Kto sprzedaje dzieciom ep?

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
DasNiko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 30, 2018 9:14 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: nieokreślona

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: DasNiko » pt lis 02, 2018 9:41 am

Tommy Black pisze:
Jeśli chodzi o to co szanują gimbusy to trudno tu o jakąś wykładnię, głównie szanują co chcą.I kiedy chcą. Jesli w ogóle chcą. Natomiast większość ustawodawców na świecie już nie jest dla Ciebie taka łaskawa i nie bardzo pozwoli Ci zaakceptować ein dla - 18 bowiem w wielu krajach jest nawet ein dla +21. Natomiast +18 to jest ogólna, światowa norma.I to jest także norma którą bezdyskusyjnie akceptujemy w Salonie.




Niestety, ale mam wrażenie, że gdyby nie gimbusy, nie byłoby tylu restrykcji..
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: Tommy Black » pt lis 02, 2018 7:55 am

DasNiko pisze:Gdyby gimbusy uszanowały to, że ludzie nie chcą oglądać, jakie to oni chmury n@$%*$%@*$^ą, to byłbym w stanie zaakceptować EIN dla 18-...


Jeśli chodzi o to co szanują gimbusy to trudno tu o jakąś wykładnię, głównie szanują co chcą.I kiedy chcą. Jesli w ogóle chcą. Natomiast większość ustawodawców na świecie już nie jest dla Ciebie taka łaskawa i nie bardzo pozwoli Ci zaakceptować ein dla - 18 bowiem w wielu krajach jest nawet ein dla +21. Natomiast +18 to jest ogólna, światowa norma.I to jest także norma którą bezdyskusyjnie akceptujemy w Salonie.
Awatar użytkownika
DasNiko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: wt paź 30, 2018 9:14 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: DasNiko » czw lis 01, 2018 9:49 pm

Jak dla mnie, to mogą sprzedawać, szkoda tylko, że gimbusy nie znają umiaru i teraz co chwila, gdy mijam park i widzę wielkie chmury, to od razu wiem, że odbywa się tam zlot gimbaz ;P

Gdyby gimbusy uszanowały to, że ludzie nie chcą oglądać, jakie to oni chmury n@$%*$%@*$^ą, to byłbym w stanie zaakceptować EIN dla 18-...
Awatar użytkownika
Allesiaen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 01, 2018 10:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: Allesiaen » ndz cze 03, 2018 10:52 am

Ostatnio przeglądając jedną z popularniejszych grup na Facebook'u, zauważyłem post jednego z użytkowników, który w dość wulgarny sposób zwrócił uwagę na nieletnich, którzy handlują sprzętem. Najczęściej można to zauważyć, gdy osoba która chce kupić sprzęt do vapowania, od razu pyta o możliwość odbioru przesyłki w paczkomacie... Obstawiam, że chodzi o to, aby rodzice nie zauważyli *no_2*. Jednak wracając do tematu, ów użytkownik odgrażał się, iż będzie robił screenshot'y takich prób handlu i na podstawie informacji podanych na portalu (prawdopodobnie wiek i szkoła) będzie wysyłał zdjęcia do placówek nauczania, w których to uczą się chętni nabywcy. Twierdzi, że dyrekcja wezwie rodziców do szkoły i odpowiednio razem ukarzą delikwenta. Moim zdaniem to jak walka z wiatrakami. Czy każdy dyrektor, będzie biegał za rodzicami, aby poinformować o fakcie próby nabycia epapierosa przez ich dziecko ? Czy przyniesie to jakikolwiek skutek ? Pod tematem oczywiście utworzyły się już dwa obozy... Ludzie którzy chwalą oraz hejterzy rzucający kolejne obelgi, którzy twierdzą, że to sprawa młodych. Będę nadal śledził temat z zaciekawianiem, który już wywołał niezłą gówno burzę :jupi:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: basika » ndz cze 03, 2018 9:09 am

Pelikan2 pisze: I dokładnie tak widzę koniec ep. Nie chcę tu porównywać do "dopalaczy", bo to inna bajka, ale dokładnie takiej nagonki spodziewam się na ep.

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
, nie musisz się spodziewać, bo ona już jest. Dzieciaki były i są argumentem dla utrudnień w dostępie do EIN wszystkim dorosłym i świadomym palaczom. To oczywiście nie może się dobrze skończyć. Palaczom jest coraz trudniej, profesjonalne sklepy plajtują, czarny rynek się rozwija, koncerny tytoniowe mają się dobrze, a dzieci bez odpowiedniej wiedzy sięgają po produkty, które mogą wyrządzić im krzywdę.
Tak jak pisał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, przestrzegaliśmy przed takim scenariuszem, apelowaliśmy o rozsądne prawo, ale to było jak walenie głową w mur. A dzisiaj, z poczuciem bezsilności, możemy tylko przyglądać się takiej rzeczywistości.
Awatar użytkownika
siema13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: siema13 » pt cze 01, 2018 12:43 pm

Mnie martwi nie tyle wiek(niestety paliłem fajki dość wcześnie i wiem że to nieuniknione) co martwi mnie strasznie złe podejście dzieciaków do Ein np" ja jaram 18 na 150w" i wydaje mi się że to nie Ein jest szkodliwy w takim przypadku a podejście i brak wiedzy takich ludzików. Najważniejsze to największa moc na grzałce najwięcej nikotyny i potężne chmury z jakiegokolwiek gunwo liquidu dziwnego pochodzenia. :?
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: Insane » pt cze 01, 2018 12:10 pm

Co do baz Nikotynowych na facebooku to nie ma się co martwić 95% to sam glikol+gliceryna :) Przyznam że jestem na kilku bardziej zaludnionych grupach na FB , I po przeczytaniu niektórych postów można załamać ręce ale najbardziej martwi wiek większości osób .
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: slaviop » pt cze 01, 2018 8:16 am

Aż mnie korci aby zrzuty ekranu na salon wstawić...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: robert » pt cze 01, 2018 7:05 am

Ja rozmawiałem z pewnym licealistą który twierdzi że e-p jest już mało popularne w jego grupie wiekowej.Owszem jest trochę chmurzących ,ale dużo mniej niż kiedyś.Sporo za to młodych pali papierosy.Tylko ja piszę o siedemnastolatkach i starszych ,a nie o gimazjalistach.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto sprzedaje dzieciom ep?

Postautor: slaviop » pt cze 01, 2018 6:19 am

Na fb na grupach handlują wszystkim. Od baz i to mocnych po sprzęt. Można kupić to czego nie ma w sklepach. Nikt tego nie kontroluje. Teoretycznie grupy w regulaminie mają wiek 18+ ale kto to sprawdza. Liczy się ilość wpisów i lajków pod postami.

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości