Przykazania wapera

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Baushok » pt mar 24, 2023 11:02 am

Zapasowe szkiełka do parowników to must have każdego wapera.

W swoim życiu stłukłem może z 3 sztuki. Za każdym razem w dziwny sposób.
Najbardziej spektakularne było na weselu, moim. :lol:
Tak mnie Rodzina podrzucała do góry przy hulankach...że zasilanie wypadło mi z kieszeni rozsypując się po całej sali. :lol:
Szybki sprint do domu, i zabawa trwała dalej.
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 12, 2020 6:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 206 razy
Otrzymał podzięk.: 230 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: realg » pt mar 24, 2023 10:50 am

Tomba pisze:To nie przykazanie, ale jak kupuję jakikolwiek atomizer to od razu kupuję ze dwa szkła zapasowe. Teraz mam ich cały karton nawet do atomizerów, których już nie posiadam. Ale za to nigdy się nie martwię.


Zgadza się, nabywanie zapasowych szkiełek zapewnia redukcję zmartwień, a że z wiekiem spada zapotrzebowanie na emocje, a wzrasta na święty spokój, to mam w sumie jeszcze bardziej ostrożnościowe podejście, bo kupuję szkiełka z dwòch sklepòw na raz, gdyż czasem deklarowana przez dalekowschodnich przyjaciół kompatybilność rozjeżdża się z rzeczywistościa.

Minusem takiego podejścia jest nadmierny zapas szkiełek, ale plusem jest to, że oryginalne szkło wiedzac o zapasie, zwyczajnie boi się pęknać. :wow:
Wiem, że to irracjonalne, ale działa.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: lesstro » pt mar 24, 2023 10:09 am

I chyba na pierwszym miejscu, bym dał - regularnie przeglądaj i czytaj Salon Rozchmurzonych! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: kociol21 » pt mar 24, 2023 7:27 am

A z kolei ja, choć nowicjuszem zdecydowanie nie jestem, większość tych przykazań łamię, albo przynajmniej łamałem w przeszłości. Taki ze mnie waper... :(

Przez większość mojego waperskiego życia nie miałem specjalnie żadnych zapasów. Jedno zasilanie, jeden atomizer, zero zapasowych szkiełek. Akumulatorów tyle, żeby były dwa komplety, czyli np. miałem boxa na jeden akumulator, to miałem dwa akumulatory. Liquidu to jak się zdarzyło, czasem było więcej, ale często zdarzało się, że musiałem na przerwie w pracy biec do pobliskiego stoiska w Biedrze po 10 ml, bo zapomniałem, że nie mam. Sprzęt noszę zazwyczaj jak popadnie, w kieszeni. Zazwyczaj spodnie bardziej cierpiały na tym (niespodziewane wylewy) niż sprzęt. Z wymianami i czyszczeniem to bywało różnie, ale na Kylinie M dojechałem do jakichś 9 miesięcy na jednej blaszce mesh i bodajże 3-4 miesiące na jednej bawełnie. A i tak zmieniłem ją bardziej z nudów, niż dlatego, żeby było to potrzebne jeśli chodzi o smak. Ale wapowałem samogony - baza + dosłownie parę kropel aromatu. Po tych kilku miesiącach bawełna była delikatnie odbarwiona, ale żadnego syfu. Ogniwa zawsze kupowałem dobre, ale ładowarkę przez lata miałem taką najtańszą - dwukanałową za 20 zł z Allegro i akumulatory siedziały w niej na stałe właściwie. Dopiero niedawno dorobiłem się jakiegoś trochę lepszego Xtara.

A największe bęcki dostałbym pewnie za stwierdzenie, że moim zdaniem "czas przegryzania" w dużej mierze "snake oil" i jak dla mnie większość samogonów (nawet tytoniówek) w godzinę po zmieszaniu smakuje w 95% tak samo jak po miesiącu leżakowania. :D Tyle, że z czasem aromat nieco słabnie.

No, przynajmniej tych nie technicznych przykazań zawsze się trzymałem, nie dmuchałem ludziom w twarz, dbałem o dobre imię EIN, pomagałem ludziom przejść z papierosów na elektroniczne i nigdy jeszcze nie włożyłem gorącego atomizera w gacie! :D
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: WE514 » pt mar 24, 2023 6:30 am

Od ponad 10-ciu lat wapowania, wszystkie przykazania przestrzegam, mogę zapomnieć kluczy od mieszkania i innych rzeczy, ale wychodząc z domu to e-papieros, liquid i akumulator na wymianę są zawsze.

k87
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Tomba » czw mar 23, 2023 11:05 pm

To nie przykazanie, ale jak kupuję jakikolwiek atomizer to od razu kupuję ze dwa szkła zapasowe. Teraz mam ich cały karton nawet do atomizerów, których już nie posiadam. Ale za to nigdy się nie martwię.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7878 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: bulit73 » czw mar 23, 2023 8:14 pm

Waperko i waperze, uważajcie żeby nie popaść w zakupoholizm. Kolekcjonerstwo to inna sprawa. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
gonsior666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 07, 2022 7:59 pm
Lokalizacja: wro
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 113 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: gonsior666 » czw mar 23, 2023 7:21 pm

Uchyl okno jak wapujesz w samochodzie, chyba że lubisz myć szyby.

Liquid trzymaj poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

I zgodzę się z Wami wyżej, że bardzo ważne mieć zapasowy atomizer, ale dobrze też mieć co najmniej dwa zasilania.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Tenmen » czw mar 23, 2023 6:46 pm

Nie trzymaj sprzętu w kieszeni razem z kluczami, monetami itp. Szanuj swoje narzędzie do wapowania.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Przykazania wapera

Postautor: Nikotynos » czw mar 23, 2023 6:16 pm

6. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych, posługując się we właściwy sposób ogniwami. Dobieraj ogniwa do mocy, którą udźwigną z zapasem. Kupuj markowe i ze sprawdzonych źródeł. Używaj dobrych ładowarek i staraj się w miarę możliwości mieć na nie oko podczas ładowania. Przechowuj ogniwa w silikonowych koszulkach lub innych pojemnikach, które zapobiegać będą przypadkowemu zwarciu, tudzież chronić przy upadkach.

7. Czcij Vaping i dbaj o to, żeby dobrze go postrzegano.

8. Nie wkładaj rozgrzanego atomizera w majty, chyba że jest zima i/lub to lubisz. Żarcik oczywiście. :lol:

eD

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości