Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej).Dobrze też nie obrażać kogokolwiek ale królowa jest najważniejsza.I z tym myśleniem to tak oszczędnie żeby nie urazić uczuć idiotów.
Regulamin forum
Królowa rozważała możliwość zamknięcia Hyde Parku i przekształcenia go w prywatne ogrody. Premier Walpole zapytany, ile kosztowałaby realizacja, odparł - pół żartem, pół serio - „tylko koronę, Pani".
Podobnie jak królowa, nie zamknęliśmy Klubu Drożdżówek ale zamieniliśmy go na Park.Teraz będzie lepiej dla wszystkich.Królowa jest bardzo zadowolona.
pampalini
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 44
Otrzymał podzięk.: 70 razy

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » 09 sie 2020, 16:39

Na początek podstawowe informacje.Mam internet z INEA. Modem posiada Wi-Fi, Nie mam dostępu do konfiguracji modemu, Z modemu idzie kabel internetowy do drugiego pomieszczenia (player HD z opcją przeglądania internetu). Internet działa.
Właśnie za pomocą tego kabla chcę udostępnić bezprzewodowo internet w tym pomieszczeniu ( Wi-Fi po prostu jest do d****, sygnał jest marny, choć sam internet to 250 Mb/25 Mb ).
Jakie potrzebuję urządzenie, by podpiąć ten kabel i uzyskać Wi-Fi w tym pomieszczeniu bez konfiguracji? Ma defaultowo zczytać IP po kablu i siać internet bezprzewodowo.

Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 186
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 168 razy

Re: Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: Goomowiec » 09 sie 2020, 16:48

Reapeter wifi? Choćby taki https://www.tp-link.com/pl/home-network ... l-wa850re/ i nie musisz się męczyć z kablami.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
pampalini
Użytkownik
Użytkownik

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: pampalini » 09 sie 2020, 16:57

Czytalem o tym. Nie do końca rozumiem działanie tego extendera. W instrukcji pisze o wciśnięciu WPS na routerze, a ja takowego nie mam w modemie i pytanie brzmi - czy wystarczy uruchomić extender by Wi-Fi zostało wzmocnione, czy jednak te WPS jest niezbędne. Nie znam nikogo posiadającego to urządzenie i nie chcę się przekonywać po zakupie, że jednak jest to potrzebne i extender w tej chwili robi za przycisk do papieru.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 10014
Podziękował: 2920 razy
Otrzymał podzięk.: 4249 razy

Postautor: Haze » 09 sie 2020, 17:05

Z ripiterami różnie bywa, głównie dlatego że jeśli dociera do niego kiepski sygnał to owszem, zostanie wzmocniony sam sygnał, ale transfer pozostanie na kiepskim poziomie.
Kup po prostu zwykły router wifi za 200 zł (albo 100 na Allegro), wsadź w niego ten kabel i tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 186
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 168 razy

Postautor: Goomowiec » 09 sie 2020, 17:06

Podałem tylko przykładowy model, jest sporo reapeterów. Trochę czasu zajmuje ich konfiguracja, nie każdy potrzebuje "tylko" wciśnięcia jednego przycisku, są też urządzenia niewymagające WPS. Poszukaj sobie w google reapeterów, to najwygodniejsza opcja, nie trzeba wiercić w ścianach, żadnych dodatkowych kabli, no i istnieją reapetery, które nie blokują gniazdka sieciowego.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
pampalini
Użytkownik
Użytkownik

[SOLVED]Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: pampalini » 09 sie 2020, 17:53

Haze pisze:Kup po prostu zwykły router wifi za 200 zł (albo 100 na Allegro), wsadź w niego ten kabel i tyle.

No i po sprawie, myślałem, że modem od INEA będzie mi tu bruździł, ale nie. Odkopałem swojego starego TP-linka i po hard resecie podpiąłem kabel i internet hula.

Dzięki Panowie.
pampalini
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: pampalini » 20 sie 2020, 20:11

Spieszę poinformować, że problem nie zniknął, a raczej zniknął, ale pojawił się kolejny. Internet jest stabilny i z silnym sygnałem w drugim pomieszczeniu, ale znika wtedy w tym pierwszym. Nie znam się zbytnio na konfiguracji sieci internetowej, ale kolega informatyk powiedział, że to tak będzie, nie może być tej samej adresacji w dwóch miejscach i jedynym rozwiązaniem jest zrobienie z TP-Linka Access Pointa jeśli ma tą możliwość albo uruchomić w nim opcję Bridge, cokolwiek to jest.
Wróciłem do początku tematu i poszedłem za radą @
Awatar użytkownika
Goomowiec
i zakupiłem to:

https://pl.aliexpress.com/item/32836423 ... 5c0f70KHaJ
timi

Re: Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: timi » 20 sie 2020, 20:30

Najlepszym rozwiązaniem zasięgu Wi-Fi w dużym domu i jego okolicach jest sieć typu Mesh.
Tanio nie będzie, ale komfort nie do pobicia.
Net pokrywa cały dom, garaże i ogród.
Najważniejsza jest płynność przechodzenia z jednego punktu na drugi i pewny zasięg.
Tu żadnych przerw, zwiech lub spowolnień transmisji.
Awatar użytkownika
mefiuniek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 160
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy

Postautor: mefiuniek » 20 sie 2020, 22:46

Zgadzam się z @timi co do sieci mesh/kratowej . Wystarczy kupić powiedzmy dwie lub trzy takie "stacje". Do użytku domowego nie potrzebujesz stacji za jakąś ogromną kwotę. Wystarczyłyby jakieś proste TP-Linki. Ustawiasz powiedzmy w często uczęszczanych miejscach w domu takie punkty i masz całą chatę objęta zasięgiem. Oczywiście im więcej takich urządzeń tym lepiej.

Myślę, że bez problemu połączyłyby się z Twoim routerem bez potrzeby zmiany głównego nadajnika.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 10014
Podziękował: 2920 razy
Otrzymał podzięk.: 4249 razy

Postautor: Haze » 20 sie 2020, 22:57

pampalini pisze:Internet jest stabilny i z silnym sygnałem w drugim pomieszczeniu, ale znika wtedy w tym pierwszym.

Zmień nazwę tej sieci, którą rozgłasza TPLink, dodaj ją sobie do punktów dostępu w telefonie/tablecie i tyle. Wiadomo, że będzie się to wiązało z przełączaniem sieci przy przechodzeniu pomiędzy pokojami ale wcale nie jest powiedziane, że ripiter zadziała lepiej.
Obrazek

Wróć do „Salon: Hyde Park - czyli powiedz, co myślisz - jeśli już musisz”