Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Dr.Greg77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pn mar 21, 2022 5:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: nieokreślona

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Dr.Greg77 » śr wrz 07, 2022 11:21 am

Dusić Cię może również zbyt wysokie stężenie aromatu, bądź nie tolerujesz/ jesteś uczulona na jakiś składnik danego aromatu. W jakich proporcjach rozmieszałaś tego Duo?

/MGdy
Asmodus x Ultroner Thor 2 DNA75c + Vandy Vape Requiem RDA 22mm + Reload Vapor Reload S RTA 24mm
zbazinsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 7:58 pm
Lokalizacja:
Płeć: Kobieta

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: zbazinsky » śr wrz 07, 2022 11:07 am

Podepnę się pod posta, bo mam szybkie pytanie. Aktualnie rzucam/rzuciłam palenie, a raczej po 15 latach udało mi się najpierw przesiąść z fajek na Iqosa, teraz rzuciłam Iqosy, ale przed powrotem do nikotyny ratuję się właśnie Ursa Nano. I mam problem, bo mnie dusi. Premix Duo wymieszany z bazą 50vg/50pg, zerówka i nie powinno dusić, a 2 tygodnie już pufam i dalej dusi. Jakieś pomysły? Dodam, że wcześniej próbowałam Izi Pizi czarna porzeczka z miętą, ale coś mnie bolało w klatce piersiowej, więc zmieniłam na premix Duo. W klatce nie boli, za to dusi kaszel ciągle.
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Werniks » wt sie 30, 2022 4:39 pm

@
Awatar użytkownika
Polon
to, że POD upadł Ci na ziemię i jest cały, to żaden wyczyn. Gorzej chyba jak by upadł na chodnik, drogę asfaltową, posadzkę betonową lub podłogę z ułożonymi na niej płytkami z gresu polerowanego. :D

K45
Awatar użytkownika
Polon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 12:49 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 478 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Polon » wt sie 30, 2022 6:10 am

@
Awatar użytkownika
Kapsel

Ostatnio bawię się w pody:
- GeekVape Wenax M1
- Lost Vape Ursa
- Vaporesso Luxe PM 40
- Vaporesso Xros 2

Napiszę, że po dłuższym chmurzeniu Vaporesso wygrywa. Nie ważne którego weźmiesz czy PM40, który jest rozbudowany, bo mam regulację mocy, dwa tryby pracy RDTL, MTL, mnóstwo grzałek, czy Xros 2 malucha, kompaktowego z dobrym kopem w płuco i świetnymi kartridżami Mesh. Będziesz Pan zadowolony. Możesz wziąć też Urse, ale jak dla mnie ma słabszy kop w płuco, smak na zbliżonym poziomie. Wenax jak dla mnie słabo smaczy, ma małego kopa, strasznie ciasny przeciąg bez regulacji.
Wiatr niesie zapach kwiatów I orzeźwia mnie.
Słońce chowa szare barwy Bym rozchmurzył się.
Wszystkie muszki i kwiatuszki Przyjacielem mi.
Tylko ludzie jacyś dziwni jakby byli źli.
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 16, 2020 2:46 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Kapsel » pn sie 29, 2022 4:07 pm

Wujek pisze:Wenax M1. Najlepszy pod jaki mam, a mam większość dostępnych u nas.

eD

Masz może porównanie do Ursy Nano?

/MGdy
Aegis Solo + Intake RTA
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: BloodCat » wt lip 05, 2022 4:19 pm

levy4411 pisze:
BloodCat pisze:Lost Vape Ursa Nano. Po przesiadce z Vuse ePod2 zauroczył mnie nieziemsko. Bardzo dobry sprzęt.
Ale:
- zdecydowanie więcej liquidu Ci pójdzie niż przy Vuse. Bo i grzałka i airflow i smak wiekszy.
- po 3 tygodniach używania wydajność baterii (zauważalnie ale nie tragicznie) zaczęła spadać. Tj. urządzenie szybciej przechodziło ze stanu full naładowania do optymalnego.

Absolutnie nic więcej mi do zarzucenia nie mam. Zgrabny, wytrzymały, nie ma się co zepsuć, tanie kardridże. No, tylko wkręca i potem baterii i liquidu już mu brakuje, jak się człowiek rozsmakuje.


Dużo więcej nikotyny na mililitr potrzebowałbym w Ursie, jeśli w Aegisie Solo z Cerberusem wapuję 5 mg/ml na 44 W?


@
Awatar użytkownika
levy4411

Przykro mi, ale nie mam pojęcia jak Ci rzeczowo odpowiedzieć. Nie wydaje mi się jednak, że musiałbyś zwiększać moc nikotyny. W tym Ursa grzałka daje radę i chmurzy obficie. Może nie będzie tak ssała jak Twój Aegisis, ale po prostu zrobisz więcej buchów i tyle... Chociaż w tej sytuacji, będziesz musiał częściej napełniać zbiorniczek, co może być niewygodne. (W moich kategoriach) Używasz obecnie niewielkiego stężenia nikotyny, spadek wydajności urządzenia nie powinien być aż tak odczuwalny. To jednak nie nauka, tylko moje niewielkie doświadczenie z wapowaniem na urządzeniach od najmniejszego do średniego.
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Kami » wt lip 05, 2022 12:24 pm

A koniecznie musi być pod? Ja bym poleciła zakup niewielkiego zasilania i parownika MTL na gotowe grzałki. Pierwsza kwestia to ładowanie, wymienne akumulatory są wygodniejsze niż ładowanie poda. Kolejna, to możliwość wymiany później ewentualnie samego parownika.
levy4411
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 21, 2022 10:40 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: levy4411 » wt lip 05, 2022 11:25 am

BloodCat pisze:Lost Vape Ursa Nano. Po przesiadce z Vuse ePod2 zauroczył mnie nieziemsko. Bardzo dobry sprzęt.
Ale:
- zdecydowanie więcej liquidu Ci pójdzie niż przy Vuse. Bo i grzałka i airflow i smak wiekszy.
- po 3 tygodniach używania wydajność baterii (zauważalnie ale nie tragicznie) zaczęła spadać. Tj. urządzenie szybciej przechodziło ze stanu full naładowania do optymalnego.

Absolutnie nic więcej mi do zarzucenia nie mam. Zgrabny, wytrzymały, nie ma się co zepsuć, tanie kardridże. No, tylko wkręca i potem baterii i liquidu już mu brakuje, jak się człowiek rozsmakuje.


Dużo więcej nikotyny na mililitr potrzebowałbym w Ursie, jeśli w Aegisie Solo z Cerberusem wapuję 5 mg/ml na 44 W?
Wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: sob sie 08, 2020 2:49 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 95 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: Wujek » śr cze 29, 2022 6:29 pm

Wenax M1. Najlepszy pod jaki mam, a mam większość dostępnych u nas.

eD
Awatar użytkownika
zmstr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 26, 2020 9:05 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejne podejście - POD jak najprostszy

Postautor: zmstr » śr cze 29, 2022 5:03 pm

No i zdecydowałem się na Lost Vape'a, bo poszukałem jeszcze opinii w sieci i faktycznie ludzie się nad nim rozpływali w kontekście oceny poda oczywiście. Okazuje się, że popularny też jest, bo wyprzedały się u mnie na pniu i pojechałem po niego 40 km do innego miasta. ;)
Pierwsze wrażenie było dziwne, bo bardziej odpowiadał mi Vuse, czyli coś o charakterze takim, o jakim wspomniał Marcin, czyli ciasno i mała chmurka, a tutaj było dusząco i jeszcze paskudny posmak. Okazało się, że ten liquid, który kupiłem był jakimś nieporozumieniem. Dobrze, że kupiłem dwa i ten drugi już jest OK. Sytuacja na rynku EIN też jest widzę dynamiczna. Kiedyś były liquidy, potem premixy, teraz w sklepie brak premixów, tylko liquidy. Nie dopytywałem o szczegóły, ale trzeba odświeżyć informacje.

M.
Były: Volish Ego 2, Smok Vape Pen 22, Smok Nord, Tesla Wye85W + Ehpro True/AugVape Intake RTA/Joyetech Cubis Pro
Jest: Lost Vape Ursa Nano, Thelema Solo 100W Box Mod + Geek Vape Z MTL Tank

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości