Black Friday, czyli parodia po polsku

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: venom_666 » czw lis 28, 2019 7:05 pm

Oj sie czepiasz, jest promocja to bierz :ROTFL: bo w poniedziałek będzie taniej :lol:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
eSCe
Płeć: nieokreślona

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: eSCe » czw lis 28, 2019 7:02 pm

Jeżeli aktualizacja ceny została wykonana wcześniej niż dzisiaj na tej wyszukiwarce ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: Tomba » czw lis 28, 2019 6:23 pm

Tu jest taka stronka, na której można sprawdzać jakie były ceny na dany produkt w ostatnich kilku miesiącach u bardziej znanych sprzedawców: https://fakefriday.org/
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
eSCe
Płeć: nieokreślona

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: eSCe » czw lis 28, 2019 6:12 pm

Trzeba jeszcze rozdzielić reklamację na takie rzeczy jak gwarancja i rękojmia, oraz niezgodność towaru z umową, gwarancje zapewnia producent, rękojmie sprzedawca, niezgodność jak sama nazwa mówi, towar jest niezgodny z umową.
Okres gwarancji jest uzależniony od producenta i może wynosić tyle ile mu się podoba natomiast okres rękojmi wynosi 2 lata.

Czasem bardziej opłaca się odnieść towar i złożyć rękojmie bo wtedy (od strony kupującego) wygląda to inaczej, czasem warunki gwarancji nie dotyczą danych wad bo sobie producent ustali warunki. Rękojmia jest natomiast rozpatrywana przez sprzedawcę i w niektórych wypadkach nawet jak gwarancja czegoś nie obejmuje to rękojmia już tak ;)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: Tomba » czw lis 28, 2019 5:50 pm

Black Friday po polsku.

Obrazek

Nie będe zakładał osobnego topica. Może warto usunąć z tytułu rok i go kontynuować.
Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z tą już nie tak nową świecką tradycją.
Powiem szczerze, że mi jakoś nigdy nie udało się upolować czegoś ciekawego.
Często słychać, że sprzedawcy potrafią podnosić ceny przed czarnym piątkiem, by je potem "łaskawie" obniżyć.
Zresztą, co to za łaska jak ktoś na sprzęcie wartym 5 tałsenów robi zniżkę o 200 zeta.
Co najczęściej widzę, to wypychanie staroci (stare modele) bądź sprzętu o słabych parametrach, bo ciemny lud i tak to kupi.

No nic. Ja jutro poluję na Iphona 11 64GB (dla córki). Zobaczymy czy uda mi się kupić poniżej 3200-3250 (takie są aktualnie najniższe ceny).
Jakby ktoś widział ciekawą ofertę, to będę wdzięczny za PW. Kolor jaki córkę interesuje to: fiolet, czarny, biały.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday, czyli parodia po polsku

Postautor: Tommy Black » śr lis 21, 2018 10:51 am

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował dzisiaj rano zbiór informacji dla tych, którzy przymierzają się do zakupowego szału w Black Friday. W poniższym artykule chcemy jednak wyjaśnić, jakie prawa wam przysługują i na jakie chwyty manipulacyjne musicie uważać, żeby nie wylądować z pełnym koszykiem niepotrzebnych rzeczy. :P

Warto obejrzeć już dziś te infografiki.

Obrazek

Obrazek

Użyje się wobec nas też zasady kontrastu. Przyjmijmy, że kupiliśmy bardzo drogi telewizor. Za chwilę miła pani zasugeruje, że skoro mamy już telewizor, to moglibyśmy kupić jeszcze konsolę, żeby móc sobie przy nim grać. A skoro mamy konsolę, to i kilka gier. A skoro kilka gier, to i wygodny fotel. Przecież fotel nie kosztuje dużo, prawda? W porównaniu do telewizora… :lol:

Warto też przeczytać cały artykuł z którego ja zaczerpnąłem infografiki i fragmenty.

https://bezprawnik.pl/black-friday-2018/

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość