lulany.pl

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: lulany.pl

Postautor: eSCe » ndz lut 23, 2020 7:13 pm

Fragment regulaminu:
Ceny wskazane na Karcie Produktu są cenami netto.

Ceny wskazane na Karcie Produktu nie zawierają cła, akcyzy.

Importerem Produktów jest Kupujący. W przypadku naliczenia opłat importowych, ceł i podatków, zostaną one zapłacone przez Kupującego.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Raz2trzy » ndz lut 23, 2020 4:58 pm

Dla mnie to po prostu nabijanie sobie kabzy na ludzkiej niewiedzy. Do tego te całe łudzące napisy " bezpłatna wysyłka bezpośrednio z hurtowni "itp. Wszystko sugeruje, że na paczkę nie będziemy musieli czekać miesiąc, że to Oni mają je na magazynie i Oni ściągaja z Chin. A taka Pani Helenka pełna niewiedzy zamówi, będzie czekać miesiąc a później w skrzynce pocztowej znajdzie list od smutnych Panów z instytycji celnych. Są tam telefony i inne bardziej wartościowe przedmioty, które na pewno nie przejdą, bo np. Nie są dostosowane na nasz rynek, czy coś tam. Uważasz że to moralnie jest w porządku, takie żerowanie na ludziach? Racja, wszystko jest zgodne z prawem itp, dlatego dla mnie wszelkie takie " biznesy" są jeszcze bardziej paskudne. Ale jak to mawiał klasyk - taki mamy klimat. @
Awatar użytkownika
Magpieman


#edit - Rozumiem pojęcie pośrednictwa, ale jest gdzieś granica - taki przedstawiciel handlowy np - przyjeżdza, pokazuje produkt, udostępnia możliwość sprawdzenia - w zasadzie to nic fizycznego, pieniędzy pewnie będzie chciał więcej niż w hurtownii, ale jednak jakąś tam cegiełkę w tej procedurze dokłada. Tam gdzie tej cegiełki brakuje to juž zaczyna się złodziejstwo. Ale ja młody jestem, świata nie znam. :ok: Być może patrzę za bardzo przez różowe okulary.
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Magpieman » ndz lut 23, 2020 4:24 pm

Nie bardzo rozumiem, co jest w tym złego. Nie znam ich i nie zamierzam tam kupować. Nie wiem, czy są solidni czy nie. Ale z natury rzeczy cały handel to pośrednictwo w łańcuchu producent-konsument. W tym przypadku, jak rozumiem, lulany działa w charakterze agenta, co jest instytucją przewidzianą w prawie cywilnym. Zgodnie z regulaminem przyjmuje na siebie odpowiedzialność np. za termin dostawy, zgodność towaru z opisem a nawet rękojmię za wady towaru.

Możliwość egzekucji tych praw jest inną kwestią, ale w przypadku zakupu w Chinach chyba nie wygląda lepiej.

Każdy szuka swojego miejsca na trudnym rynku. I jeśli robi to bez oszustwa, to nie zasługuje na szybkie i może pochopne słowa nagany.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Raz2trzy » ndz lut 23, 2020 3:37 pm

Wbij sobie na regulamin dosłownie rzucić okiem. Od razu pokażą Ci się takie kwiatki, że aż złapie Cię niepohamowane uczucie szeroko pojęte jako " żenua ". :ble:
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Frankosio » ndz lut 23, 2020 3:23 pm

Podejrzewałem, że coś z nim nie tak bo wszystko co tam widziałem to "made in czajna", a opisy jak z translatora. :)
W necie żadnych opinii o tym sklepie znaleźć nie można i na forach vaperskich też nikt o nim nie wspomina.
Może temat ten będzie przestrogą dla potencjalnych klientów. :)
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Raz2trzy » ndz lut 23, 2020 3:21 pm

Największa januszera świata. Działają na zasadzie pośrednika, czyli zamawiasz u nich (x razy drożej) a Oni kleją zamkę zamówienie na Ali na twój adres. Żałosne.
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

lulany.pl

Postautor: Frankosio » ndz lut 23, 2020 3:14 pm

Przez przypadek trafiłem na ten sklep https://lulany.pl i przypomina on taki mini aliexpress w polskim wydaniu.
Miał ktoś przyjemność (lub nieprzyjemność) robienia tam zakupów ?
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości