Piekło kobiet

Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2591
Lokalizacja:
Podziękował: 4513 razy
Otrzymał podzięk.: 5536 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » 25 lut 2017, 20:45

To też warto przeczytać
http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... ciaza.html

Bezduszny, niedouczony i zaślepiony swoją ideologią...

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10837
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 6960
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 3245 razy
Otrzymał podzięk.: 10243 razy
Płeć: nieokreślona

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » 25 lut 2017, 20:54

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie widzi żadnego powodu, by pigułkę „dzień po” sprzedawać bez recepty. Jego zdaniem, preparat wywołuje działanie wczesnoporonne. Jak podkreślał, nie przepisałby jej nawet pacjentce, która została zgwałcona.

W opozycji do słów ministra stają lekarze. - Tego typu opinia pokazuje, że lekarz potrafi być bezduszny, niedouczony i zaślepiony swoją ideologią - ocenia ginekolog dr Grzegorz Południewski. - To jest lek zapobiegający niepożądanej ciąży - podkreśla prof. Sławomir Wołczyński, ginekolog.

Jak tłumaczy dr Beata Wróbel, na polskim rynku nie występuje żadna tabletka poronna. - Jasno chcę podkreślić, że pigułka EllaOne nie jest tabletką wczesnoporonną. Na polskim rynku nie ma żadnej pigułki wczesnoporonnej. Jest to pigułka antykoncepcyjna - mówi ginekolog.

basika pisze:Bezduszny, niedouczony i zaślepiony


Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Tępy, durny i ciemny!
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2591
Lokalizacja:
Podziękował: 4513 razy
Otrzymał podzięk.: 5536 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » 08 mar 2017, 16:01

raczka.jpgO kolejnym pomyśle oszczędzania na zdrowiu Polaków, tym razem tych najbardziej słabych i bezbronnych, jest już bardzo głośno.
Chodzi o obniżenie stawek na leczenie najmłodszych pacjentów nawet o 60%, co wywołało ogromny sprzeciw społeczeństwa. Warto przypomnieć, że dzieje się to w sytuacji gdy Konstanty Radziwiłł ( nie nazwę go ministrem zdrowia) z jednej strony chce zmusić kobiety do rodzenia chorych i kalekich dzieci, a z drugiej planuje zabrać środki na ich leczenie. Nie pokuszę się o komentarz, ale zacytuję wypowiedź pewnego internauty :

Ja mam tylko jedno pytanie:Panie Radziwił czy pan jest jeszcze lekarzem czy już katem?


Monika Drobińska od 27 lat pracuje na anestezjologii, intensywnej terapii i pogotowiu. Wie, jak ciężka sytuacja była wcześniej na oddziałach i zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę Konstanty Radziwiłł szykuje polskim dzieciom. Napisała otwarty list do Polaków i prosi o jego udostępnianie, co czynię.

Monika Drobińska
pielęgniarka z 27-letnim stażem
"Mój dzisiejszy post, jest właściwie listem otwartym. Do wszystkich. Do każdego Polaka. Jest również głosem niezgody, nawet nie krzykiem rozpaczy, ale jest słowem, za którym kryje się zwyczajny ludzki wstyd.

Głośno media mówią o nowej stawce procedury neonatologicznej, z 11000 obniżonej do 6000 tys. Jestem pielęgniarką od 27 lat. Całe swoje zawodowe życie pracuję w anestezjologii, intensywnej terapii i pogotowiu. Całe 27 lat oszczędzam na wszystkim. Od zwykłych rękawiczek, poprzez środki opatrunkowe, środki jednorazowego użycia. Zanim użyję drogiego sprzętu, zastanowię się dwa razy, a zanim cokolwiek wyrzucę – trzy.

Wszystko co robię w realizowaniu procedur anestezjologicznych, robię dla pacjenta i tak, żeby dla pacjenta było, jak najlepiej. Od zawsze w mojej pracy słyszę słowo koszty, koniec miesiąca, skończyły nam się pieniądze. Widzę sztukę kombinowania szefostwa – tu przesunę środki z opatrunków na leki, tu pożyczę z zaprzyjaźnionego oddziału jedno, tu zamienię z innym drugie.Pielęgniarki, szczególnie te anestezjologiczne, wymieniają się z intensywną terapią. Jak u mnie kończy się data ważności sprzętu czy leków, to biorę telefon i sprawdzam, kto może go zużyć natychmiast, oszczędzam, nie wyrzucam.

Dlatego tak bardzo zabolało mnie osobiście obniżenie pieniędzy na dobę dla najmniejszego rodzącego się Polaka. Bo rodzić mamy wszystkie, prawda? Zabiera się, w majestacie prawa, szansę na zdrowie najsłabszym.Próbuje się wprowadzić selekcję naturalną, w katolickim kraju, w którym z wiary zrobiono sobie zwykłe hasło wyborcze.

Wiemy wszyscy, że intensywna terapia, ta dla dorosłych i dla dzieci, nigdy nie przynosiła i nie będzie przynosiła dochodu. Ratowanie życia jest bezcenne i tak do tej pory, każdy rząd na to patrzył. Żaden minister, żaden rząd, nie podniósł ręki na najsłabszych.Te 6000 tysięcy nie pokrywa doby, jedenaście tez było zbyt mało. Proszę zobaczyć, jakie kwoty zbiera się na zabiegi poza granicami Polski.

Ktoś może powiedzieć, że 6000 to bardzo dużo i skoro sobie radziliśmy, to damy sobie radę i teraz.Tak, ale pieniądze skończą się w trakcie operacji, chichot losu polega na tym, że stać nas będzie na trzymanie przy życiu, ale nie leczenie.Za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć – tak mówi moja babcia, patrząc na to wszystko z góry.

W czasie kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 000, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne premie, oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze. Życie to nie tylko pieniądze, życie to wartość sama w sobie. Rozumiem, że należy liczyć koszty, ale nie rozumiem oszczędzania na uszkodzonym dziecku matki,które zostało poczęte z gwałtu, a Pan zgodnie ze swoim sumieniem, odmówił wypisania recepty na pigułkę"dzień po".

No tak, ale zawsze można liczyć na znienawidzony WOŚP, nie udało się orkiestry wyautować z przestrzeni publicznej, gra nadal, to niech weźmie na siebie jeszcze koszty współfinansowania procedur. Społeczeństwo, które zgadza się na oszczędzanie,okradanie z praw (z prawa do leczenia) najmłodszych i bezbronnych, jest społeczeństwem pierwotnym – jaskinia i maczuga, selekcja naturalna.

Ja się nie zgadzam.Tylko ktoś pozbawiony uczuć, mógł wpaść na taki pomysł.I tu jest ten wstyd o którym wspomniałam na początku mojego postu – po prostu mi wstyd Panie Ministrze.

Bardzo proszę, a robię niezwykle rzadko, o udostępnianie mojego postu.Niech MÓJ WSTYD idzie w świat.
"


http://mamadu.pl/130853,za-malo-by-lecz ... wysluchane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10837
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 6960
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 3245 razy
Otrzymał podzięk.: 10243 razy
Płeć: nieokreślona

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » 08 mar 2017, 17:02

Monika Drobińska pisze:W czasie kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 000, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne premie, oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze.


Pani Moniko.
W swoim, ale także bardzo wielu moich znajomych i przyjaciół, imieniu, bardzo Pani dziękuję za ten piękny, choć bolesny list do nas. Bo napisala go Pani przecież do nas, mimo że zwraca się Pani tam też do ministra zdrowia.My rozumiemy Pani rozgoryczenie, czytamy często o problemach Służby Zdrowia.W pełni się z Panią zgadzamy.Wielu z nas jest gotowych na wszelką pomoc jaka tylko jest lub będzie potrzebna.Wielu z nas to muzycy tej Wielkiej Orkiestry o której tak pięknie Pani pisze.
Jest tylko jeden problem. " To jest nieludzkie Panie Ministrze" ; tak można się zwrócić w trudnej sytuacji do ministra. Nawet należy. Ale nie do idioty który pomylił kropidło ze stetoskopem.

Wróć do „W moim magicznym domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość