Jak odróżnić... ?

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: Jak odróżnić... ?

Postautor: lijden » pn sie 28, 2017 7:38 pm

Hmmm bardzo ciekawy ten filmik o vtc5 - wszystkie moje z 2 różnych źródeł są identyczne oprócz tego kwadratowego znaczka :O
Warton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 20, 2017 8:04 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak odróżnić... ?

Postautor: Warton » pn sie 28, 2017 6:34 pm

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak odróżnić... ?

Postautor: miblah » pn sie 28, 2017 5:31 pm

Zwykle podróbka ogranicza się do skopiowania koloru koszulki i w miarę zbliżonych na niej nadruków serii. Cwaniak aż tak dużej uwagi za to nie przykłada do cech pinu plus, bo i nie ma na niego wpływu - pakują co tam mają taniego pod ręką.

LG HG2 ma pin plus, który nie jest błyszczący i nie wystaje ponad koszulkę - jest dobrze wykonany jakościowo i płaski. Wygląda tak:



Najrozsądniej, bo chyba masz takie ogniwa, pójść do kiosku i porównać. Jak masz wątpliwości, co do oferowanych to ich nie kupuj.

Tu jest pokazane porównanie z filmu, który daję poniżej, jak różni się fałszywka od prawdziwej. Jak porównasz do moich zdjęć wyżej, powinieneś rozpoznać która jest prawdziwa, a która nie, tylko na podstawie pinu plus.
Obrazek

A tu rzeczony film:
https://www.youtube.com/watch?v=wTcLgsXsf2o
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak odróżnić... ?

Postautor: robert » pn sie 28, 2017 4:59 pm

Jak odróżnić oryginalny akumulator od podróbki ? Macie może jakiś pomysł? Jak Wy sobie radzicie z podobnymi dylematami ?
Mi przychodzi na myśl jeden ,ale prawie pewny sposób.Kupować w sprawdzonych sklepach. Czasami jednak łatwiej i szybciej kupić na miejscu.
Dziś całkiem przypadkiem odkryłem że mam możliwość kupienia brązowych lg hg2 .Cena prawie jak w sklepach w necie.Gwarancja na pół roku.
Człowiek prowadzi mały punkt z prasą i dziś kupując gazetę zauważyłem akumulatory. O sprzęcie i e-płynach wiedziałem ,choć ni gdy tam nie kupowałem , a i wybór nie wielki.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości