Nie tylko "nowi" powinni tu zaglądać

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5789
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:29:29
Punkty reputacji: 10193
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 185 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie tylko "nowi" powinni tu zaglądać

Postautor: Tomba » 05 paź 2019, 13:24:10

Dodam słówko od siebie. Najlepiej działa wyszukiwarka google i to bez wchodzenia na forum. Zwykle, jak czegoś poszukuję, to w przeglądarce wpisuję np. nazwę zasilania + salon.
Tak to wygląda (kliknij aby powiększyć):
Obrazek

Strasznie drażni mnie na forum cytowania całych postów i jeszcze bardziej wraz ze zdjęciami, albo cytowanie kilku wcześniejszych wypowiedzi na raz.
Tak jak Tommy zaznaczył, najlepiej cytować fragment wypowiedzi do którego chce się odnieść w danej chwili.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22408
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30638
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 1630 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie tylko "nowi" powinni tu zaglądać

Postautor: Tommy Black » 05 paź 2019, 13:18:45

wxp.jpg


Tak, nie tylko zaglądać i nie dotyczy to tylko nowych użytkowników. Lektura tego tematu przyda się bowiem wszystkim. Także moderatorom oraz tym, którzy poszukują. Nie wnikamy w to czego ktoś poszukuje i w jakim celu.

Chciałbyś napisać post lub założyć nowy temat? Świetnie! W końcu po to się tutaj zarejestrowałeś. Ale zanim to zrobisz zapoznaj się z kilkoma informacjami, które Ci w tym pomogą, a nam pozwolą podjąć z Tobą pożyteczny i ciekawy dialog. Bo jak wiesz, warto rozmawiać...

7o1.jpg

Wcale nie takie bla-bla...

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi w Salonie:
1. Zanim napiszesz swój temat, sprawdź czy ktoś już nie pisał o tym samym. Użyj wyszukiwarki. Jeżeli temat był już omawiany, może od razu znajdziesz rozwiązanie? A jeśli brakuje rozwiązania, to dopisanie się do takiego tematu zwiększy prawdopodobieństwo odpowiedzi (dotychczasowi uczestnicy oraz inni subskrybenci dostaną informację, że ktoś napisał w tym temacie i pewnie zaciekawieni tym zajrzą tam).

Jeżeli podobnego tematu nie ma, napisz swój. Ale po kolei:

Wybierz odpowiedni dział na Forum, np. jeśli to temat o atomizerach RTA, wybierz taki dział, jeśli o zasilaniu, wybierz odpowiedni, jeśli to jakiś problem techniczny - odpowiedni dział techniczny.
Znajdź przycisk "Nowy temat" i go kliknij, otworzy się okienko w którym możesz pisać.

Po skończeniu kliknij "Podgląd wiadomości" (jeśli przed publikacją posta chcesz zobaczyć, jak będzie on wyglądał na Forum). To zawsze warto zrobić! Nawet, a może właśnie wtedy, kiedy jesteś już zmęczony. Mogłeś bowiem, hmmm... napisać coś bez sensu albo jeszcze gorzej... :boje:

osiooł.jpg


Tytuł tematu:
Postaw się w sytuacji kogoś, kto szuka rozwiązania swojego problemu i wpisze odpowiednie hasło do wyszukiwarki. Ale nie może to być hasło do Twojej poczty...
Postaraj się, aby tytuł możliwie dokładnie oddawał zawarty w temacie problem. To bardzo ułatwi wyszukiwanie. Przestrzegaj kilku zasad:
- nie używaj słów "pomocy", "problem", "ratunku", "kłopot" itp.
- temat powinien być jednoznaczny, np. nie wystarczy napisać "grzałka do atomizera", bo nie wiadomo o jaki atomizer Ci chodzi, lepiej napisać: Jakie grzałki najlepsze do atomizera "[...] i tu wpisz jego nazwę.
Nazwy atomizerów, zasilań etc. piszemy zaczynając je od wielkich liter. Takimi też literami piszemy skróty oznaczające typ atomizera, np. RTA, RDA czy RDTA.
- nie pisz całego tematu WIELKIMI LITERAMI, w ten sposób można podkreślić jedno słowo, ale w większej ilości oznaczają one krzyk, głównie rozpaczy, a tego tu nie chcemy. ;)

sklep.jpg


Treść postów:
W Salonie preferujemy i wspieramy pisownię z polskimi "ogonkami" i innymi znakami diakrytycznymi (ą, ę, ł, ó, ż itd.), znakami interpunkcyjnymi (kropki, przecinki itp.). Ortografię i całość postu możesz sprawdzić klikając przycisk "podgląd".
Nie pisz całych zdań WIELKIMI LITERAMI.
Nie używaj kilku kolorów ani kilku wielkości liter przesadnie, bo całość robi się nieczytelna i chaotyczna.
Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administratorów. Nie używaj go bez wyraźnej potrzeby.
Nie przeklinaj i nie obrażaj nikogo. Do przeklinania jest specjalny temat, a obrażanie jest złe, słabe i niepotrzebne... I świadczy tylko o poziomie obrażającego a nie obrażanego.

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz. Jeśli post zawiera fotografię, nie cytuj jej zaraz pod nim, fotografię oznaczoną w cytacie znacznikami: " [img]...[/img] ", możesz wyciąć.

Nie pisz (publikuj) postu pod postem, chyba, że minął już jakiś czas i chcesz przypomnieć o temacie. Jeżeli o czymś zapomniałeś i chcesz to dopisać, a nikt jeszcze nie odpowiedział na Twój post, to skorzystaj z możliwości edycji. Ale edycja możliwa jest tylko przez 3 godziny od czasu napisania (publikacji) Twojego postu.
Jeśli jednak czas minął, a koniecznie chcesz coś zmienić, skontaktuj się z moderatorem. Moderatorzy z reguły są dobrzy i uprzejmi. ;)
Nie wstawiaj filmów i obrazków bez choćby jednozdaniowego komentarza .Inni użytkownicy powinni wiedzieć co to jest i dlaczego to wstawiłeś.

Jeśli ktoś Ci pomógł lub spodobał Ci się jego post, podziękuj lub daj punkty reputacji. Zwykle ktoś włożył tam trochę pracy i swojego czasu. Na pewno będzie mu miło, Tobie też.

Nie dubluj tematów.

Trzymaj się zasady: "jeden problem - jeden temat".

A w ogóle to w Salonie bądź sobą. Jedyne co Cię powinno powstrzymywać to etykieta i Kodeks karny. ;)
Ekipa Salonu zrobi wszystko, abyś czuł się tutaj jak w domu, nie wnikając w czyim domu albo nawet lepiej, ale to Ty sam musisz tego chcieć.

kiss-it-im-vaping-david-link.jpg


Tajne przesłanie dla Koncernów Tytoniowych. :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości