InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: ErNOL » czw cze 10, 2021 5:49 am

fistaszek pisze:@ErNOL

Zastanawia mnie jedno, zamawiając paczkę i wybierając tę opcję, podałeś lokalizację odbioru czy adres domowy?

Właśnie nie było żadnego takiego miejsca, stąd całe zamieszanie. Nawet nie było takiej takiej informacji czy zapytania.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: ErNOL » śr cze 09, 2021 7:42 pm

Wszystko się wyjaśniło.
Usługa wyboru miejsca faktycznie działa, ale jedynie na rewirze danego kuriera. O czym nie było nigdzie napisane, więc skąd miałem wiedzieć :).
Sprawa zakończona.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: pt maja 03, 2019 12:02 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: GeciKowy » śr cze 09, 2021 5:57 pm

Jestem bardzo wyrozumiały jeśli chodzi o kurierów. Również pierwszy raz słyszę o takiej usłudze, i jeśli takowa istnieje to szczerze im współczuję bo są na pierwszej linii frontu z przyszłymi, niezadowolonymi klientami. Firma będzie miała zapewne masę skarg z których niewiele sobie zrobi a kurierzy będą mieli do słuchania z jednej i drugiej strony.

Osobiście korzystam od samego początku jak tylko weszły paczkomaty i moje problemy z paczkami totalnie zniknęły. Wcześniej miałem wiele problemów z paczkami w przypadku firm kurierskich, ale skarg nie składałem, bo w większości przypadków i tak się niewiele zdziała. Wiem też, że ludzie to nie roboty i często w pracy narzuca się im więcej obowiązków niż są w stanie ogarnąć.
Wiadomo że nygusy w tym fachu też się znajdą co się nie przykładają, ale jestem dobrej wiary, że jednak zdecydowana większość mocno tam zapie... i jakby się nie starali to poślizgi lub zgubione przesyłki będą się zdarzały.

Idea paczki na rejon wygląda wygodnie, ale skoro nie działa tak jak powinna, to trzeba będzie na przyszłość ją pomijać i korzystać ze sprawdzonych sposobów.
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: iron64 » śr cze 09, 2021 5:02 pm

Ja jedynie z DPD kłopotów nie miałem. Zawsze spoko idzie się dogadać i zero kłopotów.
A co do usługi jaka @
Awatar użytkownika
ErNOL
opisał, to nawet nie wiedziałem, że istnieje. :) W sumie pomysł dobry, ale nad wykonaniem trzeba popracować jeszcze.
Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: fistaszek » śr cze 09, 2021 10:59 am

Marcin Gdynia pisze:PPoczta Polska to patologia, ale podobnie działają dziwne usługi , wyssane z palca, nie wynikające z umowy, które oferują sklepy.


Nie wiem jak z usługami, ale jakość Poczty zależy chyba od obsługiwanego rejonu kraju. U mnie w mieście Pocztex działa najlepiej, najszybciej i jako jedyny robi dublety w razie nie odebrania przesyłki. DPD jest też elastyczne, ale to tylko dlatego, że kurier od lat ten sam, obsługuje ten sam region, ma obcykane co i jak. Inni kurierzy to przypadkowi ludzie, co chwila ktoś inny. Im nie zależy na dobrej usłudze. A firmy oferują gruszki na wierzbie, abyśmy w sklepach ich wybrali, potem niech się klient martwi.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: Marcin Gdynia » śr cze 09, 2021 10:43 am

Podam taki przykład z reklamy usługi Pocztex24, którą oferuje Poczta Polska. Wciskają ludziom bzdury na temat płatności kartą płatniczą. Ja nigdy w ręku nie miałem terminala i nie wiem jak się go obsługuje. Wiem - Poczta Polska to patologia, ale podobnie działają dziwne usługi , wyssane z palca, nie wynikające z umowy, które oferują sklepy. Pocztex24 oferuje kilka wariantów (dostarczenie do godziny 9:00, sprawdzenie zawartości przy kurierze itd.) ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Nie liczyłbym na coś takiego w cenie standardowej przesyłki. Jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: ErNOL » śr cze 09, 2021 10:34 am

Marcin Gdynia pisze:Zasada jest prosta - zamawiasz i czekasz w domu, a jeśli nie to spodziewaj się awiza. Twój post jest jak najbardziej zrozumiały dla mnie, ktoś Cię okłamał i próbujesz to wyegzekwować.

I tak i nie. Skoro pracowałeś w branży, to pewnie wiesz to, o czym ja nie wiem. Ale z drugiej strony - w miejscu umówionym z klientem - i mam w dupie w tym momencie ile ma paczek do doręczenia, skąd albo dokąd ma ja zawieźć. Słowo było napisane. A jak to ogarną - nie mój problem. Czy reklamacja/skarga wyląduje w koszu? Nie wiem, poczekam na rozwój wydarzeń. Oczywiście sklep również został przeze mnie poinformowany.
Dla mnie jako zamawiającego - spodziewałem się telefonu w godzinach porannych, gdzie dostarczyć paczkę itp. Skończyło się, że to ja wyszedłem na przeciw, sam zadzwoniłem i chciałem się dogadać. Nie udało się.

@
Awatar użytkownika
fistaszek

Masz rację, że nie może zmienić miejsca pracy, to oczywiste. Może zanim wyruszy z paczkami na swój rewir, osoba z magazynu niech skontaktuje się z klientem, gdzie ma dostarczyć paczkę i wydać odpowiedniemu kurierowi.

eD
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: fistaszek » śr cze 09, 2021 9:17 am

Marcin Gdynia pisze:Twoja paczka to jedna z 3 tysiecy, które dostarczam w skali miesiąca i nigdy nie będzie wyjątkowa. Pozdrawiam serdecznie.

Kurier (przewoźnik) Poczta Polska (dawniej DPD, inPost).


Trzeba mieć plecy, wtedy staje się wyjątkowa. Mam kumpla w Pocztex24, paczki dostaję gdzie chcę, nawet nie podpisuję. :)
A co do lokalizacji, nie wyobrażam sobie jak taka opcja ma zadziałać. InPost potrzebuje adresu, kieruje to na rejon obsługiwany przez kuriera, a on nie może dowolnie zmieniać sobie "miejsca pracy" i dostarczać gdzie sobie życzy klient, tym samym nie podjedzie w inne miejsce.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: Marcin Gdynia » śr cze 09, 2021 8:51 am

Kurierka to nie koncert życzeń, bardzo często sklepy podają jakieś dziwne metody, które w ogóle nie wynikają z umowy i regulaminu przewoźnika. Skargi, którą napisałeś raczej nikt nie odczyta, a jeśli tak to wyląduje w śmietniku. Zasada jest prosta - zamawiasz i czekasz w domu, a jeśli nie to spodziewaj się awiza. Twój post jest jak najbardziej zrozumiały dla mnie, ktoś Cię okłamał i próbujesz to wyegzekwować. Ale Twoja paczka to jedna z 3 tysiecy, które dostarczam w skali miesiąca i nigdy nie będzie wyjątkowa. Pozdrawiam serdecznie.

Kurier (przewoźnik) Poczta Polska (dawniej DPD, inPost).
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - dostawa na umówionym z kurierem terenie

Postautor: fistaszek » śr cze 09, 2021 8:40 am

@
Awatar użytkownika
ErNOL


Zastanawia mnie jedno, zamawiając paczkę i wybierając tę opcję, podałeś lokalizację odbioru czy adres domowy?

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość