Ostoja jesiennej samotności i spokoju

Spotkasz starych przyjaciół albo nowych albo samotnie będziesz pisał marne posty.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Ostoja jesiennej samotności i spokoju

Postautor: Maciejko » ndz paź 25, 2020 8:26 pm

Las. Las to najpiękniejsze miejsce, gdy króluje jesień. Uwielbiam chodzić do lasu, nie tylko na grzyby, ale po to, aby odpocząć właśnie. Lasy, które odwiedzam są zazwyczaj wolne od ludzi, ciche i spokojne. Spacerując między drzewami mam czas na przemyślenia. Na refleksję. Zawsze wtedy do głowy przychodzi mi ulotność chwili, jakieś takie przemijanie, nieustanny upływ. Ale to dobre myśli, pozytywne. Pozwalają się jakoś odnaleźć w tej rzeczywistości.
Obrazek

Las to ostoja spokoju. I samotności. Zazwyczaj cenię sobie samotność, kiedy jestem sam na sam ze swoimi myślami. Mogę przy delikatnym szumie drzew, szeleście liści, śpiewie ptaków skupić się po prostu na sobie. Rozmyślać, czerpać przyjemność z przebywania wśród otaczającej mnie przyrody.
Obrazek

Piękne widoki. Świeże powietrze. Relaks. Czas płynie jakby inaczej. Wolniej, bardziej statecznie. Czasami wręcz staje w miejscu. Dookoła kompletny brak ludzi. Nieopodal tylko słychać szelest liści, po których biegnie spłoszony zając.
Obrazek

Nad głową słychać szybki i miarowy stukot. To dzięcioł. Siedzi na miarowo bujającym się szczycie drzewa. Delikatny powiem wiatru przerzuca pożółkłe liście, targa włosy i wywołuje cichy szept całego lasu.
Obrazek

Słońce przedziera się przez barierę stworzoną z koron drzew. Tworzy świetlistą drogę, która tylko zachęca do dalszej eksploracji i zanurzenia się w leśne gęstwiny. Drzew cichutko szumią, jakby zapraszały i zachęcały do całkowitego zapomnienia i zatracenia się w tej samotni.
Obrazek

Na uważnego wędrowca czekają niespodzianki, dary natury, które z powodzeniem i ze smakiem można spożytkować w domu. Jednak trzeba być czujnym i mieć bystre oko. Szanować ekosystem lasu, zbierać tylko te grzyby, których potrzebujemy. Pozostałych nie ruszać. Las czuwa...
Obrazek

Kiedy zbliża się zmrok, a słońce chowa się za horyzont to znak, że należy wracać. Wszystko dobre się kończy, ale las delikatnie szepce, zaprasza kolejnego dnia. Mógłbym siedzieć w nim codziennie, sam, zamyślony...
Obrazek

Las jest piękny. Szanujcie las. Jego mieszkańców. Jego rośliny. To moja refleksja po dzisiejszych spacerach.

Wróć do „Carousel Bar - Ludzie wybaczą wiele temu, kto stawia drinki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości