Pomoc w doborze zestawu

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
GreenGrin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 15, 2019 8:29 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: GreenGrin » śr paź 16, 2019 10:53 am

No dobra, poszło w Teslę 85W, domówiłem od razu grzałkę ECL(ss) do iJusta, żeby móc na TC lecieć (bo to co teraz mam włożone to chyba jakiś zwykły kanthal). Spróbuję do tego tego M4 i zobaczymy co się wydarzy. W czystej teorii, jeśli grzałki do M4 są jasno określone ss/ni/ti to i TC do suszu powinno zadziałać.

Jak mi na dobre padnie parownik od iJusta to będe Wam dalej marudził jaki ekonomiczny parownik w zamian. Tego RTA trochę się boję, nie chce mi się póki co bawić w samodzielne drutowanie, no ale może i sie przekonam :)

Dziękuję Wam za pomoc, miłego chmurzenia!
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w doborze zestawu

Postautor: Maskota » wt paź 15, 2019 4:10 pm

Prosiłbym jednak o powrót do tematyki forum którym są EIN. Nie jesteśmy na tyle kompetentni w temacie suszu żeby doradzać autorowi sprzęt. Od tego zapewne są odpowiednie fora.
JordanC
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:15 am
Lokalizacja: Poznań
Płeć: nieokreślona

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: JordanC » wt paź 15, 2019 2:57 pm

venom_666 pisze:Ustrojstwo do suszu nazywa się ładnie waporyzerem lub waporyztorem, ale aktualnie chyba najpopularniejsze konstrukcje kosztują koszmarnie drogo do oferowanej jakości, i są zintegrowane z zasilaniem (takie coś jakby nasze POD-y).


Nie wiem czy koszmarnie drogo - niektóre przenośne sprzęty jak np. DaVinci Miqro czy Fenix. W ogóle to ceny waporyzatorów zaczynają coraz bardziej zbliżać się do e-papierosów i jest już masa model które kupisz poniżej 500 zł - jak np. tutaj https://vapefully.com/pl/sklep/?product_cat=vaporizery&source_id=16&source_tax=product_cat&product_tag=do-500-zl
Awatar użytkownika
Baryua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: wt paź 15, 2019 8:52 am
Lokalizacja: Dolina Nidy
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 89 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: Baryua » wt paź 15, 2019 12:06 pm

GreenGrin pisze:I jeszcze jedno - niektóre mody podają, że mają zakres regulacji temperatury. Ja się pytam, jaką magią i w którym miejscu to mierzy? Bo to byłoby super móc sobie ustawić konkretną wartość do suszu, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, przecie czujnik musiałby być w komorze...

Teorię znam łopatologicznie, ale myślę, że to wystarczy - druty, z których robi się grzałki stosowane do tryby kontroli temperatury zmieniają swoją rezystancję w zależności od swojej temperatury. Mod w czasie rzeczywistym odczytuje zmiany rezystancji grzałki i stopniowo zmniejsza podawaną moc lub ciągłość jej podawania, dzięki czemu grzałka ma stałą temperaturę. ;)
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:45 am
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: Icey33 » wt paź 15, 2019 11:51 am

Ewentualnie jak lubisz wyczesany wygląd MODa to jeszcze Tesla Punk 220W jest na dwa aku, fajnie wygląda, była na forum opisana, jest naprawdę spoko.
Z suszem jest ten problem, że musisz mieć sprzęt który działa jak IQOS - podgrzewa susz (mięta, tytoń) do 350 stopni. Znacznie więcej niż grzałka w EIN. Tak jak koledzy pisali wyżej, są do tego osobne sprzęty które trochę EIN przypominają ale działają właśnie jak IQOS.

Z tanków na gotowe grzałki, ja używam Vaporesso Skrr (sub-Ohm) na grzałkach 0.2 Ohm Mesh. Całkiem przyjemnie się to sprawuje, dobra regulacja przepływu powietrza plus pasują grzałki od Baby podobno. Są też w miarę tanie - ok 17 złotych kosztują.

M4 Cloudtank wejdzie na Tesle - ma gwint eGo/510 thread według opisu:
http://www.cloupor.com/cloutank-m4-vapo ... -wholesale
Co ciekawe rezystancja w tym tanku to 1.2-1.3 Ohma czyli tyle co niektóre gotowe grzałki do "długopisów".

Pytanie jak to będzie działać z Teslą to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: Maskota » wt paź 15, 2019 11:44 am

Do RTA sam robisz grzałki. Słuchaj, ja nie wiem czy wejdzie. Nie zajmuję się suszami. O to musisz pytać na forum tematycznym, albo przynajmniej sam zrobić rozeznanie jaki ten parownik ma gwint. Na 2 ogniwa Tesla WYE 200, jakiś Asmodus, Wismec, Drag.
GreenGrin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 15, 2019 8:29 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w doborze zestawu

Postautor: GreenGrin » wt paź 15, 2019 11:09 am

Na ogromnej chmurze mi nie zależy. Jeśli parownik od iJusta będzie pasował, to dopóki żyje i działa to nie będę kombinował, nie mam dużych wymagań a on daje radę.
Moglibyście mi jakoś łopatologicznie wyjaśnić jaka różnica między tym moim parownikiem a takim RTA? Czy przy RTA nie ma więcej zabawy? Cenie sobie minimalną obsługowość :)

Maskot, piszesz "Parownika do suszu który wejdzie na Teslę jak sam widzisz też nie znajdziesz." - a to ten M4 Cloudtank nie wejdzie na gwint 510?

W sumie już mniej wiecej wiem, żeby w tę teslę celować, dziękuję bardzo Panowie. Ewentualnie pomarudzę jeszcze - coś na dwa ogniwa? Vape shop poleca mi Dovpo Vee VV Mod, ale im nie ufam :)
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w doborze zestawu

Postautor: eferzet » wt paź 15, 2019 10:05 am

Jeśli chodzi o susz to nie pomogę, ale mogę polecić niezawodne atomizery DTL:
polecam od razu RTA (na własne grzałki, ale możesz też kupić gotowce) - Horus/Kylin v2, ewentualnie mesha Doom RTA. Na gotowe grzałki NexMesh SubOhm, na Smokach też właściwie się nie zawiodłem, parowniki mają niezłe, chociaż musisz się liczyć z ogromnymi chmurami.
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: Maskota » wt paź 15, 2019 9:55 am

Parownik będzie pasował. Dopłucniaka musi polecić ktoś inny bo DTL nie wapuję. Do kontroli temperatury jest specjalny drut, nie zastosujesz tego do suszu. Parownika do suszu który wejdzie na Teslę jak sam widzisz też nie znajdziesz.
GreenGrin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 15, 2019 8:29 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Pomoc w doborze zestawu

Postautor: GreenGrin » wt paź 15, 2019 9:32 am

Maskota, iJust wychował mnie, że do płuc od razu. Tę Teslę mam na celowniku od jakiejś chwili, coraz więcej osób mi ją poleca, alternatywnie Asmodus czy jakoś tak?

Fakt, większość waporyzerów jest zintegrowana, przedział cenowy zrobił się szeroki, już od 250 zł idzie coś kupić, ale zależy mi, żeby mieć obie opcje - a wychodzę z założenia, że zasilanie może podawać to samo urządzenie, kwestia "góry".

A tak sobie myślę, czy do tej tesli będzie mi pasował parownik od mojego iJusta? Bo w sumie do parownika nic nie mam, bateria mi się rozleciała.
Chyba, że polecacie jakiś parownik typu "kozak", "klasyk", "innych nie bierz, nie warto" :)

I jeszcze jedno - niektóre mody podają, że mają zakres regulacji temperatury. Ja się pytam, jaką magią i w którym miejscu to mierzy? Bo to byłoby super móc sobie ustawić konkretną wartość do suszu, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, przecie czujnik musiałby być w komorze...

 ! Wiadomość od: Ramses
Witaj @
Awatar użytkownika
GreenGrin

Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości