Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: iron64 » czw wrz 17, 2020 7:06 pm

To ciekawe ile razy ja wygrałem nieświadomie walkę na chmurkę wapując Mesh RDA PRO na ulicy? (Mam bana na niego w domu, a z płcią piękną dyskusji nie ma).
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: Nikotynos » czw wrz 17, 2020 4:09 pm

O matko, ciekawe ile razy ja nieświadomie przegrałem tzw. walkę na chmurę. :facepalm: :lol: Jak widzą moją chmurę z MTL-ka to ciołki pewnie łacha ciągną z kilometra. :facepalm:
TenKoles
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: pn lip 06, 2020 2:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: TenKoles » czw wrz 17, 2020 1:00 pm

Już Ci tłumaczę z racji tego, że raz na jakiś czas miałem do czynienia z jak to ładnie nazwałeś naszą "przyszłością". Wbrew pozorom wyjaśnienie jest bardzo proste ale wyjaśnię to skojarzeniowo. Wyobraź sobie, że jako już dorosły człowiek, z jakimś tam bagażem doświadczeń oraz z zapasem gotówki kupujesz załóżmy Alfe Romeo Giulie QV, która ma pod maską coś ponad 500 KM i praktycznie zjada większość samochodów jeżdżących po drogach. No ale jako spokojny człowiek, nikomu nie zawadzający, nie szukający problemu etc. pykasz sobie nią przepisowo i dostojnie, bo po prostu chcesz wygodnie i miło podróżować. W tym momencie podjeżdża do Ciebie grupka "młodszych" jakimś tam E46 i tego typu sprawy. No i wyprzedzają Cię robiąc za sobą chmurę czarnej smoły, bo oczywiście diesel. No a Ty mimo, że mógłbyś im pokazać co i jak, mógłbyś upomnieć na temat współżycia w społeczeństwa wolisz dać spokój, bo po prostu jesteś mądrzejszy. No i tak to właśnie wygląda...

A streszczając, dzieciaki czasami widząc kogoś z EIN, kto na spokojnie sobie pyka (szczególnie jak zobaczą zasilanie na dwa akumulatory etc.) to specjalnie robią koło Ciebie albo przed Tobą ogromną chmurę żeby pokazać, że ich jest lepsze... A jeszcze bardziej streszczając i używając ich określeń.. "przegrałeś walkę na chmurę" :facepalm1: stąd ta uciecha gawiedzi.

Wybaczcie, że aż tak się rozpisałem, ale mój dzisiejszy dzień w pracy jest tak diablo nudny, że potrzebowałem jakieś odskoczni. :facepalm1:
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: ValQ » czw wrz 17, 2020 10:55 am

Podziwiam Was za wytrwałość w oglądaniu tych "recenzentów", gdzie co drugie słowo to "wypełniacz" ubogiego słownictwa pożal się Boże "fachowca". Ja sam choć nie znam języków obcych, oglądam zagraniczne, ale dobrze że mamy "naszego" wspomnianego wcześniej Adama. A co tzw. młodzieży , miałem ostatnio taką sytuację - idę sobie spokojnie pykając Królika! Gdy wyprzedziła mnie nasza "przyszłość", która puszczając obfite , słodkie aż do granic absurdu gęste chmury cieszyła się jak głupi świeczką , o co im chodziło nawet nie próbowałem dochodzić bo szkoda życia, a psychicznego i tak nie zrozumiesz. Też zaczynałem wieki temu, gdybym wtedy wiedział jak tego świństwa się pozbyć...

ErNOL
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: eferzet » czw wrz 17, 2020 7:18 am

Z tym się zgadzam jak najbardziej, ale to już niestety kwestia wychowania i za to odpowiedzialni są rodzice, czyli wcześniejsze pokolenia.
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: S.Z.arak » czw wrz 17, 2020 7:05 am

@
Awatar użytkownika
eferzet
pisze:
...a teraz bronicie innym używać zdrowszej alternatywy? Hipokryzja na niebywałą skalę.

Wszystko ok. Cały ten bunt, chęć przynależności itd. Ale wszyscy, którzy palili w szczenięcych latach, chowali się żeby starszyzna ich nie widziała. A nawet jak zdobyli się na zuchwałość i palili pod szkołą, czy w parku, to jeśli starsza osoba zwróciła uwagę, to się odchodziło lub gasiło fajkę. Dziś niestety grozi to w najlepszym wypadku wyzwiskami. Opisał to z własnego doświadczenia @
Awatar użytkownika
Badis
.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: eferzet » czw wrz 17, 2020 6:43 am

Krasnal45 pisze:
eferzet pisze:...a teraz bronicie innym używać zdrowszej alternatywy? Hipokryzja na niebywałą skalę.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?


Większość z nas zaczęła palić w wieku nastoletnim, chyba nikt nie wątpi w to, że młodzież będzie postępowała podobnie niezależnie od tego czy jest rok 1980, czy 2020. Skoro my paliliśmy papierosy, to lepiej, że młodzi chmurzą? Czy gorzej? Narzekanie na używanie lepszej alternatywy samemu popełniając błędy w młodości jest hipokryzją? Czy nie jest?
Fajnie, że znasz lepsze sposoby na spędzanie wspólnie czasu, ja też znam. Ale teraz rozmawiamy o tych nie do końca zdrowych. Wynikających z wieku, chęci buntu, czy nieudolnych prób okazywania dojrzałości. To jest proces dorastania i wg mnie zupełnie naturalny. Cieszę się, że rzuciłem palenie, ale nie przekreślam niektórych pozytywnych rzeczy, które dzięki paleniu się wydarzyły.
"Trudno się z tym zgodzić" - ciekawe masz sposoby argumentacji.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: Krasnal45 » czw wrz 17, 2020 6:26 am

eferzet pisze:...a teraz bronicie innym używać zdrowszej alternatywy? Hipokryzja na niebywałą skalę.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

eferzet pisze:dzięki tym używkom da się nawiązać sporo znajomości, które nieraz trwają dekady. Jeśli młodzież kręci duża chmura, czy światełka w modach, spoko, niech nawiązują relacje i "jarają" się tym, lepiej tak niż śmierdzieć fajkami i obniżać sobie sprawność fizyczną.

Znam ciekawsze i o wiele mądrzejsze sposoby na nawiązywanie relacji niż szpanerstwo na dzielni...

eferzet pisze:Pozwólcie młodym być młodymi i głupimi.

Trudno się z tym zgodzić.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: eferzet » czw wrz 17, 2020 6:16 am

Mnie wkurzają głównie "starzy narzekacze". Panowie, sami mówicie, że paliliście w wieku nastoletnim, a teraz bronicie innym używać zdrowszej alternatywy? Hipokryzja na niebywałą skalę. Poza tym, alkohol jest zły, papierosy są złe, ale dzięki tym używkom da się nawiązać sporo znajomości, które nieraz trwają dekady. Jeśli młodzież kręci duża chmura, czy światełka w modach, spoko, niech nawiązują relacje i "jarają" się tym, lepiej tak niż śmierdzieć fajkami i obniżać sobie sprawność fizyczną. Pozwólcie młodym być młodymi i głupimi.
Co do argumentu: przez chmurzącą młodzież zwiększą się obostrzenia, to chyba nikt w to nie wierzy? Jeśli rządy będą chciały zabraniać, opodatkowywać to użyją każdej metody i każdej podstawy, nawet zupełnie nierealnej, a jak będzie trzeba to sami taką wykreują.
Jedyne z czym się zgodzę, to wpisy na forach, bo tu kuleje mocno język i ewidentne jest, że młodzieży nie chce się przeczytać nawet jednego tematu zanim zada pytanie podobne do setek wcześniejszych.
Badis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 09, 2019 9:30 am
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy nie wkurzają Was młodociani waperzy?

Postautor: Badis » czw wrz 17, 2020 6:00 am

Ja podobnie zaczynałem palenie papierosów w 8 klasie. Dopiero niedawno udało mi się rzucić. W tamtych czasach nawet nie przyszło mi do głowy żeby palić na ulicy czy pod blokiem. Zawsze gdzieś schowany i trzymając fajkę np spinaczem żeby ręce nie śmierdziały. Teraz dzieciaki zaczynają coraz wcześniej, nie kryjąc się z tym wcale. Ostatnio grupka małolatów jarając i pijąc piwka koło placu zabaw bluzgała niemiłosiernie. Żona zwróciła im uwagę bo byliśmy tam akurat z trzema córkami. Gdyby mnie tam nie było to nie wiem czy by nie oberwała od dwóch z nich bo było juz blisko. Coraz lepiej. Powoli zaczynam się martwić o to co będzie z moimi córkami jak pójdą do szkoły: dwie mają po 3 lata i trzecia 6. Przebywając w takim otoczeniu myślę że wychowanie ich będzie nie lada wyzwaniem.

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości