"Jesteśmy tym co jemy" - problemy z koncentracja u dzieci

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

"jestesmy tym co jemy" - problemy z koncentracja u dzieci

Postautor: Tommy Black » sob paź 01, 2016 11:11 am

To jest niezwykle ważny temat. Koncentracja u dzieci ciągle pozostawia wiele do życzenia i to od dawna. Najlepszy przykład to Pinkassa. Ale przejdźmy do rzeczy ważnych.

“Zgodnie z badaniami AOCS - American Oil Chemist Society w wielu krajach Europy spożycie kwasów tłuszczowych trans z produktów pochodzących od przeżuwaczy jest obecnie wyższe niż spożycie kwasów tłuszczowych trans pochodzenia roślinnego. Dlatego tak istotne jest, aby w codziennej diecie zadbać o odpowiednie proporcje w spożywaniu produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.”


A gdzie ukrywają się te najgorsze? W chipsach, paluszkach (im bardziej chrupiące, tym więcej utwardzonych olejów), ciasteczkach z marketu, pączkach, koncentratach i przede wszystkim – w fast-foodach. Te, źle wpływają na układ nerwowy i mózg dziecka, już w łonie matki.

Myślę że powinniśmy sie wszyscy jak najszybciej skoncentrować na tym, aby dzieci w łonie matki nie jadły ciasteczek z marketu a już szczególnie w markecie. Czyli, jakby tu powiedzieć, na miejscu. A w fast-foodach? Nie, to już powinno być karalne.
:)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

"Jesteśmy tym co jemy" - problemy z koncentracja u dzieci

Postautor: dorota » sob paź 01, 2016 11:04 am

Poniewaz duzo tu matek, ojcow a nawet DZIADKOW :mrgreen: to pomyslalam sobie, ze moze kogos zainteresuja tematy zwiazane z wychowaniem dzieci.
Moja siostra jest przekochana :twisted: i w trosce o mnie i moja rodzine *mrgreen* czesto ( bardzo czesto! :evil: ) przesyla mi rozne wynalezione artykuly. Ostatnim byl wlasnie ten o zwiazku miedzy jedzeniem i problemem koncentracji u dzieci.
Moze kogos zainteresuje, moze ktos wie duzo wiecej niz w artykule jest napisane...

http://mamadu.pl/129157,jestesmy-tym-co ... -u-dziecka
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości