Do wszystkich nowych użytkowników!

Tu stawiamy pierwsze kroki na forum, którego celem jest odkłamanie opinii na temat e-papierosów...
leman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2022, 09:07:42
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: leman » 06 lut 2022, 10:04:08

Dzień dobry wszystkim!
Moim zdaniem, problemy z poszanowaniem własnego języka, wpływają na doznanie podczas ....wapowania. :P
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5819
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:29:29
Punkty reputacji: 10309
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 203 razy
Otrzymał podzięk.: 190 razy
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: Tomba » 15 cze 2021, 12:46:37

Nawet nie wyobrażacie sobie jak mnie wkurzają te wszystkie żale pokrzywdzonych językowo. Nóż mi się sam otwiera. Jak dobrze, że ja nie jestem moderatorem, bo bez dyskusji banowalbym tych, którym przeszkadzają język polski i panujące tu zwyczaje.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3670
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:58:59
Punkty reputacji: 4240
Lokalizacja:
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: iron64 » 15 cze 2021, 12:46:00

Nie ma się co pastwić nad kolega @
Awatar użytkownika
obione
, wypadałoby jedynie pamiętać, że takie zasady tutaj po prostu są u nie ma sensu z tym walczyć. Przyjmujemy jako pewnik, że woda pod górę nie płynie i nie zawracamy kijem Wisły. Z pisownią tutaj jest tak samo. Przyjmujemy, że ma być poprawnie i tyle.
Nad poprawnością czuwają słowniki i moderatorki/rzy i jak trzeba dać komuś ramkę zieloną to ja dają. Ale nie dramatyzujmy też, przecież te uwagi pojawiają się stosunkowo rzadko.
Marudom zwracam też uwagę, że poza pisaniem poprawnym mogą pisać co chcą. Moderatorzy nie ingerują w treść (co do zasady). Mogę sobie napisać np. lubię groszek konserwowy, a moderator choćby nawet miał wymioty po takim groszku, tego posta nie zmieni na "lubię buty konserwowe" dajmy na to.
Do brzegu. Zmierzam do tego, że poza zasadami pisowni nic was tu nie ogranicza.

Edit. Nie lubię słowa "mody" określającego moderatorki i moderatorów. Ale skoro temat już poruszyłem, to chyba zacznę je lubić, bo upraszcza sprawę. Mody, może być? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6661
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:38:23
Punkty reputacji: 8768
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 400 razy
Otrzymał podzięk.: 362 razy
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: Krasnal45 » 15 cze 2021, 12:08:03

@
Awatar użytkownika
obione

Skoro zarejestrowałeś się na tym forum, to znaczy, że przeczytałeś regulamin i podpisałeś się pod nim. Tym samym zaakceptowałeś te "kretyńskie" zasady, a więc?...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22419
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30685
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 773 razy
Otrzymał podzięk.: 1630 razy
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: Tommy Black » 15 cze 2021, 12:04:54

GeciKowy pisze:Rozumiem ogólnie, że język ojczysty należy szanować, dlatego lepszym sposobem zwracania uwagi by były punkty ostrzeżeń. Zliczane do stosownej kary, za notoryczne kalectwo językowe. Natomiast zaprzestałbym zielonych podpisów pod postami od Panów nauczycieli, bo ludzie są różni i mogą nie lubić jak się ich tak jawnie poprawia.


Salon nie jest od karania kogokolwiek, bo ani legitymacji ani uprawnień. Nie poprawiamy ludzi, poprawiamy ewidentnie bardzo źle napisane pod względem językowym posty. Po to aby innym czytało się je lepiej, aby były zrozumiałe dla wszystkich. W Salonie nie ma ujemnych, czerwonych, punktów reputacji i nikt nie jest z tego powodu szykanowany. Jeśli ktoś jednak permanentnie ignoruje uwagi moderatorów, lub co gorsza, robi im na złość, powinien poszukać sobie innego forum.

Co do reakcji na uwagi moderatorów. Legitymacje partyjne, książeczki do nabożeństwa i swoje ego, zostawiamy za drzwiami. Jeśli ktoś i z tym ma problem, to również zapraszamy na inne
fora.

obione pisze:Jak dla mnie to ktoś tu ma psychozę albo jakieś manie władzy jestem już na tym świecie trochę i nie spotkałem się na żadnym forum z tak kretyńskimi wymogami co do pisowni.
Tak tak szanuj ojczysty język itp. ludzie bez przesady.


Rzeczywiście, bez przesady panie @
Awatar użytkownika
obione
. I aby jak proponujesz, nie przesadzać, damy ci miesiąc odpocząć od tego okropnego dla ciebie, reżimu językowego.
WasikN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2021, 21:59:21
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: Kraśnik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Kobieta

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: WasikN » 15 cze 2021, 11:58:00

obione pisze:Jak dla mnie to ktoś tu ma psychozę albo jakieś manie władzy jestem już na tym świecie trochę i nie spotkałem się na żadnym forum z tak kretyńskimi wymogami co do pisowni.
Tak tak szanuj ojczysty język itp. ludzie bez przesady.
A może ktoś tu jest niespełnionym nauczycielem orotgrafi hm.......

A ja pochwalam zasady pisowni poprawnej. Wyjdzie przestrzeganie ich tylko na dobre wszystkim. I nie obrażaj innych.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4162
Rejestracja: 21 cze 2015, 19:49:41
Punkty reputacji: 10948
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 1662 razy
Otrzymał podzięk.: 390 razy
Płeć: Kobieta

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: Selene » 15 cze 2021, 11:56:16

obione pisze:Jak dla mnie to ktoś tu ma psychozę albo jakieś manie władzy jestem już na tym świecie trochę i nie spotkałem się na żadnym forum z tak kretyńskimi wymogami co do pisowni.

@
Awatar użytkownika
obione
, ale takich obraźliwych tekstów nie będziemy tutaj tolerować, przykro mi....
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
obione
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2021, 09:07:42
Punkty reputacji: 59
Lokalizacja: Gargantua
Podziękował: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Do wszystkich nowych użytkowników!

Postautor: obione » 15 cze 2021, 11:52:24

Jak dla mnie to ktoś tu ma psychozę albo jakieś manie władzy. Jestem już na tym świecie trochę i nie spotkałem się na żadnym forum z tak kretyńskimi wymogami co do pisowni.
Tak tak szanuj ojczysty język itp. ludzie bez przesady.
A może ktoś tu jest niespełnionym nauczycielem orotgrafii hm...

 ! Wiadomość od: edarek
Kretyńskie, nie kretyńskie te wymogi, ale wielokropek @
Awatar użytkownika
obione
, to trzy kropki. Ni mniej, ni więcej...
:ganja: ***** *** :ganja:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3670
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:58:59
Punkty reputacji: 4240
Lokalizacja:
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja o RTA. Jakieś rady odnośnie grzałek i bawełny?

Postautor: iron64 » 15 cze 2021, 11:37:52

Taa, też się zastanawiam nad tym. Czy jestem już starszy i mogę być zirytowany, czy jeszcze nie...
Wszelkie dysfunkcje w dzisiejszych czasach załatwia słownik w przeglądarce. Idę o zakład, że sporo osób z tego korzysta i nie zasłania się dysfunkcją. Nie neguję, że to choroba i części osób dotyczy, jednak część ludzi jest zbyt wygodnicka, żeby pomimo tego poprawiać błędy samemu i jakoś się starać. A moderatorzy mają i tak sporo roboty.
Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2021, 22:40:40
Punkty reputacji: 165
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja o RTA. Jakieś rady odnośnie grzałek i bawełny?

Postautor: fistaszek » 15 cze 2021, 11:16:07

A teraz @
Awatar użytkownika
GeciKowy
wytłumacz ile trzeba mieć lat, by osiągnąć status osoby starszej. Bo mnie to trochę ruszyło. :-D

Wróć do „Do wszystkich nowych użytkowników!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości