Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: venom_666 » wt sty 28, 2020 1:57 pm

Ufff dobrze, że nie przestawiłeś literek, bo już oczami wyobraźni widziałem tampaxy z mesha. :ROTFL:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: Superlux » wt sty 28, 2020 10:26 am

SuwMar pisze:
Superlux pisze: Można używać płynów o mniejszej gestości, nic nie leje...czego nie możemy powiedzieć o wszystkich bardzo popularnych obecnie atomizerach z dolnym nawiewem.
:beer2:

Chyba trochę się za mocno rozpędziłeś. :-D


"Wszystkich " :-D, fakt...miało być o " wielu " czyli jako Gienkolog podświadomie próbuję zdyskredytować bawełnę :lol:.





:beer2:
Obrazek
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: SuwMar » wt sty 28, 2020 10:24 am

Superlux pisze: Można używać płynów o mniejszej gestości, nic nie leje...czego nie możemy powiedzieć o wszystkich bardzo popularnych obecnie atomizerach z dolnym nawiewem.
:beer2:

Chyba trochę się za mocno rozpędziłeś. :-D
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: Superlux » wt sty 28, 2020 10:16 am

Dla mnie trochę lepsza, smak żyleta ale każdy ma własny gust. Niektórzy twierdzą że siatka najlepsza pod tytoniówki, inni ( w tym i ja ) że i owoce pięknie wchodzą. Można używać płynów o mniejszej gestości, nic nie leje...czego nie możemy powiedzieć o wielu bardzo popularnych obecnie atomizerach z dolnym nawiewem. Glikol dodatkowo wyostrza smak.
Ja tak przyzwyczaiłem się do mesza że dla mnie jest czymś normalnym, naturalnym i ciężko zastąpić go czymś innym ale paradoksalnie bawełny jest u mnie dużo więcej niż siatki :lol:. Obecnie używam NextGena, Nextiny i Origena...łącznie 6 parowników, tyle z Gienków a teraz dojdzie jeszcze ten In'Ax. Tu doszedłem już prawie do końca, dotykam ściany a na bawełnie mogę jechać jeszcze długo, w poszukiwaniu tej najlepszej...tu jest imo jeszcze wiele do zrobienia. Poza tym mamy DTL gdzie bawełna rządzi więc spokojnie znajdzie się miejsce dla obu nośników.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: amnum » wt sty 28, 2020 9:46 am

Siatka lepsza niż bawełna?
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: Superlux » wt sty 28, 2020 9:29 am

@
Awatar użytkownika
amnum


Proporcje vg/pg imo max 50/50, u mnie lepiej działało na 45/55, 40/60. Oczywiście ma to bezpośredni związek także z rodzajem siatki, ilością oczek na cal.
Mesh 400 - najpopularniejszy i tu proponuję gęstość płynu w ok 44vg/55pg lub 40/60. Mesh 325 - mesh 200 - 50/50 powinno spokojnie chodzić.
Przy tej konkretnej konstrukcji nie powinno być problemów nawet z płynami z lekką przewagą gliceryny.

NextGen jest tak zbudowany że na dłuższą metę zdecydowanie lepiej sprawdza się siatka o gęstości #200 - #325, w tradycyjnych Gienkach #400 w zupełności daje radę. W przypadku tego In'Ax-a powinno być łatwiej ale zacznę od #325.
Ten parownik wygląda na bezpieczny i przyjazny, po oksydacji siatki i ewentualnym porcelankowaniu...jest już właściwie po całej zabawie ( filmów na temat oksydacji mesza itp itd jest od cholery ). Można nad kuchenką, niektórym wystarczy zapalniczka ale imo najlepiej kupić sobie jakiś mały palnik, na Allegro znajdziesz poniżej 20 plnów ( pierwszy z brzegu chociaż bywają lepsze - https://allegro.pl/oferta/palnik-gazowy ... MmJlZWU%3D ). Temperatura płomienia w ok 1200 - 1300 stopni. Po ułożeniu grzałki, po usunięciu hotspotów wlewamy liquid, puszczamy 2 - 3 machy i odstawiamy na godzinę, dwie...potem możemy rozpocząć degustację ale imo siatce powinno się dać trochę czasu. Wapujemy na luzie i gdzieś po ca 48 godzinach wszystko powinno hulać.





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: amnum » pn sty 27, 2020 1:17 am

Obejrzałem filmik na YT i więcej czasu zajmuje złożenie atomizera do kupy po umyciu i przepalenie(oksydacja) siatki mesh. Tylko nie pamiętam czy to się robiło nad palnikiem kuchennym? Dodatkowo też trzeba wybrać siatkę o odpowiedniej ilości oczek, o ile pamiętam. Tylko tyle tej wiedzy zostało.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: Superlux » ndz sty 26, 2020 11:28 pm

Klon DID-a :-D. Peleon, DonSenior i przez chwilę Edym sprzedawali kiedyś takie ustrojstwa. W miarę proste ( chociaż te 7 lat temu wcale nam się tak nie wydawało :lol: ). DID - oryginał jest legendą ale ten In'Ax to chyba najprostszy Gienek jakiego widziałem. Siatkę mesh można dostać na Alle...i na Ali - https://pl.aliexpress.com/item/1620223159.html, tu też masz - http://cigshop.pl/p/84/894/siatka-mesh- ... iczow.html ...i tu - https://www.inawera.com/siatka-mesh-c-104_107_116.html .

Kiedyś siatka była na topie, dla mnie nadal jest ale ten dystans na pewno się zmniejszył...a dla niektórych dzisiaj już w ogóle nie ma różnicy ( dla tych złych, dla zdrajców :lol: ).



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: amnum » ndz sty 26, 2020 9:41 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux


Mi nie chodzi o czas grzebania przy tym bo to jest dla mnie relaksująca przyjemność, chcę po prostu wiedzieć czy to da mi nowe smakowe doznania(może nawet lepsze niż na bawełnie).
Jak ćpun i narkoman jakiś, czy co? ;)

Ja mam takiego brutala:
Obrazek
Obrazek

Ale nie mam siatki :facepalm:
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki MTL wybrać? Zależy mi na smaku i montażu własnych grzałek

Postautor: Superlux » ndz sty 26, 2020 9:21 pm

@
Awatar użytkownika
amnum


In'Ax-a będziemy tu niedługo przerabiali razem z Tombą. Konstrukcja jest taka że to może być najprostszy mesh w historii, także tego akurat bym się nie bał :-D .



:beer2:
Obrazek

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości