Jak przestać pić whisky?

Spotkasz starych przyjaciół albo nowych albo samotnie będziesz pisał marne posty.
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 16, 2020 8:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Emill » pt lis 20, 2020 10:47 pm

Superlux pisze:...a miny ortodoksyjnych koneserów są zawsze bezcenne. :lol: Niezależnie od dziedziny...
:beer2:

W celu ich zobaczenia jestem gotów poświęcić moje kubki smakowe w stopniu tak ekstremalnym, jak wypicie Pepsi w wersji light.
Choć jej organicznie nie cierpię. :-D
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Superlux » pt lis 20, 2020 10:36 pm

Metall pisze:@Superlux, to sugerujesz, że jesteście twardzi i walicie denaturat bądź borygo czy że ja jestem taki miękki, że mam babskie gusta? :co:
:lol:



Nieeeee :nienie: , ja też lubię Glengoyne....po prostu tak jakoś wychodzi że spuszczeni ze smyczy stajemy się żywym dowodem na to że ...niemożliwe nie istnieje. :lol:



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Metall » pt lis 20, 2020 10:27 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
, to sugerujesz, że jesteście tak twardzi, że walicie denaturat bądź borygo czy że ja jestem taki miękki, że mam babskie gusta? :co:
:lol:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Superlux » pt lis 20, 2020 10:25 pm

:boi: @
Awatar użytkownika
Metall



Moja żona lubi Glengoyne, z resztą podobnie jej koleżanki...więc na babski wieczór zawsze przywożę im zapas. A sam udaję się na męski do opuszczonego przez jedną z koleżanek żony męża....i wtedy łamiemy wszelkie zasady, nareszcie wolni...i bez pierdolenia o pelargoniach. :lol:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Metall » pt lis 20, 2020 10:15 pm

Wielkim fanem whisky to ja nie jestem, więc może powinienem milczeć? :P

Nienawidzę coli z żadnym alkoholem, po prostu mi nie wchodzi, nawet z czystą. Cóż, taki los.
Co do whisky z czymś. Oczywiście można pić z czymś (np. z colą, jak ktoś lubi), ale to się tyczy takich whisky jak JW, JD itp. Jeżeli już mamy do czynienia z jakąś lepszą whisky to brukanie jej czymkolwiek jest czystą profanacją, herezją, gwałtem. To po prostu zabija jej bukiet, wszystko co w niej jest najlepsze. Whisky lepszej klasy jest lepsza po prostu na czysto. Zresztą preferuję picie każdego alkoholu na czysto, żeby móc docenić jego aromat, bukiet, "kopanie". Nie po to kupuję coś ekstra, żeby to tłamsić i rozcieńczać jakimś napojem z biedrony. Przepijanie to co innego, ale mieszanie? To jak seks w gumie. No niby jest seks, ale różnicę każdy zauważy. ;)

Choć muszę przyznać, że whisky (ta pokroju JW itp.) świetnie komponuje się z sokiem porzeczkowym (dobrym). Jeżeli ktoś lubi whisky z colą to niech spróbuje whisky z sokiem porzeczkowym. Wg mnie to połączenie deklasuje colę całkowicie w romansie z whisky.

Fanom whisky proponuję również spróbować whisky Glengoyne. Jedna z niewielu, gdzie w procesie destylacji nie używa się dymu torfowego podczas suszenia słodu. To skutkuje otrzymaniem czystego i delikatnego smaku (oraz bardzo jasnej barwy trunku). Jak ktoś spróbuje tej whisky na czysto, to naprawdę nie będzie miał ochoty na dolewanie do niej czegokolwiek. Po prostu jest pyszna.

Co do Ararata. Ararat to jedyna na świecie brandy określana nazwą koniak. W 1902 roku Ararat zdobył nagrodę Grand-Prix w Paryżu. Francuzi byli pod tak wielkim wrażeniem jakości i smaku tej brandy, że pozwolili firmie Yerevan Brandy na prawne nazywanie ich produkt koniakiem (rodzaj napoju alkoholowego typu winiak, zawierającego ok. 40% alkoholu i wytwarzanego w okolicach Cognac w departamencie Charente we Francji; na obszarze UE nazwa cognac zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów tego pochodzenia). Co jest ewenementem na skalę światową.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Superlux » pt lis 20, 2020 10:11 pm

Haze pisze:Po pierwsze primo to żadna "Cola" tylko "mainstreamowy mixer" :-D



:lol: :lol: :lol1: :good:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Haze » pt lis 20, 2020 10:06 pm

Po pierwsze primo to żadna "Cola" tylko "mainstreamowy mixer" :-D , tak się teraz mówi wieśniaki ;) . Po drugie do większości tego co niestety króluje na półkach marketów taki mixer jest wręcz WSKAZANY, żeby zabić popłuczynowaty smak!
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Superlux » pt lis 20, 2020 10:05 pm

@
Awatar użytkownika
Emill



Żaden ze mnie koneser, tym bardziej ortodoksyjny więc z zasady popieram wszelakie zabawy z alkoholem ( lubię ten sport :-D ). Po prostu każdy ma swoje schizki, ja np kocham czystą wódkę zmrożoną do konsystencji likieru....takie zboczenie :beer: . Albo np zupełnie chamski zestaw - wódka, Martini, Sprite i dużo lodu. Czyli nie jest ze mnie znów aż taki kwaśny bubek...a miny ortodoksyjnych koneserów są zawsze bezcenne. :lol: Niezależnie od dziedziny...

Ja tylko nie lubię mieszać whisky. :blush:




:beer2:
Obrazek
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: 3znaki » pt lis 20, 2020 9:39 pm

Przepis na najlepszy drink
1.Whisky
2.Szklanka
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak przestać pić whisky?

Postautor: Tomba » pt lis 20, 2020 9:33 pm

Tommy Black pisze:Właśnie. Cola jest sama w sobie tak pyszna, że nie trzeba jej paskudzić whisky.


Dokładnie. A jeszcze lepsza Cola Zero. :lol1:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Carousel Bar - Ludzie wybaczą wiele temu, kto stawia drinki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości