Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: Superlux » ndz lut 02, 2020 7:28 am

@
Awatar użytkownika
owczar



Bądź facet, bez sznytów :-D.

Na tutejszym bazarku masz Hotciga G100 za 100 plnów a to jest mega promocja ( w polskich warunkach, bez eksportu z Chin ), topka w swojej kategorii - 4000 mAh i jedziesz.
Po drugie w Edymie masz Teslę Wye 85W za 110, nie ma czarnej to może być biała ale w porównaniu z Wye wspomniany tutaj Wiesiek P80 to niższa półka, o Pumie nawet nie wspominając. Ta Tesla waży mniej niż ta rurka od Ajdżasta...od Ajdżasta który już sam w sobie jest powodem do wstydu a przecież nikt nie lubi się wstydzić :blush:.
Dobry atomizer na gotowce...do kupienia w Edym - Joyetech Exceed D19, od biedy Ello Duro, Nautilus 2, Teslacigs Citrine też ujdzie ( wiem, to nie jest DTL przez wielkie D )...ale generalnie poza kilkoma wyjątkami ( niestety tego u Edka nie kupisz ) nie polecałbym stockowych grzałek. Smoków też nie polecam ( bez względu na to ilu mają wyznawców ), poza tym z czysto pragmatycznego punktu widzenia nie ma sensu pchać się w dodatkowe koszty ponieważ grzałki do nich łagodnie pisząc...nie należą do najtańszych.

Przemyśl sprawę, zainteresuj się i wybierz parownik na grzałki własnej roboty, kilka takich w miarę prostych znajdziesz w tym sklepie. Summa summarum wydasz trochę więcej niż 200 pln ale kupisz coś trwałego a nie jakieś g...które pada po kilku tygodniach. Z Hotcigiem czy z Teslą i jakimś sensownym atomizerem będziesz wyglądał jak dorosły facet, szacun na dzielni murowany :good:.


Ps - zwróć uwagę na nasz bazarek, w dziale - " Sprzedam " zawsze możesz znaleźć coś ciekawego.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Militch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 20, 2019 7:20 am
Lokalizacja:
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 215 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: Militch » ndz lut 02, 2020 6:05 am

Ode mnie mogę podpowiedzieć, że przemaszerowałem czas jakiś temu drogą, którą świetnie scharakteryzował kolega @
Awatar użytkownika
iron64
. Dokładnie tak właśnie to działa. Skoro zarzuciłeś wątek na forum - skorzystaj z tej rady i oszczędź sobie etapu iJustów itp. Szkoda forsy, dobrze wiem, co mówię ;-).
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: wiktord15 » sob lut 01, 2020 11:55 pm

W tym , że posiada elektronikę, a Ijust nie. Ijust to po prostu rurka zasilana z wymiennego akumulatora, a G100 ma "mózg" ;) A jak wiadomo, żeby grzałki trzymały się dłużej i lepiej to dobrze, jak ta elektronika nas wspiera , a nie żyje swoim życiem .
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: iron64 » sob lut 01, 2020 7:31 pm

G100 to pełnoprawny mod poczytaj sam viewtopic.php?t=5127 oraz viewtopic.php?f=32&t=5200

A co masz w iJust? No masz wymienną baterię, co dalej, no masz przycisk fire i to jakby tyle. Nawet jeśli teraz sądzisz, że iJust jest lepszy, to za kilka dni/tygodni przestaniesz tak sądzić i znów będziesz coś kupował, a po co skoro można od razu kupić rozsądnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: edarek » sob lut 01, 2020 5:40 pm

@
Awatar użytkownika
owczar
na iJust na naładowanej baterii dostaniesz maksymalnego kopa, czyli około 80W i w miarę rozładowywania moc będzie spadać. Na G100 masz zadaną moc niezależnie od stanu aku chyba, że ustawisz w granicach maksa, to przy rozładowanej baterii może być trochę słabiej.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
owczar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 29, 2020 10:24 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: owczar » sob lut 01, 2020 5:07 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, a w czym G100 będzie lepszy od iJust'a? Wiem, że problemem jest to, że jak akumulator się rozładowuje, to gorzej się wapczy (czytając o wcześniej wspomnianej Pumie natknąłem się na to). Czy G100 nie ma tego problemu, lub ma go mocno zminimalizowany i wygrywa na tym polu z iJust'em?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: iron64 » sob lut 01, 2020 12:52 pm

Hotcig G100 jest lepszym wyborem niż Wiesmec P80 ze względu na rodzaj akumulatora tylko.
Ale ja bardziej w innej sprawie. Zamiast iJusta kup G100 i zapomnij o badziewiach jak iJust.
Obrazek
owczar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 29, 2020 10:24 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: owczar » sob lut 01, 2020 11:25 am

Spokojnie, weryfikuję wszystko, co mi polecacie. :) O Pumie czytałem samo zło, a o Helixie nic ciekawego nie znalazłem.
Co do Sinousa P80, to fajny pomysł, bo wymiarowo podobny do sticków (w sensie, że szeroki nie jest). Ale ponoć słabo trzyma na akumulatorze. Wiem, że aku są wymienne i mogę sobie kupić 3 i żonglować nimi, ale w temacie odnośnie Sinousa znalazłem, że lepiej kupić Hotciga G100 i mogę go kupić za 100-140 zł. Więc w sumie w podobnej cenie, a na lepsze aku jest (21700, ponoć 50% więcej od 18650).
Ale na razie kupię tego iJusta 21700 i jak już będę go miał, to pomyślę o przetestowaniu jakiegoś boksa w przyszłości. I przy okazji sprawdzę, czy odczuwam różnicę w smaku w ogóle. :)
Dzięki wielkie za cierpliwość i prowadzenie mnie ku poszerzaniu wiedzy! :)


EDIT:
Zapomniałem o atomizerze xD Ale to sam sobie wybiorę (w zależności od opinii, możliwości powiększenia pojemności i ceny oraz dostępności grzałek) między TFV8, TFV8 BIg Baby, TFV8 Baby :)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: iron64 » sob lut 01, 2020 6:37 am

Kolega @
Awatar użytkownika
wiktord15
słusznie prawi. Puma to jakaś maszkara, a zakup tego to tylko ostateczność moim zdaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowa e-fajka dla turbo niewymagającego

Postautor: wiktord15 » sob lut 01, 2020 3:00 am

@
Awatar użytkownika
mefiuniek
Nie zgodzę się z tymi propozycjami. I tobie @
Awatar użytkownika
owczar
również odradzam kupno w.w. sprzętów. Po 1 Puma to słaby sprzęt, jest na salonie wątek o niej i ogólnie nie zbiera przychylnych opinii również poza forum. Sam zaczynając przygodę z boxami miałem przez chwilę Pumę. Paliła mi grzałki na potęgę, myślałem, że to moja wina, ale po zakupie nie wiele droższego Sinous'a P80 problem się rozwiązał, także jeśli już to w miejsce Pumy dałbym tu właśnie P80, którego za ok. 100 zł kupisz.

Po 2 atomizer od ECM... To już nie wiem, czy nie lepiej nakręcić ten co ci został z VP22.

Co do TFV12 Baby Prince się nie odniosę, ponieważ sam nie miałem okazji go przetestować, ani w sumie nie interesował mnie nigdy za bardzo. Jedynie patrząc na grzałki, które do niego pasują to nie wiem czy nie lepiej jednak TFV8, zapłacisz mniej za atomizer a kupisz lepszego boxa i wyjdzie na to samo cenowo.

No i po 3 kolega, który utworzył ten wątek doszedł już do pewnych wniosków i uznał, że chce sticka. Myślę, że nie ma co nie potrzebnie mu mieszać i dokładać kolejnych podobnych do siebie propozycji + parę złych moim zdaniem w postaci Pumy czy ECM.

Jeżeli ten iJust 21700 pasuje ci estetycznie, to możesz go brać. Dokup sobie akusy - ja polecam Golisi i LG HG2, posiadam od półtora roku i nadal sprawują się świetnie. Smak nie będzie jakoś o niebo lepszy, ale myślę że po vapepenie powinieneś być zadowolony mimo wszystko.

Ewentualnie jeśli chcesz Ello Duro , lub TFV8 to na boxa taniego polecić mogę Sinous P80, bo korzystałem i nawet RTA na niego nakręciłem. Działał bez zarzutu.
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości