Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
AlchemIQ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: AlchemIQ » 13 sie 2019, 14:35

Cześć :cycki: ,

Planuję otworzyć swój pierwszy sklep z e-papierosami i tutaj chciałbym się zwrócić do Was o pomoc - skąd brać sprzęt (hurtownie, dostawcy), premixy, liquidy, akcesoria. Jeśli znacie jakieś miejsca lub macie kontakty i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do pomocy. *friends*

Awatar użytkownika
sthEn
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 16
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy

Re: Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: sthEn » 13 sie 2019, 14:38

Wszyscy i tak zaopatrują się w Chinach :)

P.S. Jeżeli na tym etapie nie masz jeszcze nawet żadnych kontaktów, to raczej nie wróżę szybkiego startu. Plany planami, ale... no powodzenia :)
VOOPOO DRAG 2 | UFORCE T2 | PROFILE RDA | PROFILE UNITY RTA | EHPRO RAPTOR RTA
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Otrzymał podzięk.: 22 razy

Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: Marcinczajka » 13 sie 2019, 15:02

AlchemIQ pisze:Cześć :cycki: ,

planuję otworzyć swój pierwszy sklep z ep i tutaj chciałbym się zwrócić do Was o pomoc - skąd brać sprzęt (hurtownie, dostawcy), premixy, liquidy, akcesoria. Jeśli znacie jakieś miejsca lub macie kontakty i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do pomocy. *friends*

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Inter Smoker Hurt, wygoogluj sobie :) Powodzenia w interesie, mam nadzieję, że będzie prężnie działał i będziesz miał na stanie czarnego Berserkera 2 :D
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA
GV Aegis Mini + Smok TFV12
Smok Nord MTL
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1709
Podziękował: 781 razy
Otrzymał podzięk.: 684 razy

Re: Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: Azgar » 13 sie 2019, 15:09

Myślałeś o Hurt DJDP ?
http://hurt.djdp.eu/pl/
AlchemIQ
Użytkownik
Użytkownik

Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: AlchemIQ » 13 sie 2019, 15:10

Marcinczajka pisze:
AlchemIQ pisze:Cześć :cycki: ,

planuję otworzyć swój pierwszy sklep z ep i tutaj chciałbym się zwrócić do Was o pomoc - skąd brać sprzęt (hurtownie, dostawcy), premixy, liquidy, akcesoria. Jeśli znacie jakieś miejsca lub macie kontakty i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do pomocy. *friends*

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Inter Smoker Hurt, wygoogluj sobie :) Powodzenia w interesie, mam nadzieję, że będzie prężnie działał i będziesz miał na stanie czarnego Berserkera 2 :D

Też mam taką nadzieję, dzięki za podrzucenie pomysłu, akurat tej firmy nie miałem na swojej liście. Oczywiście,że postaram się mieć Berserkera 2 bo sam jestem nim zainteresowany :)
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Re: Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Fiflopek » 14 sie 2019, 15:32

A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
AlchemIQ
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: AlchemIQ » 14 sie 2019, 16:40

Fiflopek pisze:A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
Coś konkretnego sugerujesz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Postautor: Fiflopek » 14 sie 2019, 21:52

AlchemIQ pisze:
Fiflopek pisze:A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
Coś konkretnego sugerujesz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Powiem tak, to ma być twój biznes, i my go Tobie nie założymy. To już sam musisz poszukać franczyzodawców i zdecydować, który da najkorzystniejsze warunki. Również ważny jest twój kapitał, który możesz wnieść. Z przykładowych franczyzodawców mogę wymienić eSmokingWorld od CHIC GROUP, ale gwarantuje Ci, że jest ich więcej. Musisz tylko poszukać. :D
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 285
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podzięk.: 287 razy

Postautor: Tomba » 14 sie 2019, 21:59

@AlchemIQ - a znasz prawo dotyczące EIN i ograniczenia z niego wynikające?
*czajniczek* od 15.05.2009 i zero analoga w paszczy
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 131
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy

Postautor: Pelikan2 » 14 sie 2019, 23:39

A więc:
Sprzęt, mody, atomizery, bawełna, grzałki itp - Chiny. - tu wszystko zależy od ilości, ale podejrzewam, że raczej po 150 każdego moda i po kartonie atomizerów zamawiać nie będziesz.
Wchodzisz na Heavengifts, czy Cigabay, rejestrujesz panel hurtowy i zamawiasz. Większość tego typu sklepów oferuje specjalne konta hurtowe, dzięki czemu możesz zamawiać taniej.
Pamiętaj, żeby zawsze zamawiać dodatkowo części zamienne: Jakieś szkiełka, pokrowce itp: w Chinach kosztuje to grosze, a w PL jest marża kilkanaście razy.

Jeżeli chcesz jednak zamawiać w kartonach - szukasz oficjalnego sklepu danej marki na Aliexpress i piszesz mejla, że chcesz zamówić np: 1000 sztuk Kylina. Wtedy oni Ci odpisują. YOO-BROO mój majfrendzie, nie ma problemu cena taka i taka (zresztą sporo sklepów ma podane ceny hurtowe).

Następnie sprowadzasz wszystko do Polski, przepuszczasz przez odpowiednie urzędy, wypełniasz masę papierków i masz sprzęt. Jak nie wiesz jak to zrobić, to cóż, trzeba się dowiedzieć, albo skorzystać z ofert firm pośredniczących w zakupach w Chinach (choć prawdopodobnie jak nie sprowadzasz kontenerów, to będzie to mało opłacalne)

Premixy, Liquidy, bazy, aromarty - tu jest znacznie lepiej, gdyż sporo producentów jest z Polski. Więc wchodzisz na stronę danego producenta, znajdujesz zakładkę kontakt, piszesz, czekasz. Większość firm przedstawi Ci ofertę i albo skorzystasz, albo nie.

Opcja nr 2 - wchodzisz w franczyzę i otwierasz swój VapeShop pod szyldem innej sieci. Wtedy nie martwisz się o sprzęt i zaopatrzenie, ale zwyczaj musisz wpłacić wpisowe a zyskiem dzielisz się ze spółką "matką"
Swego czasu np: E-dym na Fb oferował taką opcję. Inne sieci pewnie też, jeżeli w danej okolicy nie działają.

Życzę powodzenia.
PS
To nie taki złoty biznes jak się wydaje, więc na górę złota od razu się nie nastawiaj.
Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”