VapeTrade.pl

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Mazee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 11, 2022 6:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 167 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Mazee » pn maja 09, 2022 8:32 am

Takie małe wtrącenie i odświeżenie tematu z mojej strony.
Vapetrade.pl nie weryfikuje osób sprzedających jak i kupujących bo nie musi i nie zamierza tego zmieniać. Sprzedaż jest tu oparta jedynie o przedstawianie ofert, a następnie kontakt obu stron OSOBIŚCIE bez możliwości wysyłki, co w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym jest nielegalne. Kupiłem tam kilka rzeczy jak i sprzedałem. Jak @
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
pisze - ważne by przejść na kontakt przez inną platformę, gdzie będziemy mogli zobaczyć kto jest sprzedawcą. Sam natknąłem się na osoby z dawnych lat trawnika i preferuję kontakt przez FB, później ew. telefonicznie. Wywiązywały się dłuższe pogawędki o sprzęcie i starych, dobrych czasach. Widząc, że osoba ma kilkudziesięciu wspólnych znajomych utwierdza w przekonaniu, że raczej nie naraziłaby się na negatywną opinię wśród starej, zielonej gwardii czy VTF-u oraz przenosi na zupełnie inny poziom dyskusji. Nie trafiłem na oszusta czy osobę, która ukrywała jakieś mankamenty sprzedawanego towaru. Jeśli ktoś kupuje ustalając szczegóły tylko przez komunikator tej platformy, musi się liczyć z ewentualnymi problemami. Trzeba myśleć do przodu i brać pod uwagę, że nie wszyscy będą tam tak uczciwi jak np. na tym forum, gdzie każdy dba o swoje dobre imię i wizerunek jeśli traktuje to poważnie i z pasją.
Dzisiaj jestem nawet w trakcie dopinania kolejnej transakcji (również z dawnym użytkownikiem trawnika), więc warto czasem zaglądać, ale pamiętając o przykrych doświadczeniach innych użytkowników.


Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam serdecznie - Mazee (NVC) :bry:
Wapuję od 2012 (chyba) :lol: *** MTL Rulez *** :ok2:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Tommy Black » pt wrz 24, 2021 11:35 am

bulit73 pisze:
Nikotynos pisze:Wiarę w dobre serduszka wszystkich ludzi to ja miałem w przedszkolu.

Nie można zakładać, że każdy to potencjalny oszust. Ale co trzeci, już tak. :lol:



Nie można też zakładać, że to pijak. Bo jak wiadomo, każdy pijak to złodziej.
I może tym filmowo - nieżyciowym bon motem zakończymy analizę uczciwości czyjegoś portalu?
My mamy swój Dział Handlowy i tego należy pilnować. :police:
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: bulit73 » pt wrz 24, 2021 11:25 am

Nikotynos pisze:Wiarę w dobre serduszka wszystkich ludzi to ja miałem w przedszkolu.

Nie można zakładać, że każdy to potencjalny oszust. Ale co trzeci, już tak. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Nikotynos » czw wrz 23, 2021 8:53 pm

Dziadoski i kropka. :D
Jak chcę, to zaraz sobie tam wystawię moda za 500 blach, zdjęcia np. z bazarku w Salonie, zdobędę zaufanie kupującego, podam mu drugi telefon, fałszywe dane adresowe i nara. Ale tak nie zrobię, bo jestem uczciwy, ale niestety co 100 osoba nie jest uczciwa i na tym to kurła polega do jasnej ciasnej. :bije: :D Wiarę w dobre serduszka wszystkich ludzi to ja miałem w przedszkolu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: iron64 » czw wrz 23, 2021 4:34 pm

@Miodu mi chodziło o coś innego jednak. Niestety już nie można traktować witryny z kłódką jako 100% bezpiecznej. Typowy człek pomyśli sobie, że skoro jest kłódka to jest OK, a niestety tak nie jest. Na to zwróciłem uwagę jedynie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Goomowiec » czw wrz 23, 2021 2:11 pm

Selene pisze:I po co ciągle piszecie o tym dziadowskim portalu?


Dlaczego zaraz "dziadowskim"? Ja kupiłem tam kilka parowników (w tym brakującego w mojej kolekcji srebrnego Horusa), nie narzekam, żadnych problemów nie miałem. Wręcz przeciwnie. Każdy, od kogo chciałem kupić, chętnie dzielił się zdjęciami sprzedawanych produktów, odpowiadał na pytania i tak dalej... To kwestia indywidualnych doświadczeń, coś jak skok na bungee. Jedni skaczą co i rusz, bo im się podoba - inni skoczyli raz i tego więcej nie zrobią.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Cinmar » czw wrz 23, 2021 12:48 pm

Najlepszym zabezpieczeniem jest świadomy użytkownik.
Dlatego do każdej nieznanej mi osoby podchodzę na portalach ogłoszeniowych (nie mylić z aukcyjnymi, jak Alledrogo) jak do potencjalnego złodzieja/oszusta. Może to i trochę niesprawiedliwe, ale śpię spokojnie i nie zastanawiam się, czy nie zrobię komuś prezentu wbrew mej woli za ciężko zarobione pieniądze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Krasnal45 » czw wrz 23, 2021 12:46 pm

@
Awatar użytkownika
iron64

Ty to wiesz, ja to wiem, jeszcze parę osób też to wie, ale dla przeciętnego użytkownika kłódka jest jakimś zabezpieczeniem, brak kłódki, żadnym.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: iron64 » czw wrz 23, 2021 12:37 pm

Niby tak, Tommy, ale już pobieżna choćby lektura niebezpiecznika i każdy wie, że kłódka to po prostu kłódka i nic poza tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Tommy Black » czw wrz 23, 2021 11:09 am

Te problemy to nie jest wina vapetrade.pl. Użytkownicy którzy korzystają z serwera proxy lub VPN (lub innego rodzaju oprogramowania, które działa poprzez przechwytywanie połączenia) w sytuacji kiedy witryna nie stosuje żadnych protokołów zabezpieczeń jak vapetrade, mogą otrzymywać taki komunikat. To zależy tez od przeglądarki bowiem inaczej będzie reagować Opera, inaczej FireFox czy Chrome.
Jedna i podstawowa sprawa. Na witrynie która nie ma adresu https:// i widocznej ikonki kłódki nie uprawia się żadnych transakcji handlowych.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość