Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: ValQ » pt kwie 03, 2020 4:09 pm

Słusznie prawi kolega Robson w sprawie Batimexu, sam zamawiałem u nich co prawda na moje musiałem czekać wtedy 6 tygodni ale warto.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: Robson » pt kwie 03, 2020 3:03 pm

kkrasnodebski pisze:Mam dylemat, mam do wyboru Wismec Sinuous V200 TC Box MOD + Atomizer Oumier Wasp nano RTA vs Eleaf iStick Pico S 100W TC Kit. Który zestaw wybrać? Ceny są identyczne
(różnica 80 groszy). A i także muszę kupić do nich akumulatory. Może macie jakieś dobre miejsca lub strony na których są dobre akumulatory(takie nie wybuchające)(Warszawa)?
Liczę na szybką odpowiedź.
Ps. Mam budżet do około 200 zł.
Możecie coś polecić innego od tego.
Pozdrawiam kkrasnodebski.


Jak Warszawa to może i Pruszków?
Batimex.pl
Chyba jeden z lepszych sklepów w Polsce.
Polecam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: iron64 » pt kwie 03, 2020 3:01 pm

Odpuść iSticka. Za to Wasp fajnie daje smak, tylko mały jest. Pojemnością znaczy. Wieśmak też jest rozsądny.
IStick nie ma zalet wcale.
Obrazek
kkrasnodebski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 8:11 pm
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: kkrasnodebski » pt kwie 03, 2020 2:57 pm

Mam dylemat, mam do wyboru Wismec Sinuous V200 TC Box MOD + Atomizer Oumier Wasp nano RTA vs Eleaf iStick Pico S 100W TC Kit. Który zestaw wybrać? Ceny są identyczne
(różnica 80 groszy). A i także muszę kupić do nich akumulatory. Może macie jakieś dobre miejsca lub strony na których są dobre akumulatory(takie nie wybuchające)(Warszawa)?
Liczę na szybką odpowiedź.
Ps. Mam budżet do około 200 zł.
Możecie coś polecić innego od tego.
Pozdrawiam kkrasnodebski.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: salto » czw mar 21, 2019 8:31 pm

Jest odwrotnie. Dodajesz więcej roztworu PG niż VG. Różnica 18.51 + 10 + 4.98 - 33.16 = 0.33 [ml] wynika stąd, że jest to kalkulator "zaawansowany": oblicza wagę nikotyny 18 mg/ml * 18.51 ml = 333.18 mg = 0.33 g, szacuje jej objętość jako ~0.33 ml i tyle odejmuje od VG.
Obrazek
Lenovo12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 17, 2019 9:38 am
Lokalizacja: pszczyna
Podziękował: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: Lenovo12 » czw mar 21, 2019 6:31 pm

salto pisze:
Lenovo12 pisze:Kolego w takim razie Jak zrobić liquid z aromatem King Tabaco ? Tak aby liquid miał 5mg mocy 50/50 ? Pytam bo jestem w tej kwestii zielony :)))
Dzięki z góry za pomoc

salto pisze:Mając powyższe, tutaj: https://www.steam-engine.org/juice.html dostrajasz jednostki (mg/ml), wprowadzasz parametry liquidu, np. PG50/VG50, 10% (814, Revolute) lub 15% (King), dorzucasz nikotynę (18mg/ml) i wychodzi Ci rozpiska, stawiasz butelkę 100 ml na wagę i wlewasz wg. rozpiski. Zakręcasz, przeklejasz naklejkę z koncentratu na butelkę, wstrząsasz i gotowe. W zasadzie to, niemal gotowe, jeśli to King, to musi postać dwa dni.

Obrazek


Dzięki ale, jeszcze powiedz mi czemu na końcu daje więcej VG niż PG ?:) czarna magia :)
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: salto » czw mar 21, 2019 6:28 pm

Lenovo12 pisze:Kolego w takim razie Jak zrobić liquid z aromatem King Tabaco ? Tak aby liquid miał 5mg mocy 50/50 ? Pytam bo jestem w tej kwestii zielony :)))
Dzięki z góry za pomoc

salto pisze:Mając powyższe, tutaj: https://www.steam-engine.org/juice.html dostrajasz jednostki (mg/ml), wprowadzasz parametry liquidu, np. PG50/VG50, 10% (814, Revolute) lub 15% (King), dorzucasz nikotynę (18mg/ml) i wychodzi Ci rozpiska, stawiasz butelkę 100 ml na wagę i wlewasz wg. rozpiski. Zakręcasz, przeklejasz naklejkę z koncentratu na butelkę, wstrząsasz i gotowe. W zasadzie to, niemal gotowe, jeśli to King, to musi postać dwa dni.

Obrazek
Obrazek
Lenovo12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 17, 2019 9:38 am
Lokalizacja: pszczyna
Podziękował: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: Lenovo12 » czw mar 21, 2019 6:10 pm

salto pisze:Mieszanie własnych liquidów nie jest najlepszym pomysłem w chwili obecnej, szczególnie na początku, nowego początku. Zanim trafisz w pierwszy wapowalny przepis, wylejesz wiadro. To jest zupełnie niepotrzebne.

Dobrą opcją jest zmieszanie koncentratu, to gotowy przepis zamknięty w małej buteleczce:
(i) Vapelab specjalizuje się w koncentratach. Jak smakowała Ci Bebeca, to polubisz King Tobacco, od siebie dodam, że smaczne są mieszanki firm 814 oraz Revolute, są też inne nie najgorsze, ale trzeba trafić.
(ii) Glikol i glicerynę kupisz na Allegro w dziale: Zdrowie --> Specjalistyczny sprzęt medyczny --> Laboratorium --> Odczynniki chemiczne. Niemal każdy ma jakieś tam swoje preferencje odnośnie producenta, mi to wszystko jedno; dwie przykładowe firmy to DK-Agola i Biomus.
(iii) Nikotynę 18mg/ml kupisz w każdym sklepie waperskim, rozglądnij się od razu powoli za innymi możliwościami.
(iv) Potrzebna Ci będzie dowolna waga julbilerską z podziałką 0.01g, z Allegro.

Mając powyższe, tutaj: https://www.steam-engine.org/juice.html dostrajasz jednostki (mg/ml), wprowadzasz parametry liquidu, np. PG50/VG50, 10% (814, Revolute) lub 15% (King), dorzucasz nikotynę (18mg/ml) i wychodzi Ci rozpiska, stawiasz butelkę 100 ml na wagę i wlewasz wg. rozpiski. Zakręcasz, przeklejasz naklejkę z koncentratu na butelkę, wstrząsasz i gotowe. W zasadzie to, niemal gotowe, jeśli to King, to musi postać dwa dni.

Jeżeli chcesz zejść poziom "niżej" i produkować koncentraty, to:
(i) odwiedź sklep z przepisami: https://www.hicsmixes.com/;
(ii) nastepnie, po przekalkulowaniu wszystkiego, sklep z aromatami: https://flavourart.com/en/.

Samodzielne tworzenie przepisów odpuść, przynajmniej na razie. Aby zobrazować sobie dlaczego, kup sobie jeden przepis i aromaty j/w, zmieszaj go oraz równolegle zrób własny przepis albo użyj darmowego przepisu z sieci. I porównaj smak.

Powodzenia!


Kolego w takim razie Jak zrobić liquid z aromatem King Tabaco ? Tak aby liquid miał 5mg mocy 50/50 ? Pytam bo jestem w tej kwestii zielony :)))
Dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: salto » ndz mar 17, 2019 7:02 pm

Mieszanie własnych liquidów nie jest najlepszym pomysłem w chwili obecnej, szczególnie na początku, nowego początku. Zanim trafisz w pierwszy wapowalny przepis, wylejesz wiadro. To jest zupełnie niepotrzebne.

Dobrą opcją jest zmieszanie koncentratu, to gotowy przepis zamknięty w małej buteleczce:
(i) Vapelab specjalizuje się w koncentratach. Jak smakowała Ci Bebeca, to polubisz King Tobacco, od siebie dodam, że smaczne są mieszanki firm 814 oraz Revolute, są też inne nie najgorsze, ale trzeba trafić.
(ii) Glikol i glicerynę kupisz na Allegro w dziale: Zdrowie --> Specjalistyczny sprzęt medyczny --> Laboratorium --> Odczynniki chemiczne. Niemal każdy ma jakieś tam swoje preferencje odnośnie producenta, mi to wszystko jedno; dwie przykładowe firmy to DK-Agola i Biomus.
(iii) Nikotynę 18mg/ml kupisz w każdym sklepie waperskim, rozglądnij się od razu powoli za innymi możliwościami.
(iv) Potrzebna Ci będzie dowolna waga julbilerską z podziałką 0.01g, z Allegro.

Mając powyższe, tutaj: https://www.steam-engine.org/juice.html dostrajasz jednostki (mg/ml), wprowadzasz parametry liquidu, np. PG50/VG50, 10% (814, Revolute) lub 15% (King), dorzucasz nikotynę (18mg/ml) i wychodzi Ci rozpiska, stawiasz butelkę 100 ml na wagę i wlewasz wg. rozpiski. Zakręcasz, przeklejasz naklejkę z koncentratu na butelkę, wstrząsasz i gotowe. W zasadzie to, niemal gotowe, jeśli to King, to musi postać dwa dni.

Jeżeli chcesz zejść poziom "niżej" i produkować koncentraty, to:
(i) odwiedź sklep z przepisami: https://www.hicsmixes.com/;
(ii) nastepnie, po przekalkulowaniu wszystkiego, sklep z aromatami: https://flavourart.com/en/.

Samodzielne tworzenie przepisów odpuść, przynajmniej na razie. Aby zobrazować sobie dlaczego, kup sobie jeden przepis i aromaty j/w, zmieszaj go oraz równolegle zrób własny przepis albo użyj darmowego przepisu z sieci. I porównaj smak.

Powodzenia!
Obrazek
Lenovo12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 17, 2019 9:38 am
Lokalizacja: pszczyna
Podziękował: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Kolejna próba z wapowaniem - pomóżcie z wyborem

Postautor: Lenovo12 » ndz mar 17, 2019 5:08 pm

kaper pisze:
Lenovo12 pisze:
sikor pisze:https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=36&t=4866&hilit=Bebeca


Tylko już nie ma go w magazynie :) A gdzie warto kupować gotowe liquidy ?


Gotowe liquidy, takie już z nikotyną do smoka co chcesz sobie kupić, nie jest dobrym pomysłem. Te baniaki są po 10 ml i uwierz mi że to w oczach znika, a ceny są różne od ok 5 zl do 15 nawet. A take 10ml w moim przypadku, to nawet nie jest pół dnia ;)
Z kolei Premixy do których dodajemy bazę nikotynową lub zerówkę już bardziej się opłacają, jedynie co osobiście zauważyłem, to znacznie bardziej mi to grzałki syfiło ale też zaznaczę że nie próbowałem wszystkich.
Najlepiej i najkorzystniej wychodzi produkcja własnych płynów. Kupujesz bazę np. 100ml ( są też i 1 litrowe ) do tego bazę nikotynową by zrobić odpowiednią moc i jakieś ulubione aromaty i razem wszystko mieszasz i odczekujesz aż się to wszystko przegryzie.
Na forum jest sporo o premixach, czy o własnych samogonach, wystarczy się trochę rozejrzeć :)


Wszystko super ale pomożesz mi może na priv jak zrobić sobie taki liquid ?:)

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości