Myjka ultradźwiękowa

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 581
Otrzymał podzięk.: 545 razy

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: adamsud » 24 sty 2018, 21:17

Trudno umyć atomizerki. Dlatego zamówiłem myjkę ultradźwiękową. Jakąś małą 0,6l. Nazwy nie pamiętam. Jakiego płynu używacie drodzy forumowicze do tego urządzenia? Wiem, że są jakieś dedykowane ciecze. Może jednak posiadacie doświadczenia z innymi płynami.

Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: adamsud » 03 lut 2018, 16:31

Zakup myjki dźwiękowej w moim przypadku okazał się karkołomnym wyczynem. Okazuje się, że wielu sprzedawców internetowych sprzedaje przedmioty, których nie posiada. Udało się dopiero za trzecim podejściem. Kupowałem egzemplarz nieco droższy, przysłano mi inny (tańszy) za kwotę tego droższego. Nawet mi się nie chce reklamować. W końcu różnica między nimi i tak jest zapewne symboliczna.

Rzecz jasna niezwłocznie przystąpiłem do testów. Do myjki wrzuciłem już chyba wszystkie posiadane atomizery. Rezultaty są rewelacyjne. Gorzej z dopicowaniem samych grzałek.
Przed umyciem (grzałka pokryta lq)

Po umyciu (grzałka mokra od wody)

Szczerze mówiąc różnica jest niewielka. Muszę wypróbować na grzałce nieco bardziej wyeksploatowanej. Dłuższy czas stosowania urządzenia też zapewne ma znaczenie.
Do tej pory stosowałem płyn do mycia naczyń i koncentrat płynu do spryskiwaczy. Mam jeszcze alkohol IPA. Próby w toku.
Myjka bardzo mi się podoba. Muszę kupić jakąś większą. Tak żeby np. samochody się zmieściły albo chociaż okna. Ciekawe też jakby taką myjką uprać ciuchy. Albo sam bym do takiej myjki wlazł. No ale to kwestia przyszłości.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4554
Podziękował: 2694 razy
Otrzymał podzięk.: 8735 razy

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » 03 lut 2018, 17:51

Gdzieś tu już był temat o myjkach ultradźwiekowych i coś tam pisałem nawet...też używam, ale prawdę mówiąc coraz rzadziej używam. Zawsze przez jeden cykl przepuszczam każdy nowy atomizer ale bez żadnych środków myjących, sama woda tyle że demineralizowana. Ale coraz częściej używam różnych skomplikowanych, plecionych, głównie przez salonowych mistrzów komplikowania, grzalek ;) więc pewnie ultradźwięki wrócą do łask. Ostatnio potraktowałem nimi wszystkie okulary i szkła powiększające. Opłaciło się! :)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: adamsud » 03 lut 2018, 21:36

Tommy Black pisze:Gdzieś tu już był temat o myjkach ultradźwiekowych i coś tam pisałem nawet..... Ostatnio potraktowałem nimi wszystkie okulary i szkła powiększające. Opłaciło się! :)

Szukałem takiego tematu Tomek. Zwykle jednak wyszukiwarki forumowe działają gorzej niż google.
Szczerze mówiąc próby z myjką właśnie od okularów rozpocząłem :smile:. Efekty były fantastyczne. Chociaż nieraz przymglony świat wydaje się ciekawszy. Nie zmienia to faktu, że zakup myjki był jedną z lepszych inwestycji poczynionych przeze mnie w tym roku. Nie lubię dotyku oślizłych od lq przedmiotów. Teraz zainwestowałem w myjkę parową gdyż w mojej pieczarze osad z wyparowanych płynów robi się irytujący.
Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1550
Podziękował: 1224 razy
Otrzymał podzięk.: 909 razy

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: miblah » 04 lut 2018, 01:39

adamsud pisze:Teraz zainwestowałem w myjkę parową gdyż w mojej pieczarze osad z wyparowanych płynów robi się irytujący.

Tak, to jest pewien problem... Mniejszy od smrodu wędzenia tytoniem, ale jednak irytujący... Szczególnie w samochodzie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4554
Podziękował: 2694 razy
Otrzymał podzięk.: 8735 razy

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » 04 lut 2018, 10:29

Tak sobie czytam ten topic i myślę ( delikatnie, bo niedziela) :) myślę że przydałaby mi się albo w tej myjce albo w postaci podobnego urządzenia, jakaś suszarka. Takie ustrojstwo gdzie można włożyć wszystkie części, zamknąć i po kilku minutach wrócić po wysuszone. Coś takiego jak mają pralki automatyczne.
A może istnieją takie ultradźwiękowe myjki z funkcją suszenia?
Awatar użytkownika
Guli
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Re: Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Guli » 04 lut 2018, 20:20

Podłączę się do pytania bo w ubiegłym tygodniu też nabyłem myjkę w Lidlu. Za całe 99 zł :). Poza atomizerami chciałbym wymyć w niej okulary, bo osad z pary jest wkdenerwujący :D. Po przeczytaniu instrukcji świat mi się zawalił, bo piszą, że nie wolno myć okularów ze szkłami z poliwęglanu. Ktoś może próbował??
Cuboid + Govad, Pico 25 + Ammit 22
Kayfun 4 klon na sprzedaż

Wróć do „Poradnik zakupowy”