Stary waper zaczyna na nowo

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » ndz mar 01, 2020 2:13 pm

Dziękuję Wam za te wskazówki.

@
Awatar użytkownika
Maciejko
już oglądałem w e-dymie tego Ehpro True bo czytałem o nim na Salonie i nawet wychodzi taniej niż na Ali. A że mi się on też podoba więc pewnie padnie na ten parownik. Zasilanie chyba i tak kupię na Ali, a że nie moge się zdecydować to chyba wezmę oba i jedno zostawię dla siebie (mam nadzieję że dla mnie zostanie vaporesso :D). A zanim przyjdzie dam jej to co mam - @
Awatar użytkownika
Tomba
poratował dwoma boxami. :) Akusy i tak będę musiał dokupić bo mam tylko dwa.

@Madzia - Brzoskwinia z Vanilią przepyszna mówisz? To szukam aromatów. Kaktus już polecają dwie osoby więc też wezmę, a o Truskawce sam nawet myślałem.

@
Awatar użytkownika
cukinia
- dziękuję za propozycję premixów ale naczytałem się jak one zaklejają grzałkę przez zawarty słodzik i serdecznie podziękuję. Jednym z powodów przez które kilka lat temu odstawiłem genesisy na meshu było właśnie ciągłe wypalanie grzałki. Jak będę to musiał robić raz w miesiącu to przeżyję, ale dwa razy dziennie jak kiedyś to już nie... Posiadasz Kayfuna Lite 2019, Ehpro True, Aspire Nautilus 2 a sprzedać będziesz chciała tylko pierwszy i trzeci więc utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Ehpro najlepszy. :)

Z aromatów, które jutro dostanę od razu pomedram liquidy i jak ładnym zapachem w pokoju zrobię zadymę to może żona sama zechce spróbować. :) Sam jestem ciekaw aromatu Beer :D. A jak w porównaniu wypada Inawera od np TPA albo Capella? Capella widzę że jest teraz w dobrej cenie. Kiedyś do aromatów Inawery nie miałem przekonania, kupowałem tylko ichnią bazę VPG 6 mg jak jeszcze były w 100 ml butelkach, a kolega Boogeyman miał sklep. :) Z Polskich liquidów to właściwie tylko z Evapera (jak chce aromat 7 wolves!!!).
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Maciejko » ndz mar 01, 2020 12:42 pm

@
Awatar użytkownika
nike21
warto słuchać Madzi, bo @Madzia dobrze radzi. :-D

Jeśli chcesz małżonce zakupić coś dostępnego od ręki to w e-Dymie jest dostępna Tesla WYE 85W. Niewielkie zasilanie, przede wszystkim bardzo lekkie (waży tyle, co pojedynczy akumulator 18650) i subtelne. Do kobiecej dłoni w sam raz. I przy okazji cena jest bardzo atrakcyjna.
Do tego za radą Madzi atomizer Ehpro True MTL - w tym samym sklepie, również w dobrej cenie.
Żona będzie miała naprawdę przyzwoity zestaw na początek, w cenie poniżej 200 zł, bo zakładam, że Ty jako dobry mąż pożyczysz jej jakiś jeden akumulator. ;)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Selene » ndz mar 01, 2020 12:31 pm

nike21 pisze:(...) Chciałbym sprawić jej jakiś ładny, zgrabny zestaw z dobrym smakiem liquidu, w którym się zakocha, i w sumie to wstępnie wytypowałem Vaporesso Swag 2 lub Eleaf iStick Rim C w ładnym kolorze i do tego atomizer MTL. Może z czasem przekonam ją do DTL bo mi po dzisiejszym dniu na WPU tak się spodobało że nie wiem czy chcę MTL. Choć i tak kupię...

Wracając do meritum, czy któraś z szanownych kobiet goszczących w salonie jest mi w stanie coś podpowiedzieć? Zasilanie, parownik, liquid, aromat? Żona ciągle mówi, że rzuci fajki, ale ja już jej w tym temacie nie wierzę, więc chciałbym ją przekonać do przejścia na dobrą stronę mocy i chciałbym wywołać ten efekt WOW. Kiedyś chciała wapować tytoniówki, ale orzechowo-skarpetkowe smaki jej nie przypadły do gustu więc tak myślę o jakichś owocówkach. Choć jakaś neutralna tytoniówka albo w połączeniu z owocem może też będzie spoko. Albo jakaś shisha?

W związku z tym chciałbym szanowne Panie prosić o pomoc i poradę. Wy się tak ładnie rozumiecie bez słów więc mam nadzieję, że to się uda. :)
(...)

Witaj @
Awatar użytkownika
nike21
. :db:

Wbrew pozorom, przejście na wapowanie wcale nie jest takie łatwe jak nam się wydaje. Tutaj też trzeba mieć silną wolę, no i przede wszystkim trzeba chcieć...
Jeśli żona Twoja na start będzie miała jakiś ładny zestaw i do tego smak, który jej się spodoba, to myślę że nie będzie problemu i przekona się, że lepiej jest ładnie pachnieć. ;)
Koleżanka wyżej wspomniała, że nie każda kobieta lubi "małe i ciasne". Tak, to prawda...lecz moim zdaniem dotyczy to już bardziej doświadczonych waperek.
Na początek proponowałabym każdej kobiecie jednak coś małego, coś co nie odrzuci jej wagą i wielkością, bo przecież do tej pory trzymała w ustach malutkiego, cienkiego, białego śmierdziuszka. Choć i tak żaden e-papieros nie zastąpi wyglądem jej tego poprzedniego, to można dobrać taki, który jej nie odstraszy i będzie jej się przyjemnie go trzymało.
I właśnie wspomniałeś o Rim C. Myślę, że na początek byłby super. Mam, właśnie od niedawna go używam i jestem zachwycona jego zgrabnością, delikatnością, ładnym wykonaniem. W dodatku świetnie trzyma się go w dłoni, jest malutki.
Do niego aktualnie używam Ehpro True MTL. Idealnie się ze sobą dogadują i ładnie razem wyglądają... ;) Czasami przerzucam się na parownik DTL, ale to zależy od tego na co mam ochotę.

Jeśli chodzi o smaki, to na początek powinno wystarczyć to co masz. Widzę, że masz Mohito. Zamówiłeś Shisza Lemon, Apple, Cherry... To powinno jej posmakować.
Odpuść na razie Tribeca, Prime15, RY4, Amphore i wszelkie Tobacco, bo może znowu ją odrzucić...
Ja uwielbiam aktualnie Biszkopt + Truskawka z Inawery, Kaktus oraz Mango i Vanillia. I przepyszny samogon Brzoskwinia z Vanilią od @
Awatar użytkownika
slaviop
. :shy:
Jeśli polubi te owocowo-deserowe słodkości i owocowe shishe i jednocześnie lubi kawę, to możesz kupić jej ten aromat https://vapelab.pl/index.php?id_product ... er=product. Jeszcze go nie chmurzyłam, ponieważ dopiero go zmieszałam, ale pachnie tak, że mam ochotę zjeść buteleczkę z zawartością. Dam znać za jakiś czas jak smakuje...

Pozdrawiam żonę i życzę powodzenia. :wino:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: cukinia » ndz mar 01, 2020 8:44 am

@
Awatar użytkownika
nike21

Ja zaczynałam od Iqos. Palilam to około 2 tygodnie, bardzo intensywnie. Dzięki niemu uwierzyłam, że nie muszę palić analogów.[emoji173][emoji16]
Potem zaczęłam wapować, względy ekonomiczne, zapachowe zwyciężyły.[emoji846]
Zaczynałam na Innokin Ares i Joyetech Exceed D19. Potem próbowałam kombinować inne parowniki MTL takie jak: Kayfun Lite 2019, Ehpro True, Aspire Nautilus 2. Ze względu na mój styl wapowania okazało się, że nie dla mnie ciasny MTL i wygląda na to, że Aspire oraz Kayfun będę sprzedawać.
Z zasilań przerabiałam: Aegis Solo, Wismec Sinuous V80, Vapor Storm Puma Baby 80W. W tym temacie wygląda na to, że wolę konkretne, większe kształty i drobnica nie dla mnie, dlatego sprzedam Wismeca.

Smakowo proponuję Dinner Lady. Na mnie to bardzo ładnie zadziałało. Mam ten niebieski i żółty premix. Zostało mi od każdego po około 30 ml i mogę Ci odstąpić na dobry początek (jestem z Poznania).
Dla mnie smakowym hitem jest Kaktus z Inawery.[emoji846] Gruszka i Dwa Jabłka powoli zaczynają być.

W życie "na akcyzie" wejdę pewnie z: 2*Puma, 1*Aegis Solo, 3*Ares, 1* Exceed.

Podsumowując damskie gusta, nie każda kobieta lubi małe i ciasne... [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » ndz mar 01, 2020 12:35 am

Dzisiaj byłem w odwiedzinach u @
Awatar użytkownika
Tomba
- jeszcze raz dzięki za pogaduchę i poratowanie zasilaniem oraz kilka cennych wskazówek. WPU już odpalone i jak na razie jestem zadowolony. :) Dzisiaj poszedł Earl Grey na start, a jutro zaleję kona Eden od HoL i mam nadzieję, że przypomni mi się to co kiedyś można było smakować... Ale ja nie o tym chciałem.

Moja żona jest mega przeciwna mojemu używaniu EIN ze względu na swoje uprzedzenia po cieknącym clearomizerze lat temu osiem oraz po moich samogonach z tamtych lat (aż dziwne, że nie po ilości sprzętu, który miałem), tak przearomatyzowanych (ja mam jakieś spaczone kubki smakowe), że kiedyś to aż cały pachniałem tym co wapowałem. Ale ponieważ trochę ją znam i wiem, że małymi krokami uda mi się ją przekonać choćby do spróbowania, a potem to już z górki, to chciałbym wywołać efekt WOW. Chciałbym sprawić jej jakiś ładny, zgrabny zestaw z dobrym smakiem liquidu, w którym się zakocha, i w sumie to wstępnie wytypowałem Vaporesso Swag 2 lub Eleaf iStick Rim C w ładnym kolorze i do tego atomizer MTL. Może z czasem przekonam ją do DTL bo mi po dzisiejszym dniu na WPU tak się spodobało że nie wiem czy chcę MTL. ;) Choć i tak kupię... ;)

Wracając do meritum, czy któraś z szanownych kobiet goszczących w salonie jest mi w stanie coś podpowiedzieć? Zasilanie, parownik, liquid, aromat? Żona ciągle mówi, że rzuci fajki, ale ja już jej w tym temacie nie wierzę, więc chciałbym ją przekonać do przejścia na dobrą stronę mocy i chciałbym wywołać ten efekt WOW. Kiedyś chciała wapować tytoniówki, ale orzechowo-skarpetkowe smaki jej nie przypadły do gustu więc tak myślę o jakichś owocówkach. Choć jakaś neutralna tytoniówka albo w połączeniu z owocem może też będzie spoko. Albo jakaś shisha?

W związku z tym chciałbym szanowne Panie prosić o pomoc i poradę. Wy się tak ładnie rozumiecie bez słów więc mam nadzieję, że to się uda. :)

Co mam? Ano mam bazy nikotynowe, mam już aromaty z Vapelabu: Halo (Tribeca i Prime15), RY69 Atmosa, A&L - Ryan USA, Revolute - 4X, z e-dym mam TPA French Vanilla, Mohito, Earl Grey, RY4 Double i Green Apple i w poniedziałek przyjdzie paczka z MA: Shisha Apple, Shisha Cherry, Shisha Lemon, Tobacco Cherry, Tobacco Vanilla, Beer, Bosman, OśSzisza, Amphore, Art Tobacco. Głównie kupowałem pod siebie ale może coś z tego mógłbym wykorzystać. A jak nie to proszę dać znać i zamawiam. :)

Jak nie zmęczyłem tym elaboratem to fajnie i z niecierpliwością czekam na jakieś podpowiedzi i propozycje. :wino:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Raz2trzy » czw lut 06, 2020 10:12 am

Są warte, tyle ile kosztują. :D. Ale do naszego użytku w większości takie wystarczą ( w zasadzie tylko lepsze nożyczki i pęseta z prawdziwą ceramiką). Ja sobie baardzo cenie tą pęsetę krzywioną :
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Bardzo drobne i precyzyjne wykończenie, dobre szpice, świetnie się operuje sie bawełną. Miałem wcześniej jakąś z właśnie Tool kita i to jest niebo a ziemia.
Zapomniałem o cążkach, chociaż do siatki to i tak dobre nożyczki, cążki to totalny " must have " jeśli mówimy o grzałkach. Ja mam takie drobne, też z tego sklepu co linkowałem i polecam.
W twoim przypadku do zabaw z WPU najważniejsze będą dobre nożyczki, żeby idealnie po myśli przyciąć bawełnę i siatkę, i tu Pan Tomba bardzo dobrze prawi i warto go słuchać i się sugerować, bo te z Ali i vapeshopów to totalny szmelc i wyjdzie tak, że wydasz na nie więcej niż przy jednym konkretnym zakupie.
Co do pęsety ceramicznej (najlepiej prostej) to przy meshu też nie jest jakaś potrzebna, głównie przy coilach. Ja mam jakąś za 5zl również ze stron linkowanych i działa dobrze, ale mam poważne wątpliwości że to czysta ceramika. :P
Jak nie lubisz kupować dwa razy, to zamów sobie x2 te '' gorsze '' tańsze rzeczy. :P
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » czw lut 06, 2020 8:53 am

Bardziej chodziło mi o to czy to te chińskie narzędzia są coś warte. Nie lubię kupować dwa razy, wolę raz a dobrze.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Tomba » czw lut 06, 2020 8:26 am

@
Awatar użytkownika
nike21
- to już sam musi przekalkulować czy opłaca się zestaw, czy osobno.
Squonka odpuść sobie na razie - to nie musi być w pierwszej kolejności.
Nie przesadzaj z ilością aromatów jak na początek. To co kiedyś smakowało, niekoniecznie musi smakować na nowych parownikach.
W Vapelab skorzystaj z sampli.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 02, 2019 8:38 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: nike21 » czw lut 06, 2020 8:08 am

@
Awatar użytkownika
Haze
- spokojnie :) Jak się znowu wkręcę jak ostatnio to będzie i Doom i dripper czy jak to się teraz zwie squonker i MTL i pewnie coś tam jeszcze. Na jednym zasilaniu pewnie też się nie skończy ale to ze spokojem.

@
Awatar użytkownika
Tomba
- nożyczki już wiem skąd, szczypce małe powiedzmy że mam bo mam mulittoola Lethermana. Potrzebne mi w takim razie ucinaczki, pensety, metalowy szpikulec do grzałek i może jakiś śrubokręt bo te mini są nieporęczne. Czy zatem ten zestaw, który podlinkowałem warto kupić i doposażyć go w dobre nożyczki czy jednak lepiej wszystko oddzielnie? A ten squonker fajny? warto go wrzucić na listę przyszłych zakupów?

 ! Wiadomość od: Ramses
Połączono posty.

Krasnal45 pisze:
nike21 pisze:To już bardziej niż owocowe wolę spróbować jakąś herbatę, mohito, mentol. Myślę też, że połączę tytoń z owocem.

Shisami od MA się zainteresuj. Ma naprawdę zarombiste kompozycje.

Już przeglądałem te shishe owocowe :) Myślę że w przyszłym tygodniu kupię trochę tych aromatów, wstępnie wytypowałem ok 20 które chcę spróbować i takich które już znam i wiem że były fajne jak np RY69. Czekam na dostawę AP w VapeLab żeby kupić od razu wszystko.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Stary waper zaczyna na nowo

Postautor: Krasnal45 » czw lut 06, 2020 8:08 am

nike21 pisze:To już bardziej niż owocowe wolę spróbować jakąś herbatę, mohito, mentol. Myślę też, że połączę tytoń z owocem.

Shisami od MA się zainteresuj. Ma naprawdę zarombiste kompozycje.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości