Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Magpieman » pn lis 11, 2019 10:25 pm

Drogi Krisss,
Ja się oczywiście nie znam na handlu e-papierosami, ale mam niejasne wrażenie, że twoja informacja może być myląca dla adresata. Krajem kwitnącej wiśni nazywamy raczej Japonię a Ty jak sądzę mówisz o Chinach, które od czasów Marco Polo nazywano Kitajem lub - jak nazywają swoje państwo sami Chińczycy - Państwem Środka. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krisss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 11, 2019 8:59 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Krisss » pn lis 11, 2019 10:18 pm

Jakiś czas temu pracowałem w znanej firmie Ebull, wtedy biznes e-papierosów się rozrastał.
Wszystko jest z kraju kwitnącej wiśni, do tego jak kiedyś był na tym dobry zarobek to teraz jest mizernie.
Gościu który to prowadził, po zmianie przepisów odsprzedał część swojego biznesu "koledze" z Włoch. W dziś dzień sprowadza elektronikę i z tego co wiem powoli zawija mandżur. Fakt nie był on intelektem do naśladowania, lecz czy tylko to się przyczyniło ? Myślę że nie. Dużo obostrzeń, dyrektywy i inne gów.. Do tego zamawiając od "ciangciongów" Chińczyków musisz mieć głęboki portfel i brać duże zapasy bo transport troszkę idzie. Lotniczą się nie opłaca, bo to masa towaru. Jak już będziesz chciał - skup się na sprzęcie nowościach / cenie tym tylko możesz się wybić. Z PL może kilku producentów liquidów.

Moim zdaniem gra nie warta świeczki, chyba że brak w okolicy sklepów z tego rodzajem działalności i będziesz miał bardzo dobry punkt - lokalizację. Ile na tym zarobisz ? Może na chleb się uda, lecz to kilka ważnych czynników, które się wzajemnie eliminują.
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: amnum » śr wrz 11, 2019 5:11 pm

Pelikan2 pisze:A więc:
Sprzęt, mody, atomizery, bawełna, grzałki itp - Chiny. - tu wszystko zależy od ilości, ale podejrzewam, że raczej po 150 każdego moda i po kartonie atomizerów zamawiać nie będziesz.
Wchodzisz na Heavengifts, czy Cigabay, rejestrujesz panel hurtowy i zamawiasz. Większość tego typu sklepów oferuje specjalne konta hurtowe, dzięki czemu możesz zamawiać taniej.
Pamiętaj, żeby zawsze zamawiać dodatkowo części zamienne: Jakieś szkiełka, pokrowce itp: w Chinach kosztuje to grosze, a w PL jest marża kilkanaście razy.

Jeżeli chcesz jednak zamawiać w kartonach - szukasz oficjalnego sklepu danej marki na Aliexpress i piszesz mejla, że chcesz zamówić np: 1000 sztuk Kylina. Wtedy oni Ci odpisują. YOO-BROO mój majfrendzie, nie ma problemu cena taka i taka (zresztą sporo sklepów ma podane ceny hurtowe).

Następnie sprowadzasz wszystko do Polski, przepuszczasz przez odpowiednie urzędy, wypełniasz masę papierków i masz sprzęt. Jak nie wiesz jak to zrobić, to cóż, trzeba się dowiedzieć, albo skorzystać z ofert firm pośredniczących w zakupach w Chinach (choć prawdopodobnie jak nie sprowadzasz kontenerów, to będzie to mało opłacalne)

Premixy, Liquidy, bazy, aromarty - tu jest znacznie lepiej, gdyż sporo producentów jest z Polski. Więc wchodzisz na stronę danego producenta, znajdujesz zakładkę kontakt, piszesz, czekasz. Większość firm przedstawi Ci ofertę i albo skorzystasz, albo nie.

Opcja nr 2 - wchodzisz w franczyzę i otwierasz swój VapeShop pod szyldem innej sieci. Wtedy nie martwisz się o sprzęt i zaopatrzenie, ale zwyczaj musisz wpłacić wpisowe a zyskiem dzielisz się ze spółką "matką"
Swego czasu np: E-dym na Fb oferował taką opcję. Inne sieci pewnie też, jeżeli w danej okolicy nie działają.

Życzę powodzenia.
PS
To nie taki złoty biznes jak się wydaje, więc na górę złota od razu się nie nastawiaj.


Dodatkowo ten biznes dla mniej wtajemniczonych w możliwości pozyskiwania składników do zrobienia własnej bazy nikotynowej zacznie być nieopłacalny kiedy w życie wejdzie akcyza. Czarny rynek zacznie zarabiać krocie. Mnie osobiście to jakoś mocno nie boli, aczkolwiek nie mam zamiaru płacić 30 zł za 50ml jakiegoś premixu. Zawsze robiłem samogony dla siebie i byłem zadowolony. :)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Pelikan2 » śr sie 14, 2019 9:39 pm

A więc:
Sprzęt, mody, atomizery, bawełna, grzałki itp - Chiny. - tu wszystko zależy od ilości, ale podejrzewam, że raczej po 150 każdego moda i po kartonie atomizerów zamawiać nie będziesz.
Wchodzisz na Heavengifts, czy Cigabay, rejestrujesz panel hurtowy i zamawiasz. Większość tego typu sklepów oferuje specjalne konta hurtowe, dzięki czemu możesz zamawiać taniej.
Pamiętaj, żeby zawsze zamawiać dodatkowo części zamienne: Jakieś szkiełka, pokrowce itp: w Chinach kosztuje to grosze, a w PL jest marża kilkanaście razy.

Jeżeli chcesz jednak zamawiać w kartonach - szukasz oficjalnego sklepu danej marki na Aliexpress i piszesz mejla, że chcesz zamówić np: 1000 sztuk Kylina. Wtedy oni Ci odpisują. YOO-BROO mój majfrendzie, nie ma problemu cena taka i taka (zresztą sporo sklepów ma podane ceny hurtowe).

Następnie sprowadzasz wszystko do Polski, przepuszczasz przez odpowiednie urzędy, wypełniasz masę papierków i masz sprzęt. Jak nie wiesz jak to zrobić, to cóż, trzeba się dowiedzieć, albo skorzystać z ofert firm pośredniczących w zakupach w Chinach (choć prawdopodobnie jak nie sprowadzasz kontenerów, to będzie to mało opłacalne)

Premixy, Liquidy, bazy, aromarty - tu jest znacznie lepiej, gdyż sporo producentów jest z Polski. Więc wchodzisz na stronę danego producenta, znajdujesz zakładkę kontakt, piszesz, czekasz. Większość firm przedstawi Ci ofertę i albo skorzystasz, albo nie.

Opcja nr 2 - wchodzisz w franczyzę i otwierasz swój VapeShop pod szyldem innej sieci. Wtedy nie martwisz się o sprzęt i zaopatrzenie, ale zwyczaj musisz wpłacić wpisowe a zyskiem dzielisz się ze spółką "matką"
Swego czasu np: E-dym na Fb oferował taką opcję. Inne sieci pewnie też, jeżeli w danej okolicy nie działają.

Życzę powodzenia.
PS
To nie taki złoty biznes jak się wydaje, więc na górę złota od razu się nie nastawiaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Tomba » śr sie 14, 2019 7:59 pm

@
Awatar użytkownika
AlchemIQ
- a znasz prawo dotyczące EIN i ograniczenia z niego wynikające?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 30, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Fiflopek » śr sie 14, 2019 7:52 pm

AlchemIQ pisze:
Fiflopek pisze:A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
Coś konkretnego sugerujesz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Powiem tak, to ma być twój biznes, i my go Tobie nie założymy. To już sam musisz poszukać franczyzodawców i zdecydować, który da najkorzystniejsze warunki. Również ważny jest twój kapitał, który możesz wnieść. Z przykładowych franczyzodawców mogę wymienić eSmokingWorld od CHIC GROUP, ale gwarantuje Ci, że jest ich więcej. Musisz tylko poszukać. :D
AlchemIQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 12, 2019 7:35 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: AlchemIQ » śr sie 14, 2019 2:40 pm

Fiflopek pisze:A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
Coś konkretnego sugerujesz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 30, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwszy sklep z e-papierosami - skąd towar?

Postautor: Fiflopek » śr sie 14, 2019 1:32 pm

A może zamiast próbować działać na własną rękę to lepiej zostać franczyzobiorcą? Jak dobrze trafisz to nawet towar i zaopatrzenie będziesz miał w lepszych cenach niż samemu sprowadzając z hurtowni.
AlchemIQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 12, 2019 7:35 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: AlchemIQ » wt sie 13, 2019 1:10 pm

Marcinczajka pisze:
AlchemIQ pisze:Cześć :cycki: ,

planuję otworzyć swój pierwszy sklep z ep i tutaj chciałbym się zwrócić do Was o pomoc - skąd brać sprzęt (hurtownie, dostawcy), premixy, liquidy, akcesoria. Jeśli znacie jakieś miejsca lub macie kontakty i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do pomocy. *friends*


Jedyne co przychodzi mi do głowy to Inter Smoker Hurt, wygoogluj sobie :) Powodzenia w interesie, mam nadzieję, że będzie prężnie działał i będziesz miał na stanie czarnego Berserkera 2 :D

Też mam taką nadzieję, dzięki za podrzucenie pomysłu, akurat tej firmy nie miałem na swojej liście. Oczywiście,że postaram się mieć Berserkera 2 bo sam jestem nim zainteresowany :)
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pierwwszy sklep z ep - skąd towar?

Postautor: Azgar » wt sie 13, 2019 1:09 pm

Myślałeś o Hurt DJDP ?
http://hurt.djdp.eu/pl/

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość