Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
TenKoles
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 06, 2020 2:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: TenKoles » pn sie 10, 2020 11:35 am

Oj, Profile na pierwszy sprzęt do samoróbek to raczej ciężka opcja. :) Ewentualnie zostaje jeszcze Serpent Elevate jeśli chodzi o firmę Wotofo albo OFRF Gear, który też nie jest jakiś ultra ciężki do ogarnięcia. A może jeszcze Kelpie też wrzucić do tego worka?
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: jirajamgo » sob sie 08, 2020 11:42 am

W Unity trzeba pamiętać aby bawełna zakrywała górne dziurki, nie wpychać też za dużo do kanału bawełny aby była dosyć luźno. Unity mogę jak najbardziej polecić bo to dobry atomizer i tańszy od Kylina M, którego jednak bym odradzał kupować. Grzałki wychodzą śmiesznie tanio przy meshu, bawełna ~20zł + ~20zł rolka siatki Vandy Vape SS316L 300mesh 0,37oma/ft i to starczy na długo przy wapowaniu samogonów. Można się jeszcze zaopatrzyć w słomkę (taka zwykła np. do napojów, są w paczkach po ileś sztuk), taką większą do przeciągania bawełny. Przecinamy w z dłuż i na długość, w środku zawijamy bawełnę i przeciągamy przez mesh.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: Metall » sob sie 08, 2020 11:11 am

k4mil pisze:Jak już ktoś wspomniał o RTA to możesz wziąć pod uwagę WOTOFO Profile Unity RTA. Bardzo proste układanie bawełny...
Z tym bardzo prostym układaniem bawełny w Unity to bym polemizował. Profile to nie Kylin M. A i Kylin M potrafi czasem sprawić kłopot początkującym (jak prawie każde RTA zresztą). Nie wszyscy początkujący mają wrodzony talent do stawiania setupów w RTA, niektórzy mogą się trochę męczyć, a przez co zniechęcić. ;)
Awatar użytkownika
k4mil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 12, 2019 1:28 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: k4mil » sob sie 08, 2020 10:25 am

Jak już ktoś wspomniał o RTA to możesz wziąć pod uwagę WOTOFO Profile Unity RTA. Bardzo proste układanie bawełny. Smak jest świetny. A cena robienia całego zestawu względem gotowców jest porażająca :thuglife: . W sklepie na E znajdziesz wszystko co Ci będzie do tego potrzebne :evil_dance:
Awatar użytkownika
Grabski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: pn sie 05, 2019 4:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: Grabski » sob sie 08, 2020 5:59 am

Ja Ci polecę zainwestowanie na początek w jakieś RTA mesh. Proponuje na początek Kylin M . Jego budowa jest prosta i złożenie go zajmuje chwilę. Smak napewno będzie dużo lepszy niż na gotowcach, a nie wiele czasu więcej musisz poświęcić na wymianę bawełny.

Edit

Nie wspomnę już o kosztach tzw eksploatacji. :blush:
Chmurze na -> Topside Dual SE + Dead Rabbit V2 RDA / Recurve Single

Obrazek
beybus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2020 7:57 pm
Lokalizacja: kraków
Podziękował: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: beybus » pt sie 07, 2020 9:32 pm

Jeśli chodzi o gotowe grzałki to może Zeus sub-ohm? Choć dużego przeskoku chyba nie będzie. Co do 'robionych' grzałek, polecę jak wyżej Kylina M, mam i posiadam (choć zmieniam wkrótce na Blotto), całość zajmuje mi parę minut i jeszcze nie udało mi się zepsuć setupu.
TenKoles
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 06, 2020 2:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: TenKoles » pt sie 07, 2020 3:32 pm

Dobrą opcją może być pójście w V2 Mini od Smoka. :) Grzałki, które możesz włożyć to mesh pod 3 postaciami oraz na standardowym dual'u. A jeśli chcesz sprzęt bardzo prosty w obsłudze ale, który będzie potrzebował układania siatki i dosłownie minimum pracy, to Kylin M. Radzę pomyśleć o takim rozwiązaniu, gdyż zakup siatki mesh plus bawełny zawsze wyjdzie taniej aniżeli zakup grzałki do Smok'a gdzie średnia cena sztuki to 20 zł. :)

ErNOL
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: Raz2trzy » czw lip 09, 2020 7:39 pm

Nie jestem specem od parowników na gotowe grzałki, używam jedynie parownika Alpha Tank z dedykowanymi grzałkami i porównując z moimi najlepszymi RTA faktycznie wypada gorzej jeśli chodzi o oddanie smaku, jednak nie jest to jakaś radykalna przepaść w przypadku większości płynów. Jeśli masz ochotę nieco przymajsterkować sobie z parownikiem w budowanie setupu to myślę że warto, jednak jeśli totalnie Ci się to nie widzi to myślę że różnica nie jest aż wielka, zwłaszcza jeśli kurzysz premixy. Więc jeśli wolisz zostać przy wygodzie i prostocie to po prostu przeszperaj forum na temat atomizerów na gotowe grzałki i ewentualnie później wal jakieś pytania czy warto wymieniać, ja Ci niestety nie powiem bo na gotowcach się nie znam na tyle. Jeśli masz chęci na "coś więcej" to jak najbardziej kupuj jakiś atomizer RTA, jeśli chodzi o, komponenty do niego w postaci grzałek i bawełny to naprawdę nie jest problem, bo nawet w wymienionym przez Ciebie sklepie świetnie i stosunkowo taniej niż za gotowce się wyposażysz. Raczej niewiele Ci pomogłem, ale może gdzieś tam pomogą te moje wypociny Ci zadecydować w kwestii tego co dalej z parownikiem.
Kostek26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 15, 2020 7:47 am
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Coś zamiast Eleaf Duro do Tesli WYE 200W

Postautor: Kostek26 » pn lip 06, 2020 7:12 pm

Po udanym zakupie Tesli WYE 200W przez Was poleconej wracam z zapytaniem. Obecnie mam taki zestaw:
Tesla WYE 200W + Eleaf Duro + Smok V8 Baby MESH 0.15 om (ustawiona na 45W) + premix 40ml + 2x18mg shot.
Takie kombo jest dla mnie dobre jeśli chodzi o chmurę oraz smak (choć lekko intensywniejszy były też git).
Chciałbym zmienić atomizer na jakiś inny bo ten już jest dość.. wysłużony. Problem jest taki, że nie mam pojęcia na jaki oraz na jakie grzałki.
Wolałbym grzałki kupowane najlepiej w sklepie na "E" bo mam go dość blisko, ewentualnie jakiś atomizer na grzałki robione o podobnych właściwościach, które mógłbym kupić w hurcie o jakiegoś z użytkowników forum. Z góry dzięki.

TB

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości