Polaku! Dawaj z nami!

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Roman50
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:54 pm
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: Roman50 » sob maja 22, 2021 5:03 pm

iron64 pisze:Uczciwych ludzi do rządzenia?! Dobry żart. Taki do łez.


Uczciwych ludzi w polityce już dawno brak niestety....

 ! Wiadomość od: Miodu
Witaj @
Awatar użytkownika
Roman50
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: iron64 » sob kwie 17, 2021 4:09 am

Nie jest tak, że wszyscy rzucają się na te ochłapy, jednak zgadzam się, że spora część ludzi to robi i głosuje później tak jak widać po wynikach wyborów. Niestety, ale jak Czarnek wprowadzi w życie swój program nauczania, to już nawet ratunku nie widzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: DamianGR » pt kwie 16, 2021 9:59 pm

@
Awatar użytkownika
Frankosio
no właśnie może inaczej to odebrałem. Tak, masz rację zaślepieni tym o czym piszesz + fałszywymi czerwonymi flagami idziemy w bój nie o to o co powinniśmy. A oni tym czasem likwidują praktycznie ostatnie bastiony demokracji.
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1675
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1835 razy
Otrzymał podzięk.: 3010 razy
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: Frankosio » pt kwie 16, 2021 9:52 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR
to chyba Ty nie bardzo ogarnąłeś sentencję tej anegdoty.
Stalin = władza (rząd)
Kura = naród
Ziarno = ochłapy jakie władza nam rzuca (14 emerytura, 500+ itp)
Naród zaślepiony tym, co dają nie zauważa tego co zabierają, a zabierają znacznie więcej niż dają.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: Vlad » pt kwie 16, 2021 9:51 pm

Nie wiem dlaczego, ale za każdym razem w takiej sytuacji cisną mi się te słowa na usta. Nie żebym specjalnie jakoś faworyzował Marszałka, ale chłop chyba po wsze czasy miał rację.

Obrazek

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: DamianGR » pt kwie 16, 2021 9:48 pm

@
Awatar użytkownika
Frankosio
Osobiście mam w najgłębszym poważaniu rządzących za to co robią ale od początku swojej kadencji. Za zniszczenie wszystkich ostój demokracji i wolności w naszym kraju. Ale nie mieszam tego z restrykcjami dotyczącymi pandemii bo z mojego już bogatego doświadczenia wynika że jest ona jak najbardziej prawdziwa. Nie wnikam w sens niektórych restrykcji jak zakaz wstępu do lasów bo to oczywiste debilizmy. Wkurza mnie natomiast , że ludzie oślepieni jakąś fałszywą wiedzą internetową, tworzą teorie spiskowe i na tej podstawie idą protestować . A kiedy kilka lat temu zabierano im wolność to siedzieli cicho. Tak - tej wolności już dawno nie ma. I nie - nie zjednoczy nikt ludzi pod hasłem walki z maseczkami.

To mi przypomina sytuację gdy zajumano pierwszy raz kasę z OFE. Nikt nie protestował. Ale jak ACTA miała wejść i obawiał się lud, że pirackich seriali nie będzie mógł oglądać, to masowo wyległ na ulicę. Taki to durny naród.
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1675
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1835 razy
Otrzymał podzięk.: 3010 razy
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: Frankosio » pt kwie 16, 2021 9:00 pm

To, co teraz dzieje się z ludźmi w Polsce, można podsumować tą anegdotą...

Obrazek

Na jednym ze swoich zwykłych spotkań Stalin poprosił o przyniesienie mu kury.
Wziął ją i ścisnął jedną ręką, a drugą zaczął wyrywać pióra.
Kura wrzasnęła z bólu i próbowała uciec, ale bez powodzenia - uścisk był dla niej zbyt silny.
Stalinowi udało się wyrwać wszystkie pióra bez większych problemów, a kiedy skończył, powiedział swoim współpracownikom: "spójrzcie co się stanie”.
Położył kurę na ziemi, poszedł po trochę pszenicy i rozrzucił ją na ziemi.
Jego współpracownicy patrzyli na kurę ze zdumieniem, gdy obolała i krwawiąca podbiegła do niego.
W tym momencie Stalin zwrócił się do swoich współpracowników zaskoczonych tym, co zaobserwowali i powiedział:
Tak łatwo rządzi się głupimi ludźmi. Widzieliście jak kura chodziła za mną, pomimo całego bólu, który spowodowałem?
Większość ludzi jest taka. Nadal podążają za swoimi władcami i politykami, pomimo całego bólu, jaki im wyrządzają, a ich jedynym celem jest otrzymanie nagrody za nic, lub po prostu trochę jedzenia na kilka dni
".
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: iron64 » pt kwie 16, 2021 5:19 pm

Uczciwych ludzi do rządzenia?! Dobry żart. Taki do łez.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: Tenmen » pt kwie 16, 2021 2:07 pm

Skoro wg ciebie jest wszystko do d....to nie wystarczy wyjść na ulicę i wrzeszczeć, trzeba mieć sensowny plan, dobre rozwiązania i odpowiednich, mądrych, uczciwych ludzi do rządzenia. Problem w tym że ja takiego planu i ludzi nie widzę.
P.S.
W wielu miejscach nie zgadzam się, sporo jest tam ze spiskowych teorii dziejów oraz błędnych przesłanek i założeń, które bierzesz za pewniki.
eSCe
Płeć: nieokreślona

Polaku! Dawaj z nami!

Postautor: eSCe » pt kwie 16, 2021 11:11 am

Wg mnie net jest dobry do przekazywania wiedzy, prawdy (w niektórych przypadkach) i tym podobnym rzeczy, np. nagłaśnianiem danych spraw. Reszta niestety należy do nas Panowie, jeżeli w kraju nie będzie jedności, sprzeciwu, i tym podobnych rzeczy, tutaj również ciągłe strajki, może nawet jakiś przewrót czy siłowe manifestacje to nic się nie zmieni.

Nie chodzi o same maski, których badania już wykazały podczas pierwszej epidemii SARS, że kompletnie przed niczym nie zabezpieczają a tylko szkodzą zdrowiu. Ograniczane są również wszystkie inne możliwe prawa, itp.

Sądy natomiast działają jak chcą, weź dzisiaj dochodź swoich praw, przecież to nie jest możliwe nawet jak prawo stoi po twojej stronie. Generalnie jest syf i t wielki wszędzie gdzie byś tego systemu nie dotknął i tutaj można przytoczyć wiele innych rzeczy, jak ograniczanie wolności, wprowadzanie chorych podatków, akcyz, szczepionki, które jeżeli umiem dobrze liczyć to w przypadku COVID jak masz 95% szans na przeżycie a szczepionka ma niby 60-80% skuteczności to o ile zwiększają się twoje szanse? 3%? Zresztą z oficjalnych danych o ile się nie mylę to umieralność jest dokładnie 2,2%.

Dużo przypadków, też nie nagłaśnianych jest, że pomimo szczepień ludzie i tak chorują i umierają i nie przez to, że byli, nie byli szczepieni tylko przez to, że nie są leczeni poprawnie na inne choroby i mają osłabione organizmy i tutaj warto wspomnieć nawet ostatnio o śmierci Krawczyka, przez co część myślących ludzi zaczęła się zastanawiać i wypytywać o oficjalne dane, ile takich osób było.

I tak jest generalnie ze wszystkim, od Policji np. bezprawnego mierzenia prędkości Iskrą, po zablokowane szpitale i umieranie ludzi, gdzie zawieszają zabiegi czy operacje a ludzie mają 0% szans na przeżycie w niektórych przypadkach bo najbardziej śmiercionośny wirus gdzie jest powyżej 97,8% szans na "nic" jest pompowany w mediach, a rząd pomimo upływu czasu gówno robi i mnie tu już potocznie mówiąc wkurwiło.

Od początku wiadomo, że nie pozbędziemy się tego wirusa i będzie z nami jako choroba cywilizacyjna i co mamy do końca latać w jakiś szmatach? Ja zgłaszam sprzeciw i będę chodził na wszystkie protesty i manifestacje bo grzanie tyłka na krześle na pewno nic nie zmieni. Albo zrobi się majdan albo nic z tego nie wyniknie.

Tak że tego trzeba iść spać, zdrowia wszystkim bo jutro piątek, piąteczek, piątunio, piątuś. ;)

eD

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość