Magnesy

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Magnesy

Postautor: Tenmen » sob wrz 19, 2020 7:10 am

edarek pisze:
Maciejko pisze:Odkleić i przykleić odwrotnie. :P...

No i tu może być problem.
Kiedyś odpadł mi magnes w klapce od Targeta 75VTC. W pośpiechu, bez sprawdzenia biegunowości wkleiłem go na jakiś cyjanoakryl i właśnie odwrotnie :bec:
Klapka jest ze stopu cynku i za groma nie dało się tego magnesu już wydłubać. Kruszył się, ale ani drgnął. Musiałem wydłubać magnes z obudowy i obrócić, przy okazji wyłamując kawałek gniazda magnesu, bo też nie chciał wyjść.


Całe moje szczęście w nieszczęściu że przykleiłem go na kropelkę i dało się bez problemu, teraz tylko trzeba wyczyścić z kleju i znowu przykleić.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Magnesy

Postautor: edarek » sob wrz 19, 2020 6:58 am

Maciejko pisze:Odkleić i przykleić odwrotnie. :P...

No i tu może być problem.
Kiedyś odpadł mi magnes w klapce od Targeta 75VTC. W pośpiechu, bez sprawdzenia biegunowości wkleiłem go na jakiś cyjanoakryl i właśnie odwrotnie. :bec:
Klapka jest ze stopu cynku i za groma nie dało się tego magnesu już wydłubać. Kruszył się, ale ani drgnął. Musiałem wydłubać magnes z obudowy i obrócić, przy okazji wyłamując kawałek gniazda magnesu, bo też nie chciał wyjść.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Magnesy

Postautor: Maciejko » sob wrz 19, 2020 6:51 am

Odkleić i przykleić odwrotnie. :P
Magnesy mają dwa bieguny, dodatni i ujemny. Jednoimienne ładunki się odpychają. Ładunki przeciwne się przyciągają. Wkleiłeś magnes na odwrót. :)
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Magnesy

Postautor: Tenmen » sob wrz 19, 2020 6:50 am

Jako że od dziecka jestem beton z nauk ścisłych w tym też z fizyki napotkałem problem. Zakupiłem magnesy neodymowe w/w sklepie, w klapce od Tesli poker był jeden magnes więc przykleiłem brakujący.Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że przymocowany magnes nie tylko nie mocuje klapki ale się od niej odpycha.W modzie magnesy wewnętrzne są pod obudową, klapka zbudowana jest chyba z aluminium, może mi ktoś wytłumaczy jaki błąd popełniłem i co ewentualnie powinienem zrobić.

Z góry przepraszam gdy dla kogoś to pytanie okaże się głupie.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Magnesy

Postautor: Tenmen » śr wrz 16, 2020 7:19 am

Wiem z własnego doświadczenia że czasami odpada magnes w klapce moda, a zdarza się że zostaje zgubiony, znalazłem fajny sklep gdzie można kupić różne różniste.

https://magnes.com.pl/

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości