Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: pampalini » pt sie 21, 2020 8:40 am

lesstro pisze:
pampalini pisze:Nie mam dostępu do konfiguracji modemu

Bzdury opowiadasz. Zawsze jest taka opcja. Daj spokój sobie z kablami, extenderami i akces pointami. Trzeba dobrze skonfigurować ustawienia wifi w routerze głównym. Poza tym nie wiadomo jakim modelem routera od tej INEA dysponujesz. Reszta sprzętów jest niepotrzebna, no chyba że masz ścianę z ołowiu, bo nie wierzę, że sygnał wifi urywa się przy ścianie.


INEA nie udostępnia hasła administracyjnego do modemu/routera, tym samym nie mam jak się wbić by cokolwiek pogrzebać w ustawieniach. Jak wspomniałem nie znam się zbytnio na tym zagadnieniu, myślałem jeszcze nad połączeniem modemu z TP-Linkiem i dopiero z niego zabawą z konfiguracją i rozprowadzeniem internetu po mieszkaniu, ale uznałem , że gra nie warta świeczki.
Nie mam ściany z ołowiu, myślę, że to kwestia sprzętowa oraz umiejscowienie modemu. Wcześniej wszędzie siało mi internet, miałem tylko modem od nich. Podpinałem TP-Linka, konfigurowałem i po sprawie. Po zmianie umowy podmienili mi urządzenie na modem z opcją routera z Wi-Fi i zaczęły się problemy.
Awatar użytkownika
yetisize
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 7:12 pm
Lokalizacja: Brodnica
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: yetisize » pt sie 21, 2020 8:17 am

lesstro pisze:
pampalini pisze:Nie mam dostępu do konfiguracji modemu

Bzdury opowiadasz. Zawsze jest taka opcja.

Otóż nie.
Mam światłowód od lokalnej kablówki, mi również jakiś czas temu odebrali możliwość samodzielnej konfiguracji modemu. Na infolinii tłumaczą się tym, że ludzie grzebali i mieli problemy, wiec poblokowali.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu

Postautor: lesstro » pt sie 21, 2020 8:05 am

pampalini pisze:Nie mam dostępu do konfiguracji modemu

Bzdury opowiadasz. Zawsze jest taka opcja. Daj spokój sobie z kablami, extenderami i akces pointami. Trzeba dobrze skonfigurować ustawienia wifi w routerze głównym. Poza tym nie wiadomo jakim modelem routera od tej INEA dysponujesz. Reszta sprzętów jest niepotrzebna, no chyba że masz ścianę z ołowiu, bo nie wierzę, że sygnał wifi urywa się przy ścianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: Haze » czw sie 20, 2020 8:57 pm

pampalini pisze:Internet jest stabilny i z silnym sygnałem w drugim pomieszczeniu, ale znika wtedy w tym pierwszym.

Zmień nazwę tej sieci, którą rozgłasza TPLink, dodaj ją sobie do punktów dostępu w telefonie/tablecie i tyle. Wiadomo, że będzie się to wiązało z przełączaniem sieci przy przechodzeniu pomiędzy pokojami ale wcale nie jest powiedziane, że ripiter zadziała lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
mefiuniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: śr sty 08, 2020 5:30 pm
Lokalizacja: Pakość
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: mefiuniek » czw sie 20, 2020 8:46 pm

Zgadzam się z @timi co do sieci mesh/kratowej . Wystarczy kupić powiedzmy dwie lub trzy takie "stacje". Do użytku domowego nie potrzebujesz stacji za jakąś ogromną kwotę. Wystarczyłyby jakieś proste TP-Linki. Ustawiasz powiedzmy w często uczęszczanych miejscach w domu takie punkty i masz całą chatę objęta zasięgiem. Oczywiście im więcej takich urządzeń tym lepiej.

Myślę, że bez problemu połączyłyby się z Twoim routerem bez potrzeby zmiany głównego nadajnika.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
timi
Płeć: nieokreślona

Re: Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: timi » czw sie 20, 2020 6:30 pm

Najlepszym rozwiązaniem zasięgu Wi-Fi w dużym domu i jego okolicach jest sieć typu Mesh.
Tanio nie będzie, ale komfort nie do pobicia.
Net pokrywa cały dom, garaże i ogród.
Najważniejsza jest płynność przechodzenia z jednego punktu na drugi i pewny zasięg.
Tu żadnych przerw, zwiech lub spowolnień transmisji.
pampalini
Płeć: nieokreślona

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: pampalini » czw sie 20, 2020 6:11 pm

Spieszę poinformować, że problem nie zniknął, a raczej zniknął, ale pojawił się kolejny. Internet jest stabilny i z silnym sygnałem w drugim pomieszczeniu, ale znika wtedy w tym pierwszym. Nie znam się zbytnio na konfiguracji sieci internetowej, ale kolega informatyk powiedział, że to tak będzie, nie może być tej samej adresacji w dwóch miejscach i jedynym rozwiązaniem jest zrobienie z TP-Linka Access Pointa jeśli ma tą możliwość albo uruchomić w nim opcję Bridge, cokolwiek to jest.
Wróciłem do początku tematu i poszedłem za radą @
Awatar użytkownika
Goomowiec
i zakupiłem to:

https://pl.aliexpress.com/item/32836423 ... 5c0f70KHaJ
pampalini
Płeć: nieokreślona

[SOLVED]Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: pampalini » ndz sie 09, 2020 3:53 pm

Haze pisze:Kup po prostu zwykły router wifi za 200 zł (albo 100 na Allegro), wsadź w niego ten kabel i tyle.


No i po sprawie, myślałem, że modem od INEA będzie mi tu bruździł, ale nie. Odkopałem swojego starego TP-linka i po hard resecie podpiąłem kabel i internet hula.

Dzięki Panowie.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: Goomowiec » ndz sie 09, 2020 3:06 pm

Podałem tylko przykładowy model, jest sporo reapeterów. Trochę czasu zajmuje ich konfiguracja, nie każdy potrzebuje "tylko" wciśnięcia jednego przycisku, są też urządzenia niewymagające WPS. Poszukaj sobie w google reapeterów, to najwygodniejsza opcja, nie trzeba wiercić w ścianach, żadnych dodatkowych kabli, no i istnieją reapetery, które nie blokują gniazdka sieciowego.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Udostępnienie internetu w drugim pomieszczeniu.

Postautor: Haze » ndz sie 09, 2020 3:05 pm

Z ripiterami różnie bywa, głównie dlatego że jeśli dociera do niego kiepski sygnał to owszem, zostanie wzmocniony sam sygnał, ale transfer pozostanie na kiepskim poziomie.
Kup po prostu zwykły router wifi za 200 zł (albo 100 na Allegro), wsadź w niego ten kabel i tyle.
Obrazek

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości