Prośba o radę Sprzęt MTL

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: edarek » śr lut 17, 2021 9:54 pm

Z zasilań, które wymieniłeś masz dwa na 18650 z czego Kroma jest na pewno bardziej kompaktowa od Vaporesso Swag 2. Kromę, jak już wiesz posiadam i to bardzo wdzięczne, sprawne i ładne zasilanie. Do MTL spokojnie jeden akumulator wystarczy. Drag, jak sam zauważyłeś, może być za duży, ale tam masz już akumulator 21700. Od Kromy jest wyższy z racji większego ogniwa. Kroma jest węższa o 3 mm, ale głębsza o 5 mm.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: Grubson022 » śr lut 17, 2021 9:39 pm

Moda kupiłem z drugiej ręki, mam go od jakiegoś czasu, ale używam go codziennie. Sprzęt dobrze leży w dłoni, ciężki nie jest i bardzo mi się podoba wizualnie. Mówiłeś coś o przycisku, fajna wygodna sprawa jakbyś go nie trzymał i tak odpali. Elektronika jest OK, trochę rysuje się przy atomizerze podczas dokręcania bo mod jest w tym miejscu jak lusterko i w sumie tyle. Dobre, udane zasilanie.
Awatar użytkownika
gabson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 13, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Holandia
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: gabson » śr lut 17, 2021 9:19 pm

Grubson022 pisze:Ja, może nie jestem biegły w MTLu, ale od pół roku przesiadłem się z DTL/RDTL właśnie na mniejsza chmurę .
Posiadam Kromę-r, a atomizer w którym się zauroczyłem to Ehpro True, którego z czystym sumieniem mogę ci polecić.
Sam posiadam ich 3 sztuki i powiem ci, że masz dobry parownik, który dobrze oddaje smak, prosty w budowie, a przede wszystkim tani jak barszcz. Myślę, że spokojnie ustawisz sobie „przeciąg” pod siebie. Używam go na najmniejszym otworze i jest super. Taki paradoks od stodoły do dziurki od klucza ale bardzo mi to odpowiada.
Tytonie, desery, owoce mniam.

Możesz coś więcej o Kromie napisać? Kolega w tym wątku zaraził mnie urządzeniami SBS jednak Kroma dalej chodzi mi po głowie...
Awatar użytkownika
gabson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 13, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Holandia
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: gabson » śr lut 17, 2021 9:16 pm

No dobra czyli widzę, że moja lista zakupów bardzo się powiększa... :)

eD
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1488 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: kamyk87 » śr lut 17, 2021 9:06 pm

Jeśli chodzi o Asvape Zeta, to mogę parę słów powiedzieć.
Parownik bardzo ładny, malutki (świetnie by Ci pasował do Vaporesso Target), spory zakres regulacji przepływu powietrza, solidnie wykonany, brak szkła, więc się nie pobije, całkiem nieźle - moim zdaniem oddaje smak owocówek... i to tyle z plusów...
Minusy - jak na początek dość skomplikowany setup i mała pojemność.
Według mnie ciekawy i niedoceniony parownik ale Berserkera 1.5 nie przebija.
Sam zdecydujesz na czym Ci zależy.
Obrazek
Obrazek
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: Grubson022 » śr lut 17, 2021 8:40 pm

Ja, może nie jestem biegły w MTLu, ale od pół roku przesiadłem się z DTL/RDTL właśnie na mniejsza chmurę .
Posiadam Kromę-R, a atomizer w którym się zauroczyłem to Ehpro True, którego z czystym sumieniem mogę ci polecić.
Sam posiadam ich 3 sztuki i powiem ci, że masz dobry parownik, który dobrze oddaje smak, prosty w budowie, a przede wszystkim tani jak barszcz. Myślę, że spokojnie ustawisz sobie „przeciąg” pod siebie. Używam go na najmniejszym otworze i jest super. Taki paradoks od stodoły do dziurki od klucza ale bardzo mi to odpowiada.
Tytonie, desery, owoce mniam.

eD
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: Sobear » śr lut 17, 2021 8:32 pm

To Ci tutaj nie pomogę, bo wymieniłem sprzęt z którego korzystam regularnie i to właśnie na deserówkach i tytoniówkach. :lol1:
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
gabson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 13, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Holandia
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: gabson » śr lut 17, 2021 8:30 pm

Sobear pisze:To żeby nie wydawać majątku na oryginał, zakup sobie klona Kayfuna Lite Plus (i to koniecznie Plus zwany też 2021). KLP ma znacznie lepszą niż poprzednicy regulację przewiewu.
Z Glaza Mini też byłbyś zainteresowany. Ewentualnie, jeśli możesz poczekać, to wiem z dobrze poinformowanych źródeł, że Steamcrave za czas jakiś wypuści 2 nowe atomizery typowo pod MTL. Oba, po wyeliminowaniu problemów wieku dziecięcego, będą bardzo przyzwoite ;) Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy wyjdą.
Z tych które mam i które mogłyby Ci podejść to jeszcze zerknij na Tauren MTL, Trio RTA, Intake MTL, i o ile pieniądze nie są wielkim problemem, to oryginalny Kayfun, bo dla mnie to jednak topka topki i warto na niego wydać te parę stów.

Kurde teraz to mi dałeś zagwozdkę. Nie kojarzysz który najlepiej może się sprawdzić w deserowych smakach?
Moje top 3 jak na ten moment, to Nasty Juice silver pomieszany pół na pół z ciastkiem kokosowym od Vilt, #Tag aprikot cake i Millers Sunny Day.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: Tenmen » śr lut 17, 2021 8:20 pm

Mam tych atomizerów MTL ok.18 szt. jednak moim ulubionym jest Innokin - Ares 2 RTA. Jego wielką zaletą jest bezproblemowość, jaką grzałkę nie założę, jakiej użyje bawełny i jak ją ułożę , zawsze jest dobrze. Do tego jest szczelny, nic nie cieknie, mogę go nosić w kieszeni.

A.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Prośba o radę Sprzęt MTL

Postautor: Sobear » śr lut 17, 2021 7:56 pm

To żeby nie wydawać majątku na oryginał, zakup sobie klona Kayfuna Lite Plus (i to koniecznie Plus zwany też 2021). KLP ma znacznie lepszą niż poprzednicy regulację przewiewu.
Z Glaza Mini też byłbyś zainteresowany. (?) Ewentualnie, jeśli możesz poczekać, to wiem z dobrze poinformowanych źródeł, że Steamcrave za czas jakiś wypuści 2 nowe atomizery typowo pod MTL. Oba, po wyeliminowaniu problemów wieku dziecięcego, będą bardzo przyzwoite.
;) Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy wyjdą.
Z tych które mam i które mogłyby Ci podejść to jeszcze zerknij na Tauren MTL, Trio RTA, Intake MTL, i o ile pieniądze nie są wielkim problemem, to oryginalny Kayfun, bo dla mnie to jednak topka topki i warto na niego wydać te parę stów.

eD
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości