Stary waper zaczyna na nowo

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: mario_79 » sob sie 03, 2019 10:13 pm

Wymieniasz grzałkę /siatkę/ + wata. Tak profilujesz, przykręcasz, przeplatasz watę i ją czeszesz i wkładasz w kanały. Starcza zależy od instensywności użytkowania i jak liquid Ci zabrudził grzałkę. Kolega Tomba chwalił się o ile pamiętam, że dwa miesiące na jednym setupie w Kylin M wapował i jest ok nadal. Koszty są dużo mniejsze niż gotowych grzałek. 10 sztuk grzałek Wotofo w ed..mie to 16,90. Wata na 20 setupów to jakieś 15 zł. Wychodzi jakieś 2,5 za setup ;)
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: nike21 » sob sie 03, 2019 8:29 am

W takim parowniku jak ten Wotofo Profile Unity RTA należy tylko wyprofilować i przymocować grzałkę a potem przewlec watę? Kiedyś ogarniało się trudniejsze zespoły grzewcze więc myślę że i z takim sobie poradzę. Taką grzałkę należy przepalać jak kiedyś drut na knocie (sznurkowym czy to meshowym) czy się ten element grzewczy po prostu wymienia? Na ile ml starcza taki setup? Widzę w edymie grzałki i sznurki bawełniane ale to trochę kosztuje - 10szt komplet grzałka i sznurek to 40zł.

Z zasilania podoba mi się ten Aegis Solo, Wotofo też fajny sprzęt. Szkoda że w edymie jest uboga dostępność kolorów tego zasilana. Gdzieś jeszcze poza edymem można zanabyć ten sprzęt? Jest różnica między takim parownikiem jak wyżej, a takim na gotowe grzałki, jeśli chodzi o smak?
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Tomba » sob sie 03, 2019 5:42 am

Koledzy powyżej mają rację. Oczywiście są parowniki na gotowe grzałki mesh i wtedy już tylko zalać, odczekać i wapować.
Niektóre gotowe grzałki meshowe wyglądają naprawdę odlotowo.
Ja ich nie używam, bo wolę jednak samemu trochę pogrzebać, ale śmiało możesz wziąć i tę opcję pod uwagę.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości.
Obejrzyj sobie np. w tym topicu: viewtopic.php?f=82&t=6307, gdzie @
Awatar użytkownika
Haze
pokazuje na końcu jak to działa.
Tu też możesz sobie zobaczyć jakie robią teraz gotowe grzałki meshowe: viewtopic.php?f=82&t=6284
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: pawel999 » pt sie 02, 2019 11:09 pm

Ello Duro na początek to będzie bardzo dobry wybór (gotowe niezłe grzałki - i duży wybór). Z boxów Aegis Solo jest OK. Rozważyłbym ewentualnie Asmodusa Amighty (na akumulatory 21700). Mam oba i - moim zdaniem - Asmodus wygrywa.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: 8A5HUD4 » pt sie 02, 2019 10:09 pm

Jeżeli DTL + Mesh to z parowników na gotowe grzałki polecę "Ello Duro", dostępne najczęściej w e- *czajniczek* od ręki. Ewentualnie Smok TFV16 lub Smok TFV8 Baby v2.
Oddanie smaku na poziomie, grzałki mesh'owe oczywiście, takie jak Ci pasują.

Co do zasilania - ciężko stwierdzić czego w ogóle szukasz, więc przede wszystkim polecam sobie przejrzeć nasz dział testów, gdzie towarzysz @
Awatar użytkownika
Haze
robi kawał niezłej roboty.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Raz2trzy » pt sie 02, 2019 9:58 pm

No to w takim razie mi się wydaję, że są dwie słuszne opcje. Albo jakiś boxik na 1 akumulator typu Tesla WYE, Punk bądź Aegis Solo i do tego jakiś parownik na gotowe grzałki typu Mesh, albo po prostu - jakiś podzik. To takie AIO jakie pamiętasz, tylko w ładniejszej, bardziej poręcznej formie. Warto poczytać, a potem się zastanowić.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Tomba » pt sie 02, 2019 9:57 pm

No to przeczytaj ten topic: viewtopic.php?f=82&t=5358https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=82&t=5358
To jest bardzo fajny parownik. Jedyny knyf, to trzeba z bawełny zrobić grzywkę ala Rutkowski i wszystko chodzi jak złoto. Przy Twoim doświadczeniu dwa razy zrobisz setup i będziesz miał opanowane.

Tu masz kolejny parownik w zasadzie prawie bezobsługowy: viewtopic.php?f=82&t=5728
Ja go też lubię, ale są ludzie, którym nie do końca smaczy.

Z taniego i całkiem przyzwoitego zasilania poleciłbym Aegisa Solo: viewtopic.php?f=80&t=5666
i ten: viewtopic.php?f=32&t=6106

Miłej lektury ;) Już na dzisiaj spadam, a jakby co, to jutro będę dostępny dopiero wieczorem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: nike21 » pt sie 02, 2019 9:45 pm

Co do metody wapowania to chyba MTL już mało zostało. Od ładnych paru lat nie miałem styczności z epapierosem więc ciężko określić upodobania. Bawić się w kręcenie grzałek chyba na razie nie chcę. Może z czasem jak zabawię znów na dłużej. Chciałbym spróbować czegoś z DL na grzałce z siatki mesh. Jak załapię bakcyla to może się rozkręcę jak kiedyś.

Szkoda że evaper już nie istnieje...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo.

Postautor: Tomba » pt sie 02, 2019 9:30 pm

Najpierw określ jaką metodę preferujesz. MTL czy DTL?
Czy chcesz na gotowe grzałki, czy będziesz kręcił sam?
Są też parowniki z grzałką z siatki mesh. To nie to samo co pamiętasz. Ja je bardzo lubię, bo mało z nimi roboty.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » pt sie 02, 2019 9:09 pm

Cześć.

Swoją przygodę z efajkiem zacząłem od zwykłego zestawu eGo których już nie ma na rynku. Potem wjechały Spinnery, mechanik od Mankosa, JM16 i kilka rurek z Chin. Z parowników GP Spheroid, GBB22, Steamboy Stormrider, Kayfun itd.

Teraz chciałbym powrócić do wapowania bo coraz częściej sięgam po analogi. Ja rzuciłem, żona nie i jakoś tak kusi... Na rynku obecnie jest tego ogrom i tak jak kiedyś wiedziałem co jest fajne tak teraz znowu nie mam zielonego pojęcia. Czytałem że dobry jest Eleaf iJust NexGen. A może jest coś lepsze?

Ktoś coś podpowie, doradzi na co zwrócić uwagę? Coś w stylu AIO czy może box? Kiedyś uwielbiałem mesha za smak choć wkurzało mnie częste przepalanie grzałek i wycieki.

Z góry dzięki za pomoc.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość