Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » pt sie 21, 2020 2:57 pm

Ale co mam poprawić? Jest na temat (piszemy o innych możliwościach rozwiązania problemu) i nie widzę błędów. Więc jaki by miała powód?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: iron64 » pt sie 21, 2020 2:52 pm

Oczywiście co zrobisz to Twòj wybòr, ja zastosowałbym pismo, w ktòrym napisałbym coś w stylu.
Sprzęt nie spełnia warunkòw użytkowania ze względu na zbyt słabą siłę sygnału wifi i ciągłe zrywanie połączenia. W związku z tym, nie płacę do czasu usunięcia usterki, bo jest to typowa usterka po stronie dostawcy sprzętu. Jednocześnie list ten wysyłam ròwnież do Rzecznika Praw Konsumenta, aby mieć wsparcie i aby zapoznał się ròwnież z tym jakim sprzętem dysponujecie mamiąc abonentòw super internetem.
Edit. Popraw swòj post, bo Madzia dziś ma sporo roboty i jak tu wpadnie to nas obu prześwięci. ;)
Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » pt sie 21, 2020 2:30 pm

@
Awatar użytkownika
iron64


INEA dostarcza sprzęt, ustala warunki użytkowania. Nie przewiduje opcji samodzielnej konfiguracji dostarczonego sprzętu. na pytanie o zmianę sprzętu odpowiedź jedna, taki model posiadają, jest on dobry i kropka. Instalatorzy prywatnie nie zostawiają suchej nitki na tych urządzeniach ale oficjalnie jest OK.
Mam 2 dekodery TV od nich, jeden ma już 5-6 lat. Drugi jakiś rok. Ten pierwszy skonfigurowałem i już, ten drugi z PVR 3 razy wymieniony w tym czasie i dalej potrafi zawiesić się bez powodu. Zarządałem nawet wymiany na starszy model. Odpowiedź była taka, podczas kolejnego przedłużenia umowy mam to zaznaczyć, bo teraz w umowie jest ten a nie inny dekoder i tak musi zostać. Ręce opadają. Gdyby nie cholernie stabilny sygnał internetowy, już dawno bym się z nimi pożegnał.
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: 3znaki » pt sie 21, 2020 12:37 pm

iron64 pisze:Dzwoń do dostawcy niech oni się martwią skoro dostarczają sprzęt i blokują możliwość konfiguracji.
Niech zrobią tak, aby działało skoro działało wcześniej.

W 90% takich przypadków problem tkwi "między monitorem a oparciem krzesła".
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: iron64 » pt sie 21, 2020 11:44 am

Dzwoń do dostawcy niech oni się martwią skoro dostarczają sprzęt i blokują możliwość konfiguracji.
Niech zrobią tak, aby działało skoro działało wcześniej.
Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » pt sie 21, 2020 9:50 am

lesstro pisze:To czemu nie wrócisz do tej konfiguracji, jak to pisałem wyżej? Może warto zmienić kanał, szerokość pasma albo może nawet częstotliwość na 5MHz.


Wolałbym nie dokładać kolejnego urządzenia.Na razie jestem na etapie samo się naprostuje. Popatrzę co zmieni ten wzmacniacz. W końcu to wciśnięcie w kontakt i zapominam. Jak nie pomoże, zabiorę się za tego TP-Linka.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: lesstro » pt sie 21, 2020 9:00 am

To czemu nie wrócisz do tej konfiguracji, jak to pisałem wyżej? Może warto zmienić kanał, szerokość pasma albo może nawet częstotliwość na 5MHz.
Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » pt sie 21, 2020 8:56 am

Nic nie pokręciłem. Napisałem przecież, że wcześniej miałem modem, podpinałem do niego TP-Linka i on resztę załatwiał.
Teraz mam 2w1 czyli modem z routerem.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: lesstro » pt sie 21, 2020 8:50 am

Ej, na moje to prosta sprawa jest. Stawiasz do pionu serwisanta z INEA i już.
pampalini pisze:Wcześniej wszędzie siało mi internet, miałem tylko modem od nich

Jak modem może siać internet??? :omg: Chyba coś pokręciłeś.
Inaczej podepnij tego TP-linka do tego głownego modemu i na nim skonfiguruj nową sieć wifi. Starą zapomnij i z kablami też nic nie rób. Wystarczy. Sieć mesh, jak niektórzy proponują, to na dwa sąsiednie pomieszczenia mieszkalne jakby użyć bomby atomowej do rozbiórki stodoły. :hihi:
Obrazek
Awatar użytkownika
mefiuniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: śr sty 08, 2020 5:30 pm
Lokalizacja: Pakość
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: mefiuniek » pt sie 21, 2020 8:45 am

Niestety często te routery dostarczane przez usługodawców to badziewie.
Sam miałem takie problemy z urządzeniem od UPC. Pomogła właśnie sieć mesh. Innym rozwiązaniem może być użycie routera jako repeatera Wi-Fi.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości