnią Ci komfort.

8. Nie popadaj w zakupoholizm waperski! Kolekcjonerstwo to inna sprawa ;)

9. Dbaj o dobre imię Vapingu zachowując kulturę wapowania.

10. Bądź na bieżąco z tematyką EIN - regularnie przeglądaj Salon Rozchmurzonych!


Może warto podwiesić/przypiąć Dekalog jako pracę zbiorową społeczności Salonu, by nowi użytkownicy mogli uniknąć podstawowych błędów/problemów i czerpali tylko radość z przejścia na EIN?
Obrazek
Awatar użytkownika
nikkitaa
Moderator
Moderator
Posty: 242
Rejestracja: 29 sty 2023, 20:08:54
Punkty reputacji: 1547
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 328 razy
Otrzymał podzięk.: 380 razy
Płeć: Kobieta

Przykazania wapera

Postautor: nikkitaa » 25 mar 2023, 18:03:09

@
Awatar użytkownika
realg
, niestety zwykle uczę się na własnych błędach, czasem dość boleśnie, ale w tym przypadku wolę nie zostać na lodzie :) . Zbyt dobrze mi idzie póki co, przez 1,5 miesiąca chmurzenia zdołałam nawet zejść z mocą nikotyny do 3,6 mg/ml i jestem z siebie baaaaardzo dumna. Zwłaszcza, że codziennie nabijam gilzy tytoniem dla męża i normalne papierosy mam non stop pod nosem. Jeszcze tylko zakup poda, jako drugi, zapasowy sprzęt i poczuję się bezpiecznie :) .

K45
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 316
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: realg » 25 mar 2023, 16:53:39

@
Awatar użytkownika
nikkitaa
nikt tu nikogo nie straszy, :nienie: my tylko dzielimy się wiedzą wynikającą z naszych doświadczeń, abyś uniknęła naszych błędów i problemów. :)
Swoją drogą jesteś chlubnym wyjątkiem chcąc uczyć się na cudzych błędach. :brawo: Z reguły ludzie uczą się dopiero na własnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
nikkitaa
Moderator
Moderator
Posty: 242
Rejestracja: 29 sty 2023, 20:08:54
Punkty reputacji: 1547
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 328 razy
Otrzymał podzięk.: 380 razy
Płeć: Kobieta

Przykazania wapera

Postautor: nikkitaa » 25 mar 2023, 15:58:40

Tak mnie nastraszyliście, że dziś na zakupach podeszłam do Chińczyka i kupiłam Innokin iSub G tank za 15zł, żeby było coś na wszelki wypadek :).

eD
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 06 sty 2020, 14:39:25
Punkty reputacji: 4047
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 467 razy
Otrzymał podzięk.: 166 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: edarek » 25 mar 2023, 14:54:53

Don bar 39 pisze:... Przy okazji, czy ktoś zna jakiś polski sklepik, (sprawdzony) z szkłami do atomizera Zeus X RTA...

Powinienem mieć jakiś zapas, a Zeusy już poszły w zapomnienie. Sprawdzę i dam Ci znać na PW.
:BtT:
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:59:41
Punkty reputacji: 243
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: kociol21 » 24 mar 2023, 20:11:48

@
Awatar użytkownika
Don bar 39
we Frankijuice jest dostępne. Moim zdaniem najlepszy sklep obecnie, przynajmniej jeśli chodzi o czas wysyłki.
Awatar użytkownika
Don bar 39
Patronauta
Patronauta
Posty: 99
Rejestracja: 30 wrz 2022, 00:59:42
Punkty reputacji: 107
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Don bar 39 » 24 mar 2023, 20:06:04

No i kurna. Stłukłem szkiełko. Pierwsze.
Wywołaliście drodzy waperzy i waperki wilka z lasu tym postem. :zły:
Dziś spadłem z kanapy (nie pytajcie jak, normalnie żenada), zahaczyłem kopytem o stolik, na którym stał e-papieros i... trzask. ^#$@$##%$.
Dobrze, że jeszcze jedno szkiełko było w zapasie.

Przy okazji, czy ktoś zna jakiś polski sklepik, (sprawdzony) z szkłami do atomizera Zeus X RTA.
Bo tak sobie przeglądałem te co znam, ale brak. Na Aliexpress znalazłem bez problemu. Jednak z Chin daleka droga.
Historyczne głosowanie 190 za, 266 przeciw. :wino:
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:59:41
Punkty reputacji: 243
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: kociol21 » 24 mar 2023, 14:04:02

@
Awatar użytkownika
realg
no teraz już podniosłem aromaty sporo, ale w tamtych czasach to wapowałem z może 3-4% aromatu i to górna granica. Teraz to i do 15% spokojnie, ale dalej nie widzę jakiejś specjalnej różnicy po leżakowaniu. Tzn. nie to, żeby w ogóle jej nie było. Jak się skoncentruję i wiem, że testuję ten sam liquid o różnym czasie umieszania, to potrafię wychwycić jakieś różnice, ale jakbym się bardzo nie skupił, to bym tych różnic nawet nie zauważył. Bardziej na zasadzie, że po miesiącu 10% stężenie aromatu smakuje podobnie jak 7-8% zaraz po wymieszaniu. Czyli różnica głównie w intensywności.

A z zassaniem szkła to też mi przyszło do głowy, więc wszystko przeczyściłem dokładnie i wymyłem zanim próbowałem to wapować. Z jednej strony baniaka odpadł kawał tak 0.5 cm na 1 cm, więc dało radę go nawet założyć po wyczyszczeniu, tylko musiał leżeć na boku. :D
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 316
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: realg » 24 mar 2023, 12:42:33

kociol21 pisze:A ja, choć nowicjuszem zdecydowanie nie jestem, większość tych przykazań łamię, albo przynajmniej łamałem w przeszłości.


Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. :good:

kociol21 pisze: Z wymianami i czyszczeniem to bywało różnie, ale na Kylinie M dojechałem do jakichś 9 miesięcy na jednej blaszce mesh i bodajże 3-4 miesiące na jednej bawełnie.


Myślę, że to dzięki bardzo niskiemu stężeniu aromatu, który zadeklarowałeś. Osobiście zmieniałbym częściej z przyczyn higienicznych, mimo bawełny wyglądającej na czystą. Używam płynów o smaku wyraźnym w moim odczuciu, choć jasnej barwy i optymalny dla mnie termin wymiany bawełny to 10 dni.

kociol21 pisze: Ogniwa zawsze kupowałem dobre, ale ładowarkę przez lata miałem taką najtańszą - dwukanałową za 20 zł z Allegro i akumulatory siedziały w niej na stałe właściwie. Dopiero niedawno dorobiłem się jakiegoś trochę lepszego Xtara.


Zaczynałem od ładowarek z zestawu do e-papierosa wyglądajacego jak papieros. Potem tania ładowarka z FT, gdy zaczęły się zasilania na wymienny akumulator. Tak mnie ona zraziła, że niemal z miejsca nabyłem iMax B6, z którego korzystam do dzisiaj. Trzyczęściowa budowa, i kompatybilność z każdym akumulatorem, jaki przewinał się w domu, to cechy, za które wciąż ją cenię.

kociol21 pisze: moim zdaniem "czas przegryzania" w dużej mierze "snake oil" i jak dla mnie większość samogonów (nawet tytoniówek) w godzinę po zmieszaniu smakuje w 95% tak samo jak po miesiącu leżakowania. :D :D


Wydaje mi się, że Twoja ocena może się wiązać z deklarowanym przez Ciebie bardzo niskim stężeniem aromatu. Używam wyłącznie absolutów tytoniowych i wyczuwam wyraźną różnicę między liquidem godzinnym, a tygodniowym.

Post Scalony: Wpis dodano po 10 minutach 20 sekundach

kociol21 pisze:3 dni musiałem wapować "na płasko" bo z jednej strony szkło się jeszcze trochę trzymało. :D


To niezły z Ciebie MacGyver! Dobrze, że nie wciągnąłeś jakichś resztek stłuczonego szkła.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:59:41
Punkty reputacji: 243
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: kociol21 » 24 mar 2023, 12:30:25

No co do tych szkiełek, to faktycznie działa tu złośliwość wszechświata. Miałem parownik przez 2 lata i nigdy nic się nie stało, nawet na bok się nie przewrócił. Nie miałem szkła na wymianę bo po co, zresztą rzadko ruszam się poza moje miasto, a tutaj w ostateczności to podjadę w 10 minut do vapeshopu i coś się poradzi.

Pojechałem raz z dziećmi do rodziców, do małej mieściny na weekend. W 15 minut po przyjeździe sprzęt spadł mi na podłogę i szkło poszło w drzazgi. 3 dni musiałem wapować "na płasko" bo z jednej strony szkło się jeszcze trochę trzymało. :D

Jak przyjechałem do domu, to pierwsze co zrobiłem to zamówiłem 6 zapasowych baniaków i oczywiście nigdy mi się już do niczego nie przydały, leżą w szafie.

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości