Na pohybel PSZENICY!

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » czw lip 13, 2017 4:27 pm

lijden pisze:To i tak nie wszystko jeszcze :P Niestety spore obciążenie autoimmunologiczne. Chyba już przywykłam. Ja w tej chwili odstawiam cuda wianki bo mój młody jest na wiele rzeczy uczulony więc do bezglutenowej dokłada się wegańska bez soi orzechów ziemniaków gryki itd.

Oj wiem o czym piszesz. Wszędzie i zawsze trzeba pamiętać o ograniczeniach. Ale na szczęście można z tym żyć, tylko trochę trudniej niż zdrowemu człowiekowi :)
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: Na pohybel PSZENICY!

Postautor: lijden » czw lip 13, 2017 4:21 pm

To i tak nie wszystko jeszcze :P Niestety spore obciążenie autoimmunologiczne. Chyba już przywykłam. Ja w tej chwili odstawiam cuda wianki bo mój młody jest na wiele rzeczy uczulony więc do bezglutenowej dokłada się wegańska bez soi orzechów ziemniaków gryki itd.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » czw lip 13, 2017 4:17 pm

lijden pisze:No u nas jest to kwestia celiakii - mąż, hasimoto -ja, plus silnie obciążony dzieć alergik któremu nie wyobrażam sobie podawać czegoś co może rozwalić mu jelita tylko po to żeby dostać świstek po zrobieniu biopsji.

Współczuję Joasiu. Sporo chorób macie w rodzinie. Na hasimoto choruje koleżanka mojej córki, więc wiem co oznacza. Własny chleb też robimy. :smile:
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: Na pohybel PSZENICY!

Postautor: lijden » czw lip 13, 2017 4:10 pm

No u nas jest to kwestia celiakii - mąż, hasimoto -ja, plus silnie obciążony dzieć alergik któremu nie wyobrażam sobie podawać czegoś co może rozwalić mu jelita tylko po to żeby dostać świstek po zrobieniu biopsji.
A dieta bezglutenowa może zaszkodzić tylko w przypadku kiedy ktoś białą pszeniczną bułę zastępuje białą bułą bezglutenową ze skrobi. Ja np chleb piekę sama i jest o wiele bardziej odżywczy niż to co można znaleźć w sklepach. I nie smakuje jak kawałek kartonu o strykturze gąbki :P Jak do każdej diety trzeba podejść z głową i wiedzieć jakich składników może zabraknąć po odrzuceniu jakichś produktów i wymienić je na inne :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » czw lip 13, 2017 4:03 pm

lijden pisze:Odkopuję bo temat mi bliski - od prawie 3 lat jesteśmy z mężem na diecie bezglutenowej. Na pewno nie do końca to co zaleca Davis czyli całkowita rezygnacja ze zboża ale i tak efekty są super. Z ciekawości komuś udało się wytrwać na tej diecie - przede wszystkim bez glutenu i pszenicy ??

Tak Joasiu, moja córka jest na takiej diecie, ale ona rzeczywiście nie toleruje glutenu. Poza tym jest dietetyczką i wiem od niej, że jeśli ktoś jest całkowicie zdrowy, to nie jest wskazana, ale to już tylko Ty wiesz, czy musisz ją stosować. :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Na pohybel PSZENICY!

Postautor: robert » czw lip 13, 2017 4:00 pm

Jakie efekty?
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: lijden » czw lip 13, 2017 3:35 pm

Odkopuję bo temat mi bliski - od prawie 3 lat jesteśmy z mężem na diecie bezglutenowej. Na pewno nie do końca to co zaleca Davis czyli całkowita rezygnacja ze zboża ale i tak efekty są super. Z ciekawości komuś udało się wytrwać na tej diecie - przede wszystkim bez glutenu i pszenicy ??
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20802 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: Selene » śr lut 15, 2017 11:20 am

Mądry gość .. dobrze mówi ;)
Lubię go słuchać i czytać jego blog...

Coś o pszenicy..


A tu ogólnie o jedzeniu...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
kubica
Waperka
Waperka
Posty: 160
Rejestracja: sob lip 09, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: nieokreślona

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: kubica » pn sty 30, 2017 9:00 pm

Haze od około 12-stej minuty

ja jem ciemne pieczywo

Added in 1 hour 1 minute 24 seconds:
Na pohybel PSZENICY!
https://www.youtube.com/watch?v=anmMU9b5-iM
Pierwszy EIN w lutym 2013 *czajniczek*
Interesuje mnie tylko to czy i kiedy znowu wyskoczy mi kontrola temperatury *konik*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: Haze » śr sty 25, 2017 8:05 pm

W tej, o której pisałem jest tylko kilkanaście przykładowych przepisów. Za to w tej masz 350 stron samych przepisów :smile:

Co do czekolady: Davis nie mówi kategorycznie o jej odstawieniu. Wiadomo, że dla ultra-zdrowej diety byłoby to wskazane, ale jeśli wyeliminujesz węglowodany zbożowe, ta nawet jedząc tyle samo czekolady co wcześniej i tak jesteś dużo do przodu :smile:
Obrazek

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości