Atomizer (prawie) bez wycieków.

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
idealme1337
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Otrzymał podzięk.: 7 razy

Postautor: idealme1337 » 13 lut 2018, 11:02

Dzień dobry.
Mimo, że bardzo podoba mi się zestaw combo+t-priv (za pyszną i aromatyczną chmurkę) musz poszukać innego parownika, który po 5 minutach leżenia bokiem nie zaleje mi całej baterii opróżniając swój zbiornik. Po wstępnej chwili znalazłem kilka nowych atomizerów, więc zapytam się bardziej doświadczonych osób. Co wybrać pod smak i brak wycieków. Oczywiście zawsze gdzieś poleci trochę liquidu lub pojawią się skropliny. Zastanawiam się nad:
Blitzen RTA
Pharaoh mini RTA
Smok TFV12 prince
Ewentualnie kupię Drop RDA, ale nie chce mi się tak często zalewać.
Zasilanie to SMOK t-priv, jeśli to potrzebne do podjęcia decyzji.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4147
Podziękował: 2564 razy
Otrzymał podzięk.: 8271 razy

Postautor: Tommy Black » 13 lut 2018, 11:59

idealme1337 pisze:...musz poszukać innego parownika, który po 5 minutach leżenia bokiem nie zaleje mi całej baterii opróżniając swój zbiornik.

Napisaleś to o Combo akurat i ja tego nie rozumiem. Mam kilka Combo, używam ciągle i jeszcze nie zdarzylo się aby w jakiejkolwiek sytuacji coś z któregoś wyciekło.
Ale, zgadza się, ciągle czytam o tych wyciekach z Combo. I ciągle się dziwię.
Blitzen RTA - nie mam jeszcze ale poluję
Pharaoh mini RTA - nie znam
Smok TFV12 prince - mam, używam, teraz z bazą RBA, wycieki są tu wręcz niemożliwe...
Do Twojej listy dorzuciłbym powszechnie zachwalanego, właśnie z powodu braku wycieków, Zeusa. Tyle że uzyskanie na nim dobrego smaku dobrego liquidu jest moim zdaniem niemożliwe.
No i Pyro. Ale to konstrukcja podobna nieco do Combo.Nigdy nie udało mi się nim cokolwiek zabrudzić a poza tym do testowania smaków jest genialny.Tak jak Combo.
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 149
Podziękował: 132 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy

Re: Atomizer (prawie) bez wycieków.

Postautor: Iceberg » 13 lut 2018, 21:32

Hej...Tak czytam o tych wyciekach i sie zastanawiam skad to sie bierze...
Mam Serpent'a SMM i kiedy zamontowalem grzalke i wlozylem wate, obojetnie w jakiej pozycji sprzet lezal, nie bylo zadnych wyciekow...
Za jakis czas chcialem pokombinowac z drutami i zamontowalem nowa grzalke, w ktora wlozylem wate, okazalo sie ze jest malenki wyciek widoczny w air hol'ach, ktory nie przeszkadzal mi specjalnie...
Robiac nastepna grzalke, tym razem dalem troche wiecej waty i znowu zero przeciekow...
Zastanawiam sie czy ulozenie i grubosc waty nie jest przyczyna wyciekow a przynajmniej jednym z powodow ich ciekniecia...
Pamietam te pierwsze atomizery,one potrafily ciaknac, ale z tych nowych nie zdarzylo mi sie ani razu a jezeli cieklo to wiedzialem ze powodem jest zle zamocowana wata i jej grubosc,ilosc...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 13 lut 2018, 21:38

Iceberg pisze:ale z tych nowych nie zdarzylo mi sie ani razu a jezeli cieklo to wiedzialem ze powodem jest zle zamocowana wata i jej grubosc,ilosc...

Niestety nie tylko źle ułożona bawełna. Także nieodpowiednio dobrana bawełna do gęstości plynu, źle ułożona grzałka w bazie, nadmierne często zatkanie kanałów transportu ale także a czasem może głównie sposób chmurzenia. Kiedy ma się atomizer i konfig do DTL to trzeba chmurzyć DTL. Każde lekkie pociągnięcie będzie generować jednorazowy wyciek.
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 32 razy

Postautor: BarthezzVTi » 14 lut 2018, 07:17

Każdy mnie przestrzegał, że na RDTA będzie mi się lało. Na limitlessie plus jak i peerlessie, nie ważne czy ja jedną czy ja dwie grzałki, to zawsze mam sucho.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Smok_
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: Smok_ » 14 lut 2018, 10:10

Ja również mam Combo (wersję II) i też wycieków nie stwierdzono, a nie jestem nawet doświadczony w układaniu waty. Jedyny minus jest taki, że po dwóch miechach coś mi się z pinem dzieje złego, ale to swoją drogą.
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1016
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podzięk.: 258 razy

Postautor: Azgar » 14 lut 2018, 12:07

@
Awatar użytkownika
Smok_
w limitless + zdażyło mi się za mocno przykręcić pin i pękł. Wykręć go i zobacz czy nie jest pęknięty. Wbrew pozorom nawet złamany może działać.
Używałem go na złamanym jeszcze ponad tydzień. Potem zrobiłem przeszczep z klona.
idealme1337
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Otrzymał podzięk.: 7 razy

Postautor: idealme1337 » 14 lut 2018, 12:10

Ogólnie z combo trochę się nie lubimy. Mimo wielu kombinacji z watą i jej ułożeniem nadal cieknie. Interesuje mnie najlepiej coś z możliwością kontroli dopływu liquidu. Do stawki dołączają jeszcze Ammit dual i Aromamizer Supreme V2. Najbardziej interesuje mnie zbierający dużo pozytywnych recenzji Ammit, jednak Aromamizer ma ciekawy airflow i możliwość kontroli dopływu liquidu co może zniwelować wycieki.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 14 lut 2018, 12:15

idealme1337 pisze:...jednak Aromamizer ma ciekawy airflow i możliwość kontroli dopływu liquidu co może zniwelować wycieki.

O, to ciekawostka.Pierwszy raz słyszę o tym by kontrola przepływu liquidu niwelowała wycieki...no ale rzeczywiście, Aromamizer ma ciekawy airflow. Ludzie tłumnie stoją w kolejkach do muzeum aby go obejrzeć... :P :-P
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 32 razy

Postautor: BarthezzVTi » 14 lut 2018, 13:01

Z Ammitem będziesz miał ten problem( jak w każdym parowniku z dolnym AF), ze będą się zbierały skropliny przy AF. Co w efekcie będzie bardzo podobne do wylewania. Jeżeli juz, to szukaj tanka pokroju Zeusa, czyli górny AF. Ale jak niektórzy twierdzą, smak na tym traci.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Poradnik zakupowy”