Smoketech.pl - problem ze sklepem

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Wampir z Pniew » czw kwie 16, 2020 11:10 am

@
Awatar użytkownika
Dominika2001
Jeśli płaciłaś kartą to zaprzyjaźnij się z pojęciem "chargeback". :)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Krasnal45 » czw kwie 16, 2020 9:09 am

Dominika2001 pisze:Jak tak można ludzi oszukiwać

Jak tak można naiwnie dać się oszukać...
Dominika2001 pisze:mam jednak w głębi nadzieje, że moja paczka jednak przyjdzie...

Porzućcie wszelkie nadzieje.... (Dante - "Boska komedia")
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Dominika2001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 16, 2020 8:39 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Dominika2001 » czw kwie 16, 2020 8:47 am

Też zostałam dzisiaj oszukana, żałuję tylko, że prędzej nie widziałam tych opinii. Ze sklepem nie mam żadnego kontaktu, a na stronie jest napisane, że paczka czeka na płatność. Tylko, że ja już zapłaciłam... Jak tak można ludzi oszukiwać, mam jednak w głębi nadzieję, że moja paczka jednak przyjdzie...
Uważajcie ludzie gdzie kupujecie, nie dawajcie się nabrać na płatność kartą, bo potem takie rzeczy właśnie z tego wychodzą.

TB + M.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Krasnal45 » pt kwie 03, 2020 6:17 pm

Na dzień dzisiejszy darujcie sobie jakieś skrzykiwania się, petycje, strajki, powiadamiania i pozwy zbiorowe, bo w obecnej sytuacji jaką mamy w postaci światowej pandemii, waszymi pierdołami za kilkanaście/dziesiąt, czy nawet -set złotych i tak nikt się zajmował nie będzie. A temat tego sklepu, z tego co pamiętam ciągnie się już chyba ze dwa lata. Zanim się podejmuje pochopne decyzje, trzeba sprawdzić, popytać.... chociażby na takich forach jak to.... czy warto, czy bezpiecznie, a nie brać na łapu-capu jak leci, bo fajna kolorowa stronka no i pięć złotych taniej. To wszystko w temacie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: iron64 » pt kwie 03, 2020 5:53 pm

Bo policja stosuje spychologię. Trzeba być stanowczym zgłaszając przestępstwo. Dałaś się po prostu nabić w butelkę i zepchnąć przez policję. Idź ponownie i bądź stanowcza tym razem. Wtedy się uda. Zgłaszanie na maila nie działa.
Obrazek
gawo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:17 pm
Lokalizacja: kraków
Płeć: Kobieta

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: gawo » pt kwie 03, 2020 4:40 pm

Pytam czy komuś się coś udało w tej sprawie, bo po złożeniu oświadczenia w banku odesłano mnie na Policję. Poszłam, poczekałam, odesłano mnie z kwitkiem i adresem e-mail, na który miałam napisać opisując sytuację... Nawet nie potwierdzono tożsamości. Póki co to zostało mi czekać i może odszukać osoby, które miały podobny problem i dowiedzieć się co poczyniły w tej sprawie i z jakim skutkiem.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Metall » pt kwie 03, 2020 3:49 pm

@
Awatar użytkownika
gawo
, ale kto miał "coś załatwić"?

Ja rozumiem żal i rozgoryczenie z powodu stania się ofiarą oszustwa, ale w takim przypadku droga jest tylko jedna, a mianowicie wizyta na Policji i złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. I każdy kto został oszukany przez jakiegoś cwaniaczka powinien tak zrobić. Trzeba przedstawić dowody, że dokonało się zakupu, wpłaciło należność, a towaru brak. Organy ścigania rozpoczną postępowanie i od ich determinacji oraz skuteczności zależy dalszy los sprawy.

Jakiekolwiek powództwo cywilne jest bez sensu, moim zdaniem. Ponieważ jeżeli mamy do czynienia z wyspecjalizowanym oszustem to postępowanie cywilne nie dość, że będzie w takim przypadku drogą przez mękę, to jeszcze nic z niego pozytywne nie wyniknie. Stracony zostanie czas i jeszcze więcej pieniędzy. Jedyne co będzie można uzyskać to wyrok, który będziemy mogli powiesić na ścianie, albowiem w drodze egzekucji sądowej i tak od zawodowego oszusta nic nie odzyskamy. Takie są realia. W takich przypadkach jedynym w miarę sensownym postępowaniem jest wszczęcie sprawy karnej o oszustwo i liczenie na to, że aparat państwa w postaci organów ścigania zajmie się tą sprawą wytrwale i rzetelnie. Oczywiście i w tym przypadku szanse na odzyskanie utraconych pieniędzy są nikłe, ale pozostaje jednak satysfakcja, że w przypadku pozytywnego zakończenia sprawy ten sklep zniknie z Sieci, a oszust otrzyma wyrok skazujący. Tyle i aż tyle, i tylko tyle.

Sprawę wprawdzie może utrudniać fakt, że oszukana została osoba niepełnoletnia, która skusiła się na zakup EIN przez Internet. Ale oszustom jendak nie warto odpuszczać.
gawo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:17 pm
Lokalizacja: kraków
Płeć: Kobieta

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: gawo » pt kwie 03, 2020 3:22 pm

Witam, też zostałam ofiarą słabego żartu 1 kwietnia i definitywnie zostałam oszukana na prawie 400 zł... ktoś coś załatwił?

 ! Wiadomość od: Metall
Witaj @
Awatar użytkownika
gawo


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Just97
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 4:44 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Just97 » czw kwie 02, 2020 6:58 pm

Witam, ja również jak wiele osób zostałem oszukany przez firmę smoketech.pl na sporą kwotę. Brak kontaktu z tą firmą, brak żadnej odpowiedzi z ich strony.

 ! Wiadomość od: Metall
Witaj @
Awatar użytkownika
Just97


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Nieradek18
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 6:28 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Smoketech.pl - problem ze sklepem

Postautor: Nieradek18 » śr kwie 01, 2020 9:12 pm

iron64 pisze:Grupa

Może i jak małolaty mam (18 lat XD).
Po prostu musimy jakoś tych wszystkich ludzi zebrać, znaleźć.
Aby złożyć pozew zbiorowy potrzeba min 10 osób.
Tylko sądowo może coś się udać.

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości