Sklepy w Krakowie

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Haze » sob mar 17, 2018 8:10 pm

Iceberg pisze:Prawde mowiac nie wyobrazam sobie sytuacji by ktoras firma oszukiwala, raz ze poszliby z torbami, gdyby sie wydalo a wydaloby sie na pewno, nie wspominajac juz o karach,sadach i wstydzie...

Hmm, taaa... ale na przykład taka Inawera właściwie wcale nie oszukuje, informuje o tym otwartym tekstem :-| :

ina-power.png

TUTAJ link do źródła.
PS. A żeby było jeszcze śmieszniej to ta ich baza jest całkiem przyzwoita.


Iceberg pisze:Swoja droga sprobuje sie zorientowac jak u mnie wyglada sprawa z mieszaniem glikolu i gliceryny, ale podejrzewam ze bedzie to drozsze od gotowcow...

Ale masz w tej Francji coś w stylu Allegro (czyli eBaya :mrgreen:)?? http://allegro.pl/gliceryna-roslinna-1kg-glikol-propylenowy-1l-i6859881846.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Iceberg » sob mar 17, 2018 6:58 pm

Dzieki Haze, teraz sie troche rozjasnilo...
Bylem kiedys w aptece i pytalem o baze, gdyz gdzies zaslyszalem ze moge ja tam dostac, dziewczyna nie byla zbyt zdumiona i powiedziala ze jezeli koniecznie bede chcial to moze mi zamowic glikol i gliceryne a ja nawet nie zapytalem o cene, pewnie dlatego ze apteki sa drogie to raz a dwa ze dawno temu pare firm specjalizujacych sie w robieniu baz bardzo ze soba rywalizowalo, chwalac sie jak najwieksza czystoscia a teraz juz nie musza bo pozostalo na rynku pare najlepszych producentow...
Prawde mowiac nie wyobrazam sobie sytuacji by ktoras firma oszukiwala, raz ze poszliby z torbami, gdyby sie wydalo a wydaloby sie na pewno, nie wspominajac juz o karach,sadach i wstydzie...
Swoja droga sprobuje sie zorientowac jak u mnie wyglada sprawa z mieszaniem glikolu i gliceryny, ale podejrzewam ze bedzie to drozsze od gotowcow...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
homer21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pt lut 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sklepy w Krakowie

Postautor: homer21 » sob mar 17, 2018 6:38 pm

A jeśli już Szanowny Kolega zechce zwiedzić nieco więcej sklepów w Starym Grodzie Kraka, to idąc dalej Długa w stronę Nowego Kleparza za Alejami na ulicy Cieszyńskiej 14 znajduje się sklep Smooke, w którym to ja popełniam wiele sprawunków i wielce mogę go polecić.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Haze » sob mar 17, 2018 6:16 pm

Iceberg pisze:Nie spotkalem sie by ktos we Francji mieszal glikol i gliceryne bo i po co, skoro jest gotowa w dowolnej konfiguracji

No to już Ci mówię po co: po to, że 1 litr własnoręcznie zmieszanego glikolu z gliceryną wychodzi około 15 zł :smile: . Poza tym masz wtedy większą pewność, że co bardziej "przedsiębiorczy" producent nie dolał np. 10% wody do bazy.


Iceberg pisze:Czy mozecie podac adres takiego sklepu i nazwy sprawdzonych baz i aromatow?...
Bede naprawde wdzieczny a nie ukrywam ze licze na Tommy'ego, gdyz jest z Galicji, wiec moze nawet z Krakowa...

Tommy jest może nawet z Krakowa, więc będzie najlepszą osobą do polecenia sklepu. Obstawiam, że będzie to "Świat Wapowania", o którym założył dość entuzjastyczny wątek TUTAJ. Ale tak czy inaczej nie liczyłbym, że WSZYSTKO co chcesz dostaniesz w jednym sklepie...


A booster nazywa się u nas "shot".
Obrazek
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Sklepy w Krakowie

Postautor: Iceberg » sob mar 17, 2018 5:42 pm

Hej,witam...
W polowie kwietnia spedze szesc dni w Polsce a dokladnie w Krakowie i jako ze czas jest tak krotki, pomyslalem ze zapytam tutaj i opisze o co mi chodzi...
Przegladalem sklepy stacjonarne i zauwazylem ze w Polsce troche inaczej podchodzi sie do robienia wlasnych liquid'ow i jest to bardziej czasochlonne i skomplikowane...
Tutaj robie to tak, kupuje baze sprawdzonej firmy (Revolute albo Aromea) 50/50 1 litr z czego by uzyskac pol litra, wlewam 370 ml bazy, 100 ml booster'a (10 buteleczek po 10 ml o mocy 20mg nikotyny) i trzy buteleczki aromatu,wybeltam,zamieszam, odkladam i czekam...Ot cala filozofia by uzyskac pol litra liquidu o mocy 4mg...
Jednak widze ze w Polsce najwyzsza moc to 18 mg (chyba ze sie myle) i nawet to jest jakos zakamuflowane, mialem problem ze znalezieniem...
Nie spotkalem sie by ktos we Francji mieszal glikol i gliceryne bo i po co, skoro jest gotowa w dowolnej konfiguracji (najbardziej popularna 50/50, 70/30 i 30/70) a jak przeczytalem ze uzywa sie jakis mieszaczy magnetycznych czy innych ustrojstw, ktore pewnie kosztuja niemalo...
Nie wiem jak w ogole nazywa sie taki "booster" po polsku a wpisywanie tego slowa nigdzie mnie nie zaprowadzilo...
Wszystko to po to by namowic brata do robienia wlasnych liquid'ow i krecenia wlasnych grzalek a nie kupowac co popadnie, raz liquid 6 mg, raz 12 mg, gdyz uwazam ze jest to niezbyt madre i zamiast schodzic z moca nikotyny coraz nizej to stoi sie w miejscu...
Brat twierdzi ze ma bardzo malo czasu a ja mu na to ze jezeli zrobi tak jak ja to zmieszanie pol litra liquid'u zajmie mu dziesiec minut a potem tylko kwestia czekania od 48 godzin do dwoch tygodni w zaleznosci od producenta aromatu...
Jako ze moj pobyt w Krakowie bedzie krotki to chcialbym znalezc sklep, gdzie dostane wszystko, wlacznie z pustymi butelkami roznej pojemnosci,strzykawek i innych rzeczy, ktore mu sie potem przydadza...
Dlatego tak bardzo chodzi mi o jeden dobrze zaopatrzony sklep w ktorym kupie wszystkie potrzebne skladniki, bez straty czasu, ktory chcialbym spedzic na czyms innym, nizeli szukaniu sklepow (Jakbym jechal na dlugo to inna sprawa, moglbym pochodzic i popatrzec,pogadac ze sprzedawcami rtc...)
Czy mozecie podac adres takiego sklepu i nazwy sprawdzonych baz i aromatow?...
Bede naprawde wdzieczny a nie ukrywam ze licze na Tommy'ego, gdyz jest z Galicji, wiec moze nawet z Krakowa...
Chcialbym sie tez zapytac czy sa miejsca w Krakowie, gdzie moglbym popijajac kawe czy jakis sok, spokojnie sobie wapowac a z drugiej strony z checia sie dowiem cos wiecej na temat pubow,kafejek czy tarasow, ktore warto odwiedzic, gdyz powstalo ich wiele a ja ich nie znam, moja znajomosc konczy sie na Rotundzie (koncerty),BWA, pod Baranami i Jaszczurami, oraz Pasieka z ktorej zapamietalem napis 'Jeslis wdepnal do pasieki nie zaluj se miodu"...
Pozdrawiam...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości