Zamieszczanie zdjęć - krótki poradnik

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: 06 sty 2020, 14:39:25
Punkty reputacji: 4047
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 695 razy
Otrzymał podzięk.: 319 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamieszczanie zdjęć - krótki poradnik

Postautor: edarek » 18 sty 2020, 17:08:19

Raczej nie mam problemów z zakładaniem konta w razie potrzeby, ale z poziomu telefona na stronie Imgur nie mogę znaleźć rejestracji. W pomocy znalazłem linka, jednak przekierowuje on do aplikacji, a tam zupełna porażka. Żeby dodać zdjęcie, trzeba napisać posta.
Wersja komputerowa na telefonie niewiele zmienia.
Aż taki tłumok jestem?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 16 cze 2019, 13:36:04
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 203 razy
Otrzymał podzięk.: 404 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamieszczanie zdjęć - krótki poradnik

Postautor: Maciejko » 18 sty 2020, 16:39:26

Zauważyłem, że często ktoś ma problem z zamieszczeniem zdjęcia, bądź nie wie jak to zrobić, albo limituje go maksymalny rozmiar załącznika. Stwierdziłem, że przygotuję taki krótki poradnik, który być może pomoże kilku osobom opanować tę, wcale niezbyt trudną, sztukę.

Korzystanie z załącznika jest dobre, jeżeli szybko chcemy zamieścić jakiś niewielki plik graficzny, ikonkę, mały obrazek. Jego minusem jest to, że zarówno wymiary, jak i rozmiar, załącznika są ograniczone. Przy okazji wstawia się on na końcu posta, więc jakiekolwiek pozycjonowanie w tekście nie jest możliwe.

Co zatem należy zrobić? Warto skorzystać z tzw. hostingów, które pozwalają nam zamieścić obrazek na serwerze, a następnie umieszczać go na forach, korzystając z różnych rodzajów języka (HTML, BBCode), w formie odnośnika. Wtedy obrazek taki nie znajduje się bezpośrednio na serwerze Salonu, nie limituje nas jego rozmiar (do pewnego stopnia, ale dopóki nie wrzucamy zdjęć w formacie ".raw" to raczej ciężko ten limit przekroczyć), czy wymiary.

Dwa hostingi, z których ja osobiście korzystam, to:
1. https://pl.imgbb.com/
2. https://imgur.com/.

Pierwszy z nich pozwala dodawać zdjęcia bez rejestracji, drugi zaś wymaga szybkiego założenia konta. Jednak ja polecam Imgur, gdyż zdjęcia na imgBB są usuwane po jakimś czasie, więc istnieje ryzyko, że po kilku tygodniach w poście zamiast obrazka, będzie takie coś:
Obrazek

W serwisie Imgur mamy własne konto, które pozwala nam zamieszczać obrazki bezpośrednio z naszego dysku, a potem w łatwy sposób udostępniać na forach. Dodane zdjęcia znajdują się w naszym profilu i nie znikają po jakimś czasie, więc wcześniej wspomniany problem nie występuję.

Zatem teraz instrukcja krok po kroku (z obrazkami), jak dokonać aktu zamieszczenia zdjęcia na forum, najpierw w przypadku serwisu imgBB:
1. Wchodzimy na stronę serwisu, podaną na początku posta.
2. Klikamy na przycisk "ROZPOCZNIJ WYSYŁANIE".
Obrazek

3. Wyskakuje nam okno wyboru pliku z dysku, w którym wybieramy interesujące nas zdjęcie.
Obrazek

4. Po wybraniu zdjęcia pojawi się takie coś, gdzie klikamy "WYŚLIJ".
Obrazek

5. Kiedy zdjęcie skończy się wysyłać, pojawia się taka informacja. Z zakładki "Kody do osadzania" wybieramy "BBCode do miniaturki z odnośnikiem".
Obrazek
Kiedy to zrobimy, poniżej pojawi się gotowy kod, który wystarczy skopiować do swojego posta na forum, w pożądane miejsce w tekście. Fragmenty podkreślone na czerwono można usunąć, zostawiając tylko odnośniki wraz z zawartością. Ten drugi kod sprawia, że po kliknięciu w zdjęcie zostajemy przeniesieni do strony imgBB zawierającej nasze zdjęcie (jest to po prostu link).
Obrazek

6. Po skopiowaniu kodu i zamieszczeniu go w poście, mamy gotowy efekt, widoczny poniżej. Tadam, o to nasz obrazek! :)
Obrazek

Teraz pojawi się instrukcja, jak wykonać to samo, korzystając z serwisu Imgur:
1. Po założeniu konta (tego nie będę opisywał, chyba każdy wie jak to zrobić), klikamy na ikonę profilu w prawym, górnym rogu strony i z wysuwanej listy wybieramy "Images".
Obrazek

2. Ta operacja przeniesie nas na stronę naszego profilu, zawierającą wysłane obrazki/zdjęcia. Tutaj należy kliknąć przycisk "Add Images", co spowoduje otwarcie okna dodawania plików. Tutaj możemy wykonać operację dwojako. Albo przeciągając z naszego folderu na dysku obraz w zaznaczone na zielono pole, albo klikając zaznaczony na czerwono przycisk "Browse". Przeciągając wybrany obrazek, zostanie od załadowany od razu. Jeśli zdecydujemy się kliknąć przycisk "Browse", otworzy się okno przeglądania dysku (analogiczne jak w punkcie 3, poprzedniej instrukcji), w którym to wybieramy interesujące nas zdjęcia. Po wybraniu zdjęć, zostaną one automatycznie wysłane i dodane do biblioteki naszego konta.
Obrazek
Obrazek

3. Kiedy nasz obrazek już znajduje się w naszym profilu, należy go kliknąć. Po kliknięciu otworzy się on w dodatkowym okienku, a obok niego widnieć będą różne opcje do udostępniania go. Nas jak zawsze interesuje opcja BBCode, więc po prostu klikamy przycisk "Copy", znajdujący się obok pola zawierającego BBCode, a nasz kod zostaje automatycznie skopiowany i wystarczy wkleić go do swojego posta.
Obrazek

4. Po wykonaniu tych operacji, obrazek jest widoczny w naszym poście, tadam!
Obrazek

I to w zasadzie jest cała filozofia, która kryje się za wstawianiem obrazków/zdjęć na forum. Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie wstawianie obrazka ze strony internetowej. Tutaj przydaje się przeglądarka Google Chrome (chociaż na innych również się da, ale na tej jest najprościej). Nie ma nic prostszego, znajdujemy interesujące nas zdjęcie. Następnie klikamy na nie prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję "Otwórz grafikę w nowej karcie".
Obrazek

Zdjęcie otworzy się w nowej karcie (samo zdjęcie, bez reszty zawartości strony). W pasku adresu strony, mamy wtedy bezpośredni link do zdjęcia. Wystarczy go skopiować, a następnie wstawić w swoim poście, korzystając z polecenia [img]…[/img] (link wstawiamy w miejsce trzykropka, pomiędzy znacznikami). Jeśli nie chcemy ręcznie wpisywać znaczników, można skorzystać z przycisku w panelu edycji posta, który to wstawi te znaczniki za nas.
Obrazek
Obrazek

Ostateczny efekt w naszym poście, będzie wyglądał tak, jak poniżej.
Obrazek

I to w zasadzie wszystko. Myślę, że niektórym ten poradnik pomoże i rozjaśni kilka tajemnic wstawiania zdjęć na forum. Dla niektórych wyda się on głupi, ale myślę, że kilka osób na pewno skorzysta. :palicygaro:

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości