VapeTrade.pl

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1967 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Robson » ndz sty 28, 2024 11:01 pm

Powiem Wam, że ponoć mam nerwy ze stali, ale Wy to chyba macie je z tytanu. ;-)
Czekam z utęsknieniem na pytania w stylu: "Boję się wapować w domu, więc chyba wyjdę na dwór, ale jak zawiązać sznurowadła i czy kurtkę zapiąć na 3 czy może 1 guzik? Jak to u Was wygląda, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?". ;-)
Wystawiłem na śmietniku "vapetrade" zasilanie za 850 PLN - nie jest za drogo? A może jest za tanio? Jak wygląda sprawa gdybym chciał sprzedać z tego zasilania samą baterię albo tylko wyświetlacz? A może tylko sprzedać sam kabelek z kawałkiem cyny za 500 PLN? Nie za tanio? A może 257 takich kabelków i czy wysłać je w jednej paczce czy każdy osobno? Need help! Od 20 lat nie wychodzę z piwnicy.
A tak poważniej - na vapetrade jest regulamin, wypada go czasem przeczytać.
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7872 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: bulit73 » ndz sty 28, 2024 7:27 pm

niezdecydowany pisze:Mam trochę starszego sprzętu (np. trzyletnie czy czteroletnie parowniki RTA MTL, żaden high end; jakieś dwa/trzy mody; jakiś stick) i w zasadzie najwygodniej byłoby mi wystawić całość. Coś takiego ma rację bytu?

Możesz spróbować ale chyba łatwiej jest sprzedawać osobno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

VapeTrade.pl

Postautor: Selene » ndz sty 28, 2024 5:07 pm

@
Awatar użytkownika
niezdecydowany
, jednak liczę na to, że będziesz aktywnym Użytkownikiem. Fajnie by było. ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
niezdecydowany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 26, 2024 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: niezdecydowany » ndz sty 28, 2024 5:04 pm

Oczywiście. Cierpliwie poczekam lub będę się udzielał jeżeli będę miał coś ciekawego do napisania.
Być może zostanę na tyle dobrze zmotywowany groźbą "posprzątania" szafy, że nie będzie takiej potrzeby bo uda się przeprowadzić transakcję wcześniej za pośrednictwem vapetrade. ;-)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

VapeTrade.pl

Postautor: Selene » ndz sty 28, 2024 5:00 pm

chriss_krk pisze:Witaj @
Awatar użytkownika
niezdecydowany
. Co do bazarku forumowego możesz poprosić o czasowy dostęp naszą Adminiostrację forum.

Nie nie Panowie, to tak nie działa... Jeśli ktoś chce uzyskać dostęp do Działu sprzedaży, a nie ma wystarczającej ilości napisanych postów, to musi jakiś czas być zarejestrowany w Salonie. Nowy użytkownik, który nie ma wystarczającej ilości postów, nie uzyska takiego dostępu tak szybko. :smile:
Proszę nie powielać takich nieprawdziwych informacji. ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
niezdecydowany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 26, 2024 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: niezdecydowany » ndz sty 28, 2024 4:25 pm

...ciach...


Dzięki! Nie wiedziałem o możliwości uzyskania dostępu do bazarku "za zezwoleniem". Jak w końcu zbiorę wszystko i do tego czasu nie wstawię ogłoszenia gdzieś indziej, to skontaktuję się z administracją.

Cinmar pisze:Raczej klasycznie: komunikacja przez portal/telefonicznie, żadne Whatsappy, czy inny badziew. Olej ludzi wysyłających kuriera, czy inną etykietę na paczkę poleconą.
Jak nie jesteś informatyczno-informacyjnie z ubiegłego stulecia, to nie masz jak się naciąć.


Jasne, dzięki! Będę miał to na uwadze.

A jak Waszym zdaniem wygląda kwestia całych "paczek"? Mam trochę starszego sprzętu (np. trzyletnie czy czteroletnie parowniki RTA MTL, żaden high end; jakieś dwa/trzy mody; jakiś stick) i w zasadzie najwygodniej byłoby mi wystawić całość. Coś takiego ma rację bytu? Być może to głupie pytanie, ale to wszystko leży i łapie kurz. Wyrzucać nie chcę, bo jednak działają.
chriss_krk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 11, 2022 6:50 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 15 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: chriss_krk » ndz sty 28, 2024 2:24 pm

Witaj @
Awatar użytkownika
niezdecydowany
. Co do bazarku forumowego możesz poprosić o czasowy dostęp naszą Adminiostrację forum. Zasady podobne jak na Allegro itp., czyli otrzymany przelew = wysyłka towaru. Jako sprzedający zawsze twórz swoje etykiety, bo jeżeli ktoś Ci zaproponuje pobranie i da Tobie etykietę, to wiedz że może być to wałek w postaci wysyłki bez pobrania. Rób zdjęcia/filmy sprzedawanego towaru, że działa przed wysyłką, aby mieć podstawę że wysłałeś sprawny sprzęt, bo mogą się trafić osobniki, które będą próbować wyłudzić pieniądze, że niby wysłałeś uszkodzony sprzęt, a sami coś spartolili. A najlepsza zawsze jest opcja osobistego odbioru.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Cinmar » ndz sty 28, 2024 2:04 pm

Raczej klasycznie: komunikacja przez portal/telefonicznie, żadne Whatsappy, czy inny badziew. Olej ludzi wysyłających kuriera, czy inną etykietę na paczkę poleconą.
Jak nie jesteś informatyczno-informacyjnie z ubiegłego stulecia, to nie masz jak się naciąć.


Edit: na myśli miałem oczywiście lewą etykietę na paczkę pobraniową, a nie poleconą.
Obrazek
Awatar użytkownika
niezdecydowany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 26, 2024 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: niezdecydowany » ndz sty 28, 2024 12:36 pm

Na wstępnie należałoby się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post: Dzień dobry Wszystkim!

Chciałem Was poprosić o pomoc i opinię. (Niestety) po dłuższej przerwie wróciłem do starych "przyzwyczajeń" i już zauważyłem, że teraz wszystko kręci się wokół PODów. Okazuje się, że dla mnie chyba też będą wystarczające (może poza małymi bateriami). Oczywiście zanim doszedłem do takich konkluzji to już zdążyłem dokupić dodatkowych urządzeń. :lol: W związku z tym stwierdziłem, że chyba warto byłoby puścić w obieg towar z którego już nie będę korzystał, a zapewne ktoś jeszcze będzie miał z niego pożytek.

Pytałem w sklepach gdzie ewentualnie można wystawić ogłoszenie, ale słyszałem że teraz tylko grupy na FB. Ze wspomnianego portalu korzystam sporadycznie dlatego też chciałem zapytać o jakieś rekomendacje co do takich "marketów".

Sam znalazłem także portal z tematu, ale zupełnie nie wiem jak to ma działać. Czy to bezpiecznie, czy po stronie "sprzedającego" mogę się na coś naciąć? Może mi ktoś wyjaśnić kwestie wysyłki i zapłaty? Nie będę ukrywał, że najbardziej odpowiadałoby mi przekazanie osobiście.

Wiem, że jest bazarek na forum, ale jeszcze muszę poczekać na odpowiednią ilość postów.

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeTrade.pl

Postautor: Tenmen » sob lis 18, 2023 11:02 am

Podawanie nicka oszusta nic nie da, może zmienić na inny i dalej sprzedawać. Policja też w tym wypadku wykluczona, zwłaszcza że sprzedaż na odległość jest nielegalna. Trzeba po prostu uważać, zwłaszcza kiedy oferta jest bardzo atrakcyjna. Ważny jest kontakt telefoniczny, sprawdzenie kontrahenta na FB. Często od razu widać że konto jest "fejkowe". Dobrze jest spytać o możliwość odbioru osobistego, brak takiej od razu jest podejrzany.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości