Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » wt lut 13, 2024 11:39 am

Atomizer Innokin Zenith II.

Używany od kilkunastu tygodni. Parownik otrzymujemy w tekturowym pudełku, dodatkowy baniak, zapasowe oringi i dwie grzałki serii Z-coil 0, oma i 0,8 oma oraz dwa dripy. Atomizer przeznaczony do MTL i RDL. Parownik ładnie, starannie i solidnie wykonany, cena bardzo przystępna. Używam w nim grzałek 0,3 oma i 0,6 oma. Grzałki bardzo ładnie pracują, brak wycieków i smaku spalenizny. Smak oddawany na poziomie dobry +. Używam go do samogonów owocowych, soczysta chmurka, dobry kop i dobry smak. Określiłbym go jako przyjemny i przyjazny w użytkowaniu. Ze względu na cenę, bardzo dobrą jakość grzałek, dobre oddawanie smaku i przyjemne użytkowanie oceniam go ogólnie bardzo dobrze.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » śr paź 04, 2023 9:20 am

Atomizer UFORCE - L Tank

Parownik dostarczony w tekturowym pudełku, dodatkowo komplet oringów, zapasowy baniak oraz dwie grzałki 0,2 i 0,15 oma. Atomizer starannie i dokładnie wykonany, wszystko lekko i bez problemów się skręca. Do parownika założyłem grzałkę PnP-DW80 0,8 oma / przygotowana do użycia wg poradnika Tommy Blacka /. Po wychmurzeniu pół baniaka bazy, atomizer zalany liquidem 3BK. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, smak bardzo dobry, chmurka taka jaka powinna być, grzałka nie skwierczy i nie pluje liquidem, jest sucho, nic nie cieknie.
Atomizer jest tani i dostępny w sklepie sponsora Salonu, należy zwrócić uwagę na bardzo duży wybór grzałek do tego parownika, sądzę że każdy znajdzie grzałkę , która będzie mu odpowiadała. Podsumowując, moim zdaniem to bardzo dobry atomizer na gotowe grzałki, w dobrej cenie.

Po przejściu na używanie atomizerów na gotowe grzałki mam ich kilka, oceniam je następująco:
1. Pioneer S Tank - wersja short, najlepiej oddaje smak, mała pojemność.
2. UFORCE-L Tank - bardzo dobrze oddaje smak liquidu, duża dostępność grzałek, dobra cena.
3. Aspire Huracan - dobre grzałki, dobre oddawanie smaku.
4. Centaurus Sub-Ohm - dobre oddawanie smaku, duża chmurka.
5. iTank 2 - duża chmura, słabsze oddawanie smaku.
6. Aspire Nautilus GT - do bardzo spokojnego wapowania, dobrze oddający smak.
W żadnym z atomizerów nie miałem problemów z wyciekami, każdy dobrze spełnia swoją rolę.

@
Awatar użytkownika
yacoop
, grzałki zamówione.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 790
Rejestracja: sob paź 23, 2021 5:21 pm
Lokalizacja: ...
Podziękował: 917 razy
Otrzymał podzięk.: 2057 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: yacoop » czw wrz 28, 2023 12:44 pm

@
Awatar użytkownika
Martin Eden
no to teraz TMD Mesh 0,8 oma i MTL, że lepiej nie trzeba. ;)
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » czw wrz 28, 2023 12:16 pm

Pioneer S Tank

Dzięki @
Awatar użytkownika
yacoop
za propozycję atomizera i wskazanie sklepu gdzie można go kupić. Używam go od kilku dni. Parownik jest mały (podawane dane na stronach internetowych to 2-2,5 ml pojemności), dawno nie miałem takiego mikrusa. Atomizer dostarczony w pudełku z dwiema grzałkami 0,5 i 1,0 oma, kompletem zapasowych oringów oraz dwoma dripami. Wszystko czyste (bez śladów poprodukcyjnych), lekko bez oporów skręca się wszystkie części. Należy uważać przy skręcaniu (blokowaniu) górnego dekielka po uzupełnieniu liquidu. W pojemniku na liquid są dwa wyżłobienia, które razem z wyżłobieniami w górnym dekielku blokują górną część atomizera.Te części są naprawdę małe i trzeba uważać przy skręcaniu, inaczej liquid wycieknie. Do parownika przeznaczone są grzałki TMD. Na razie używam grzałki 0,5 oma i moim zdaniem to bardzo dobra grzałka. Bardzo dobrze oddaje smak i chmurkę, a właściwie chmura jest mięsista i bardzo duża. Do tej pory najbardziej odpowiadały mi grzałki Aspire BP stosowane w Huracanie, moim zdaniem TMD są lepsze, dla mnie na tę chwilę z grzałek stockowych, których używałem to nr 1. Sam atomizer sprawia wrażenie delikatnego, nie jest masywny jak parowniki sub-ohm, jednak wszystkie części są wykonane dokładnie i starannie. W trakcie użytkownika nie stwierdziłem wycieków, jest sucho. Jest wersja Long tego atomizera, ale ciężko znaleźć sklep, gdzie można go kupić (znalazłem 1 sklep we Włoszech, ale koszt wysyłki był prawie taki sam jak cena parownika), produkcja tego tanka została zakończona, stąd problemy z dostępnością. Atomizer kupiłem w sklepie: https://www.vapeototal.net/bp-mods-pion ... -tank.html poleconym przez @
Awatar użytkownika
yacoop
. Zakup i dostawa (kurier GLS - 9 euro) sprawnie, szybko i bez problemów, po 9 dniach paczka dostarczona. Ogólnie atomizer i zakupy w sklepie oceniam bardzo dobrze.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 790
Rejestracja: sob paź 23, 2021 5:21 pm
Lokalizacja: ...
Podziękował: 917 razy
Otrzymał podzięk.: 2057 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: yacoop » ndz wrz 03, 2023 11:10 am

@
Awatar użytkownika
Martin Eden
porozglądaj się za Pioneer S Tank.
Osobiście go nie używam , ale używam grzałek, które są z nim kompatybilne, a mianowicie TMD Mesh 0.8 oma.
Dokładniej - używam tych grzałek wraz z Pod/Mod'em Lightsaber - dlatego Pioneer'a nie kupowałem.
Jak dla mnie rewelacja.
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » ndz wrz 03, 2023 10:52 am

W temacie podane głównie propozycje sub-ohmów, może ktoś ma i używa atomizerów do MTL na gotowe grzałki (oprócz Aspire Nautilus GT) i zaproponuje coś konkretnego. Szukam w Salonie, ale jakoś nic nie mogę znaleźć.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » sob sie 26, 2023 12:03 pm

Chciałbym podzielić się swoimi uwagami i odczuciami dotyczącymi używania trzech atomizerów:
- Aspire Nautilus GT
- Aspire Huracan
- Cerberus Subohm
Przez ostatnie kilka lat używałem tylko Kayfunów Lite, w związku z tym wymienione parowniki są dla mnie całkowitą nowością.Teraz postanowiłem poszukać czegoś, co będzie łatwe w obsłudze i na gotowe grzałki, oraz przyzwyczaić się do innego sposobu wapowania. Przeczytałem to co jest w Salonie i mój wybór padł na trzy wymienione atomizery. Może moja opinia przyda się komuś, kto podobnie jak ja, chce spróbować czegoś nowego, moja opinia i odczucia mogą się różnić od odczuć i opinii innych użytkowników. Nie podaję danych technicznych, ponieważ łatwo można je znaleźć. Grzałki jakich używałem to:
- Aspire Nautilus GT - BVC 1,6 oma, 0,4 oma
- Aspire Huracan - Mesh 0,4 oma
- Cerberus Subohm - X2 0,4 oma
Grzałki, z którymi miałem problem to BVC 1,6 oma. Opinie o tych grzałkach są bardzo pozytywne, pierwsza otrzymana z atomizerem działała bez problemu około dwóch tygodni, oprócz niej kupiłem też opakowanie (5 grzałek) i tutaj każda z nich wytrzymywała około 2 dni, i trzeba było wymieniać ją na nową. Wygląda na to, że musiałem trafić na jakąś złą partię. Grzałki 0,4 oma, mesh 0,4 oma oraz X2 0,4 oma używam bez wymiany od około 10 dni i nadal są w dobrym stanie. Wszystkie były przygotowane do użycia według poradnika Tommy Black. Używam ich w dolnym zakresie mocy podawanych przez producenta (nie lubię ciepłej chmurki). Liquidy to gotowe płyny (samogony dopiero dojrzewają), od kilku dni 6 mg Longhorn od Halo zalany dla porównania do wszystkich atomizerów. Pomijając grzałkę BVC 1,6 oma pozostałe mile mnie zaskoczyły, moim zdaniem dobrze oddają smak, chmurka jest gęsta i mięsista oczywiście mniejsza w Aspire Nautilus. Cerberus Subohm - Aspire Huracan, minimalnie wyżej oceniłbym grzałkę mesh 0,4 oma (Huracan) ze względu na najlepiej oddawany moim zdaniem smak liquidu. W zestawie z Aspire Huracan otrzymałem kartkę z grzałkami, których należy używać w tym atomizerze, wykluczone są grzałki 1,0 i 0,6 oma BP Mesh. Atomizery są dobrze wykonane, bez ostrych krawędzi i zadziorów, wszystkie elementy dobrze spasowane, łatwo i łagodnie się je skręca. Parowniki o prostej budowie, bardzo łatwe w użytkowaniu, nie ma tu czego popsuć (co w moim przypadku jest ważne). W Aspire Nautilus GT 5 stopni regulacji przepływu powietrza, w pozostałych regulacja bezstopniowa, moim zdaniem wygodniejsza, łatwiej znaleźć odpowiedni punkt nawiewu. Drip w Nautilusie GT to 510, w pozostałych 810. Ceny wymienionych atomizerów są porównywalne. Moim zdaniem to dobre parowniki, Cerberus i Huracan dobrze pracują i można przy ich użyciu zaspokoić głód nikotynowy, Nautilus GT do łagodnego wapowania na grzałkach 1,6 i 1,8 oma (mam nadzieję, że mój problem z tymi grzałkami to tylko przypadek). Jeżeli ktoś chce spróbować atomizerów subohm, to moim zdaniem warto zacząć od Cerberusa i Aspire Huracana, a Aspire Nautilusa GT używać do spokojnego wapowania. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością atomizerów i grzałek w obecnych czasach, nie ma żadnego porównania do tego co było kilka lat temu.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1486 razy
Otrzymał podzięk.: 1380 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: kamyk87 » śr sie 02, 2023 8:50 pm

@
Awatar użytkownika
Martin Eden
poczytaj sobie o Vaporesso iTank oraz Aspire Huracan, jeśli interesuje Cię metoda DL. Osobiście od dłuższego czasu używam tego pierwszego i szczerze mogę polecić. :good:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Martin Eden
Patronauta
Patronauta
Posty: 195
Rejestracja: wt sie 01, 2023 12:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podzięk.: 305 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: Martin Eden » śr sie 02, 2023 4:04 pm

Jak dla mnie bardzo ciekawy temat, wiele interesujących propozycji. Od ostatniego postu w tym temacie minęło trochę czasu, może pojawiło się coś nowego i ciekawego albo ktoś ma nowe propozycje nie ujęte w tym wątku.
Ostatni analog - 01.04.2013r.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2617 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Najlepszy parownik na stockowe grzałki?

Postautor: ErNOL » sob lut 12, 2022 4:24 pm

Nie da rady. Nie są kompatybilne.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 8 gości