Najpiękniejsze słowo roku

Spotkasz starych przyjaciół albo nowych albo samotnie będziesz pisał marne posty.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Najpiękniejsze słowo roku

Postautor: Tommy Black » pn cze 07, 2021 6:15 pm

Selene pisze:Poza "solidarnością", "czułością" oraz "głębią", w konkursie na "Najpiękniejsze polskie słowo" udział brały także inne propozycje.


Ale co to za propozycje? A gdzie: Konstytucja, prawo, sprawiedliwość, przekręt, Obajtek, Sasin, Suski, trybunał, kłamczuch, prezes?

Ale ja i tak znam trzy najpiękniejsze:

Obrazek

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Najpiękniejsze słowo roku

Postautor: Selene » pn cze 07, 2021 5:04 pm

Jedni mówią o "zdradzieckich mordach", drudzy chcą "dorzynać watahę". Fala hejtu rozlewa się nie tylko w świecie polityków, ale zalewa też nasze codzienne życie. I niestety płynie strumieniem szerszym niż tylko internetowe fora, gdzie frustraci przez chwilę czują się kimś. A można przecież inaczej, bo nasz język jest naprawdę piękny...

"Solidarność" wygrywa plebiscyt!

OTIxNjMxYDUoGjhZYgNtIGtCbAMkWmN2PFp0SGI3YGJ9SDZSeEtgMiAUKxgoCCB6Lgo7GiwPP3o5FGELPRFgInhXKgM-CCM1MFcrBy8dK3t5QHpZKRoqY2QZKA5-VXsycB1jU35Pd3l-HSsJKU8tMHBJew9vBQ.jpeg

https://akademiaretoryki.pl/najpiekniej ... kie-slowo/

Poza "solidarnością", "czułością" oraz "głębią", w konkursie na "Najpiękniejsze polskie słowo" udział brały także inne propozycje. Za podium znalazły się słowa takie jak: "onegdaj", "spolegliwy", "oddech", "żółć", "tolerancja", "poezja", a także "słonina".

Słowo "solidarność" zaproponowane przez naczelnego Wirtualnej Polski zdobyło 26 proc. głosów. Tuż za nią znalazła się "czułość" (propozycja dziennikarki Magdy Mołek), która zdobyła 24 proc. wszystkich głosów. Podium zamyka słowo "głębia" (zaproponowane przez komika Roberta Górskiego), które poparło 16 proc. głosujących. Plebiscyt zorganizowała Akademia Retoryki.

Gdy musiałem w końcu wskazać to najpiękniejsze według mnie słowo, nie musiałem się długo zastanawiać. Niemalże natychmiast na myśl przyszła mi solidarność. Słowo, które jest fundamentem nie tylko naszej najnowszej historii. To słowo, które swego czasu sprawiło, że cały świat miał Polskę na ustach. Wreszcie to słowo, którego przesłania potrzebujemy również teraz, w trudnym pandemicznym czasie. A do tego ono po prostu tak pięknie po polsku szeleści. - pisał Piotr Mieśnik, tłumacząc decyzję, która przekuła się w zwycięstwo w plebiscycie na "Najpiękniejsze polskie słowo".

A Wam które słowo najbardziej się podoba? :shy:
Mi osobiście "słonina", wydaje się być najbardziej piękne i odpowiednie na słowo roku...
Smalczyk, wędzona słoninka... Mniam. :girl_crazy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Carousel Bar - Ludzie wybaczą wiele temu, kto stawia drinki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości