Zobaczcie jaką fajną...

Spotkasz starych przyjaciół albo nowych albo samotnie będziesz pisał marne posty.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Maciejko » pn cze 15, 2020 4:03 pm

Nie ma sprawy. To fajna zabawa. W ogóle fajnie jest próbować wyhodować coś, co u nas normalnie nie rośnie. Efekty bywają różne.
Jak już zostaniesz tym arbuzowym potentatem to nie zapominaj kto Cię skierował na tę ścieżkę. :lol:
:friends:
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Bezimienny » pn cze 15, 2020 3:44 pm

Dzięki za rady :beer1:. Teraz już za raczej za późno żeby wziąć się za arbuzy, ale jak będę na jesieni robił "przemeblowanie" to pomyślę o dodatkowym tunelu na arbuzy. Kto wie, może za kilka lat zrobię na lubelszczyźnie zagłębie arbuzowe :-D.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Maciejko » pn cze 15, 2020 3:01 pm

No więc po kolei...
@
Awatar użytkownika
kangaroo
jedwabniki mam w planach, zaraz po wielkiej hodowli zyzusiów tłuściochów.

@
Awatar użytkownika
Bezimienny
ja też nie jestem jakimś ekspertem, to raczej forma relaksu i hobby. Ta odmiana wcale nie jest gumowa. Mimo dużych rozmiarów nie jest taka gąbczasta w środku. Jest fajna, jędrna i chrupiąca.
Co do arbuzów... Tu jest dosyć ciężko. W Polsce arbuzy rosną zdecydowanie dużo mniejsze, niż te do kupienia w sklepach. Są za to dużo intensywniejsze w smaku. W zeszłym roku miałem arbuzy, ale to jednak dosyć ryzykowne. Mówię oczywiście o uprawie w gruncie, pod gołym niebiem. Arbuzy są bardzo wrażliwe na niskie temperatury, poniżej 15 stopni Celsjusza hamują wzrost. Jak zbliży się do 0 stopni to arbuzy giną. Optymalnie przy kiełkowaniu potrzeba im około 28 stopni, czyli dosyć sporo, podczas wzrostu przynajmniej 18 stopni, a najlepiej powyżej 22. Lubią miejsca mocno nasłonecznione. Z tych właśnie powodów uprawa w gruncie jest ryzykowna. Ale w tunelu albo szklarni to już co innego, i tam można to robić z powodzeniem. Warto poczytać, bo takie arbuzy są naprawdę smaczne.

@
Awatar użytkownika
Metall
nawozona tym, czym każde moje warzywo. Zwłokami ludzi, zadający głupie pytania. :P

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
nie mieszaj do moich warzywek jakichś ideologii, GMO, USB, LGBT, PKP - mnie to nie interesuje. Ja uprawiam warzywa i owoce. I czasami seks. Ale to raczej rzadko.
A ludzi masz rację, nie będę hodował. Chociaż chciałem jakiegoś niewolnika mieć. Ale to se pójdę do parku i se jakiegoś złapię. :thuglife:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Tommy Black » pn cze 15, 2020 1:12 pm

Sukcesy ogrodnicze @
Awatar użytkownika
Maciejko
nie wzięły się ot tak, z niczego...
On od dziecka uczestniczył w pracach ogrodowo-ogrodniczych. Proszę:

MM.jpg


Maciejko pisze: W końcu uda mi się też wyhodować syntetycznego człowieka, na pewno.


A nie sądzisz że już jest za dużo tych, niekoniecznie syntentycznych? Lepiej hoduj roślinki, mam nadzieję, że wiesz które, ludzi sobie daruj.

KAH.jpg


PS
Za rzodkiewka dałbym więcej ale to GMO.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Selene » pn cze 15, 2020 11:29 am

@
Awatar użytkownika
Metall
miłością. :shy:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Metall » pn cze 15, 2020 11:14 am

Czym nawożona, że taka duża?
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Bezimienny » pn cze 15, 2020 10:33 am

@
Awatar użytkownika
Maciejko
, też miałem sądzić tą odmianę, ale pani w sklepie powiedziała, że nie warto, bo gumowe strasznie są... Chyba jednak na jesień się skuszę. A weź się podziel doświadczeniami z arbuzami, bo też mnie kusi. Jako początkujący działkowiec mam jeszcze małe doświadczenie :-D .
kangaroo
Płeć: nieokreślona

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: kangaroo » pn cze 15, 2020 10:31 am

Oto inny kandydat na hodowcę...
https://www.youtube.com/watch?v=HgdYdB17598
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Zobaczcie jaką fajną...

Postautor: Maciejko » pn cze 15, 2020 10:22 am

... rzodkiewkę sobie wyhodowałem. Ekstra, nie? Mogłaby być jeszcze większa, ale nie miałem już na nią czasu, są ciekawsze rzeczy do hodowli, np. banany albo tamaryndowiec.
Obrazek
No i wiadomo, Tesla WYE 85W z Destiny dla skali porównawczej się tutaj znalazła. Chciałem dać rękę najpierw, ale potem sobie pomyślałem, że pewnie zaczniecie mnie podejrzewać o to, że rzodkiewka jest normalna, tylko ja jestem taki malutki. :yes:

Jakby kogoś interesowało to ta odmiana to jest Ostergruß Rosa 2. Można siać co dwa tygodnie, bezpośrednio do gruntu wczesna wiosną, aż do końca maja. W sierpniu wysiew na zbiory jesienne. Od stycznia do marca można hodować pod osłonami.
W smaku jest okrutnie pikantna, dobrze pasuje do twarożku. I mimo dużych rozmiarów, zachowuje fajny, jędrny miąższ.

No, a ja wracam do tych ananasów, arbuzów i pomelo. W końcu uda mi się też wyhodować syntetycznego człowieka, na pewno. :terminator:

Wróć do „Carousel Bar - Ludzie wybaczą wiele temu, kto stawia drinki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości