Sklepy w Krakowie

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sklepy w Krakowie

Postautor: Iceberg » wt mar 20, 2018 6:29 pm

Hej...Dziekuje wszystkim serdecznie za nowinki...
Tommy o Alchemi slyszalem a i bede mieszkal niedaleko Wawelu, wiec na Kazimierz jak najbardziej podskocze a Rotunda,coz...tam ostatni raz gral dla nas Rysiek i to gral co piatek...
Jesli chodzi o jedzenie to tylko i wylacznie polskie, raz na dziesiec lat odwiedzam Polske to przeciez nie bede jadl pizzy ani sushi, ktore to dania moge miec na codzien u siebie...
Wczesniej mialem plan pobycia w wielu miejscach, lacznie z jednodniowym wypadem w gory, by pokazac kumplowi prawdziwe goralki i zjesc cos "po zbojecku", jednak teraz do mnie dotarlo ze nie zwojuje za wiele, majac do dyspozycji tak krotki czas, wiec przyda sie troche spontanu...
Basiu, bardzo mnie zmartwilas te bezsensowna ustawa, wlasciwie to poczulem wscieklosc i bezsilnosc...Jak mozna tak utrudniac zycie ludziom, ktorzy juz tak duzo zrobili, rzucajac analogi?...Po prostu cisnie mi sie na usta slowo na "k"...
Tutaj tez maximum nikotyny to 20mg i w butelce nie wiekszej niz 10ml i ktos, kto to prawo ustanowil, jest zupelnym bezmozgiem a tyle sie mowi o ekologi...Coz, ludzie dalej wapuja tyle co wapowali, tylko teraz wywalaja na smieci miliony malych, plastikowych buteleczek...
Ja wlasciwie uzywam produktow dwoch sprawdzonych firm, Aromea i Revolute a jezeli chodzi o mieszanie glikolu z gliceryna to mysle ze w moim przypadku lepiej jest kupic litr gotowej 50/50 "zerowke" i wymieszac z aromatem i nikotyna...
Pozdrawiam...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Sklepy w Krakowie

Postautor: basika » pn mar 19, 2018 6:58 pm

Iceberg pisze: Jednak widze ze w Polsce najwyzsza moc to 18 mg (chyba ze sie myle) i nawet to jest jakos zakamuflowane, mialem problem ze znalezieniem...
Nie spotkalem sie by ktos we Francji mieszal glikol i gliceryne bo i po co, skoro jest gotowa w dowolnej konfiguracji (najbardziej popularna 50/50, 70/30

Rafał, w Polsce jest ustawowe ograniczenie zawartości nikotyny do 20 mg, ale prawdopodobnie nikt nie chce ryzykować przekroczenia tej normy i większość, producentów, o ile nie wszyscy, stosują maksymalną moc 18 mg. ( We Francji też chyba obowiązuje dyrektywa tytoniowa, która narzuciła odgórnie taki limit)

I jeszcze na jedną sprawę chciałam Ci zwrócić uwagę. Otóż w Polsce od stycznia 2019 roku płyny nawet bez zawartości nikotyny, tzn glikol i gliceryna, a także ich mieszanki nabywane w specjalistycznych sklepach waperskich, lub oznaczone jako wyrób do e-papierosów, będą podlegały akcyzie, która wyniesie 50 gr. za każdy jego mililitr. Z tego powodu zdrowy rozsądek nakazuje nabywać te produkty u producentów, którzy oficjalnie nie mają nic wspólnego z EIN. Po prostu od nowego roku zakup tych produktów w specjalistycznych sklepach będzie u nas bardzo drogi.
Nie wiem jak jest we Francji. Na szczęście mamy w Polsce takie firmy jak Biomus i nie tylko, które oferują stosunkowo tanio bardzo dobry glikol i glicerynę, które wykorzystujemy do robienia naszych mieszanek.

*czajniczek*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Tommy Black » pn mar 19, 2018 12:10 pm

Tommy Black pisze:Zaglądnij tu za kilka dni...


Nie trzeba było czekać kilku dni, w takich tematach moja latorośl jest szybka jak zmutowany smok... :twisted: Oto jej odpowiedź:

Oczywiście poplątać się po Kazimierzu, z knajp to:
- jeśli kuchnia francuska to Zazie Bistro (https://www.facebook.com/zazie.bistro/?ref=br_rs) ,
- pyszna pizza w Nolio (https://www.facebook.com/RestauracjaNolio/?ref=br_rs)
- jeśli są miesożerni i chcą oryginalnej kuchni to Karakter (https://www.facebook.com/karakter.restauracja/)
- na wieczorne piwo Hevre (https://www.facebook.com/hevrekazimierz/) lub jeśli chcą typowo krakowskiego klimatu to Alchemia (https://www.facebook.com/alchemiaklub/) albo Singer
- na śniadanie Moment (https://www.facebook.com/moment.restobar/), Ranny Ptaszek (https://www.facebook.com/barsniadaniowy/) lub Forum z widokiem na Wawel (https://www.facebook.com/forumprzestrzenie/)
- na oryginalne koktajle Sababa (https://www.facebook.com/SababaCocktails/)
*wino*

Added in 2 minutes 56 seconds:
dorota pisze:Matko Tommy tak z samego rana dobijasz?! Ja tu wszystkich znajomych przekonuje do wizyt w Krakowie a nie W-wie :mrgreen: a Ty mi tu takie rzeczy serwujesz... Jest jeszcze Wawel? a smok zieje ogniem ? *shock*


Dolores, teraz Ty musisz poczekać, bo w Twoich sprawach muszę zapytać pana prezydenta...ale w żadnym wypadku nie wysyłaj gości do Warszawy. W żadnym...może być przerwa w obradach Sejmu i mogą spotkać posłów na ulicach. Wysatrczająco dużo zła narobiły nam juz biale niedźwiedzie... :-P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Sklepy w Krakowie

Postautor: dorota » pn mar 19, 2018 9:13 am

Matko Tommy tak z samego rana dobijasz?! Ja tu wszystkich znajomych przekonuje do wizyt w Krakowie a nie W-wie :mrgreen: a Ty mi tu takie rzeczy serwujesz... Jest jeszcze Wawel? a smok zieje ogniem ? *shock*
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Tommy Black » pn mar 19, 2018 8:08 am

Iceberg pisze:Chcialbym sie tez zapytac czy sa miejsca w Krakowie, gdzie moglbym popijajac kawe czy jakis sok, spokojnie sobie wapowac a z drugiej strony z checia sie dowiem cos wiecej na temat pubow,kafejek czy tarasow, ktore warto odwiedzic, gdyz powstalo ich wiele a ja ich nie znam, moja znajomosc konczy sie na Rotundzie (koncerty),BWA, pod Baranami i Jaszczurami, oraz Pasieka z ktorej zapamietalem napis 'Jeslis wdepnal do pasieki nie zaluj se miodu"...
Pozdrawiam...


Twoja znajomość miejsc jest prawie tak skończona jak te miejsca. Rotunda zamknięta( zagrożenie katastrofy budowlanej) Pasieka zlikwidowana, nikt w Krakowie nie je i pije miodu, wszyscy żują pszczoły, BWA istnieje, bo sztuka w Krakowie się jeszcze broni choć BWA idzie do remontu, Jaszczury to już nie nasze dawne Jaszczury i szkoda każdej godziny z Twoich sześciu dni. Piwnica pod Baranami daje koncerty ale od czasu do czasu, trzeba trafić.Powstało sporo nowych miejsc, fakt, ale nie pójdziesz przeciez do operetki, hali widowiskowej Tauron Arena, na stadion Wisły czy Cracovii ( nawet jeśli nie pomylisz szalików) Centrum Kongresowego ICL... czyli tam gdzie ja chadzam... :-P
Jest kilka nowych i niekoniecznie nowych klimatycznych miejsc, ale ja Ci je polecę po konsultacji z moją córeczką. Chyba nie ma takiej kafejki czy pubu w Krakowie których Ona nie zna. :twisted:
Ostatnio opowiadała mi o knajpce do której można trafić tylko jeśli zaprowadzi nas tam specjalny ochroniarz.Pełna konspiracja i nie każdego wpuszczą ale żarcie i drinki extra mają.
Zaglądnij tu za kilka dni...
No i mamy też ... :-P

Obrazek

Oraz:

Obrazek
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Iceberg » ndz mar 18, 2018 8:49 pm

Tommy Black pisze:
A tak poważniej, to ja w Krakowie, fizycznie, znam tylko dwa sklepy. E-dym na ul. Szpitalnej20 i Światy Wapowania na ul. Długiej 48. I te dwa sklepy calkowicie mi wystarczają.



Dzieki wielkie Tommy, na tych sklepach sie skoncentruje a jako ze czasu malo mam do dyspozycji, wiec nie moglbym i tak latac po calym Krakowie a jezeli ul.Szpitalna i Dluga jest tam, gdzie byly trzydziesci lat temu to powiniennem trafic...LOL...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Tommy Black » ndz mar 18, 2018 7:17 pm

Haze pisze:Tommy jest może nawet z Krakowa, więc będzie najlepszą osobą do polecenia sklepu.


No, Tommy to nawet bywa w Krakowie często albowiem to sam jest z Galicji obecnie...a najgorsze że wtedy kiedy bywam to wszystko już zamknięte... :-P

A tak poważniej, to ja w Krakowie, fizycznie, znam tylko dwa sklepy. E-dym na ul. Szpitalnej20 i Światy Wapowania na ul. Długiej 48. I te dwa sklepy calkowicie mi wystarczają.
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sklepy w Krakowie

Postautor: 3znaki » ndz mar 18, 2018 4:08 pm

Płacę za glikol 42 zł gdzie na na allegro zestaw z gliceryną kosztuje 30 zł o co kaman?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sklepy w Krakowie

Postautor: slaviop » ndz mar 18, 2018 7:28 am

Nie bierz gliceryny i glikolu w aptece. Jest drogo i rzadko a to zle połączenie. Biomus. Tanio i rzetelnie.

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sklepy w Krakowie

Postautor: Iceberg » sob mar 17, 2018 10:52 pm

Haze, troche poszukalem i mozna dostac zarowno gliceryne jak i glikol, takze w aptece, jednak ceny sa wyzsze, albo prawie takie same, innymi slowy, gra nie warta swieczki...
Jesli chodzi o Ebay to ceny tez niezbyt atrakcyjne, poza tym nie kupowalbym czegos o niezbyt wiadomym pochodzeniu i skladzie z ebay'a...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości