Stan polskich sklepów

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Ar2r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: czw gru 29, 2022 2:51 pm
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 140 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: Ar2r » czw cze 01, 2023 5:13 pm

@kociol21 25 lutego kupiłem w e-dymku dwa druty Geekvape N80 Fused Clapton 28GA*3 + 36GA i bazę King e-Cigar 10ml 60/40 - 18mg 6x10ml. Jakiś miesiąc temu przysłali e-maila, że paczka będzie wysłana w przyszłym tygodniu, ale nie wysłali. :hmmm:. Wczoraj dostałem info od DPD, że paczka z e-dymku została odebrana, dzisiaj kurier przyniósł przesyłkę. Baza była, ale zamiast drutów dostałem dwa opakowania grzałek Hellvape N80 Triple Core Fused Clapton. Ponad trzy miesiące od zamówienia wysłali nie to co kupiłem :D. Zwracać nie będę, zawsze lepsze to niż nic :).

PS
e-dymek pisałem z małej litery celowo.
rav64
Patronauta
Patronauta
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 31, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: rav64 » śr kwie 12, 2023 9:28 pm

Może trochę off-topic. Niedawno byłem w Hiszpanii w Barcelonie. Spaceruję sobie z rodzinką, a tu patrzę sklep o nazwie Tabak (chyba). Z daleka widzę, że są e-papierosy. No cóż, już zacierałem łapki na nowe parowniki i mody :) . W dogodnej chwili urwałem się rodzince i pobiegłem na zakupy. Nie znam ich przepisów, ale w sklepie stacjonarnym wręcz większa bieda niż u nas. Tyle, że sobie ze sprzedawcą pogadaliśmy i ponarzekaliśmy.
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: kociol21 » wt kwie 04, 2023 12:03 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
no widzisz, to masz szczęście. A ja jakoś półtora roku temu znienacka dostałem wezwanie na komisariat. Okazało się, że w 2015 roku kupiłem na Allegro jakąś grę na PC, od gościa, wobec którego toczyło się jakieś postępowanie o handel pirackim oprogramowaniem czy coś. W każdym razie przyjmował mnie stary, wymięty i zmęczony życiem policjant, który ewidentnie stracił pasję do swojej pracy ze 30 lat wcześniej, tak że tego... :lol:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: Nikotynos » wt kwie 04, 2023 9:47 am

Oj tam @
Awatar użytkownika
kociol21
z 30 min na komisariacie i nic Cię więcej nie interesuje. ;-) Zresztą możesz trafić tak jak ja na piękną, zabawną i wysportowaną panią policjantkę. :lol: Jakiś psychol rok temu podał mnie na policję, że nie miałem maseczki na klatce schodowej w bloku i musiałem z tą uroczą damą (w odpowiedzi) spisać zeznanie, które zresztą pisała za mnie, bo sama uznała, że jakiś wariat. A przy tym dużo śmiechu i mile spędzony czas. :;-): :lol:
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: kociol21 » wt kwie 04, 2023 6:11 am

@
Awatar użytkownika
Vlad
@
Awatar użytkownika
Nikotynos
wszystko dobrze i pewnie trzeba by było tak zrobić, filozoficzne pytanie jest takie, czy warto się kopać z koniem, tracić czas na łażenie po komisariatach i tak dalej dla 80 zł.

Nikt do nich nie zadzwoni, bo jedyne dostępne numery nie odbierają. E-dymek to firma zarejestrowana na Wyspach Marshalla, szukaj wiatru w polu.

W prywatnej wiadomości odezwała się do mnie jeszcze jedna osoba z takim samym problemem, tylko ta osoba czeka od stycznia.

W każdym razie mam nadzieję, że przynajmniej ktoś kto szuka opinii gdzie kupować trafi na taki post.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: Vlad » wt kwie 04, 2023 5:50 am

Otóż to, to zwykłe wyłudzenie i oszustwo.


§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.28 lut 2023

Ten kto z Krakowa, a @
Awatar użytkownika
Nikotynos
napewno pamiętasz słynny klub Atomic w Centrum Zakopianka. Najemca uparł się, że nie odda wypożyczonego sprzętu. Moja wizyta na komisariacie trwała 10 minut. Pani śledcza wykonała jeden telefon do najemcy, bez zbędnej papierologii i na następny dzień sprzęt był do odbioru.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: Nikotynos » pn kwie 03, 2023 5:03 am

@
Awatar użytkownika
kociol21
Skoro to tylko drut "nazwijmy go oficjalnie drutem grzewczym nie do EIN tylko np. czajnika czy co tam sobie wymyślisz", a zresztą druty do EIN nie są chyba zakazane w sprzedaży wysyłkowej to możesz zastosować pierwszą z brzegu Internetową procedurę: "Jeśli nie mamy ani paczki, ani naszych pieniędzy, jeśli opłaciliśmy zamówienie z góry, wtedy warto udać się na policję. Nie powinniśmy bać się takiej wizyty, ponieważ dzięki niej możemy często wywalczyć zwrot pieniędzy. Często już samo zgłoszenie sprawy powoduje, że sprzedający oddaje pieniądze albo wysyła towar."
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: kociol21 » ndz kwie 02, 2023 11:51 pm

A teraz na listę hańby trafia E-Dymek. Ten sklep już od dawna, z tego co wiem, nie miał najlepszych opinii, ale ludzie tam kupowali jakoś, również z Salonu.

Zamówienie 24 lutego. Podczas zamawiania informacja, że z coś tam, z powodu zmiany przewoźnika realizacja może potrwać około 10 dni roboczych.

24 luty... Mamy już kwiecień, zamówienia jak nie było tak nie ma. 3 marca, czyli miesiąc temu dostałem maila, że zamówienie zmieniło status na " w drodze do pl". Tyle z aktualizacji.

Połączenia na telefon, który jest podany na stronie są odrzucane po kilku sygnałach, na zapytanie z formularza nikt nie odpisuje, innej drogi kontaktu nie ma.

Osobiście wątpię czy dostanę jeszcze to zamówienie, dobrze chociaż, że to był drut za 80 zł, a nie duże zakupy za kilka stów. Ech...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: Tomba » pt mar 17, 2023 10:21 am

W zeszłym tygodniu miałem taką samą sytuację z Franki, którą opisał @
Awatar użytkownika
kociol21
. Błyskawiczna realizacja.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Stan polskich sklepów

Postautor: kociol21 » pt mar 17, 2023 8:49 am

Przy okazji i żeby pokazać, że nie tylko marudzę, ale też chwalę, co wczoraj zrobiło Frankijuice...

Zamówienie złożone i opłacone o 15:28. Cztery minuty później - 15:32 informacja, że przygotowane do wysyłki. Pół godziny później 16:08 - powiadomienie z Inpostu, że kurier odebrał przesyłkę. Najszybsze zamówienie ever. Nastawiałem się, że będzie w paczkomacie koło wtorku czy środy, a będzie dzisiaj.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości