Piekło kobiet

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » śr mar 08, 2017 4:02 pm

Monika Drobińska pisze:W czasie kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 000, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne premie, oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze.


Pani Moniko.
W swoim, ale także bardzo wielu moich znajomych i przyjaciół, imieniu, bardzo Pani dziękuję za ten piękny, choć bolesny list do nas. Bo napisala go Pani przecież do nas, mimo że zwraca się Pani tam też do ministra zdrowia.My rozumiemy Pani rozgoryczenie, czytamy często o problemach Służby Zdrowia.W pełni się z Panią zgadzamy.Wielu z nas jest gotowych na wszelką pomoc jaka tylko jest lub będzie potrzebna.Wielu z nas to muzycy tej Wielkiej Orkiestry o której tak pięknie Pani pisze.
Jest tylko jeden problem. " To jest nieludzkie Panie Ministrze" ; tak można się zwrócić w trudnej sytuacji do ministra. Nawet należy. Ale nie do idioty który pomylił kropidło ze stetoskopem.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » śr mar 08, 2017 3:01 pm

raczka.jpg



O kolejnym pomyśle oszczędzania na zdrowiu Polaków, tym razem tych najbardziej słabych i bezbronnych, jest już bardzo głośno.
Chodzi o obniżenie stawek na leczenie najmłodszych pacjentów nawet o 60%, co wywołało ogromny sprzeciw społeczeństwa. Warto przypomnieć, że dzieje się to w sytuacji gdy Konstanty Radziwiłł ( nie nazwę go ministrem zdrowia) z jednej strony chce zmusić kobiety do rodzenia chorych i kalekich dzieci, a z drugiej planuje zabrać środki na ich leczenie. Nie pokuszę się o komentarz, ale zacytuję wypowiedź pewnego internauty :

Ja mam tylko jedno pytanie:Panie Radziwił czy pan jest jeszcze lekarzem czy już katem?


Monika Drobińska od 27 lat pracuje na anestezjologii, intensywnej terapii i pogotowiu. Wie, jak ciężka sytuacja była wcześniej na oddziałach i zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę Konstanty Radziwiłł szykuje polskim dzieciom. Napisała otwarty list do Polaków i prosi o jego udostępnianie, co czynię.

Monika Drobińska
pielęgniarka z 27-letnim stażem
"Mój dzisiejszy post, jest właściwie listem otwartym. Do wszystkich. Do każdego Polaka. Jest również głosem niezgody, nawet nie krzykiem rozpaczy, ale jest słowem, za którym kryje się zwyczajny ludzki wstyd.

Głośno media mówią o nowej stawce procedury neonatologicznej, z 11000 obniżonej do 6000 tys. Jestem pielęgniarką od 27 lat. Całe swoje zawodowe życie pracuję w anestezjologii, intensywnej terapii i pogotowiu. Całe 27 lat oszczędzam na wszystkim. Od zwykłych rękawiczek, poprzez środki opatrunkowe, środki jednorazowego użycia. Zanim użyję drogiego sprzętu, zastanowię się dwa razy, a zanim cokolwiek wyrzucę – trzy.

Wszystko co robię w realizowaniu procedur anestezjologicznych, robię dla pacjenta i tak, żeby dla pacjenta było, jak najlepiej. Od zawsze w mojej pracy słyszę słowo koszty, koniec miesiąca, skończyły nam się pieniądze. Widzę sztukę kombinowania szefostwa – tu przesunę środki z opatrunków na leki, tu pożyczę z zaprzyjaźnionego oddziału jedno, tu zamienię z innym drugie.Pielęgniarki, szczególnie te anestezjologiczne, wymieniają się z intensywną terapią. Jak u mnie kończy się data ważności sprzętu czy leków, to biorę telefon i sprawdzam, kto może go zużyć natychmiast, oszczędzam, nie wyrzucam.

Dlatego tak bardzo zabolało mnie osobiście obniżenie pieniędzy na dobę dla najmniejszego rodzącego się Polaka. Bo rodzić mamy wszystkie, prawda? Zabiera się, w majestacie prawa, szansę na zdrowie najsłabszym.Próbuje się wprowadzić selekcję naturalną, w katolickim kraju, w którym z wiary zrobiono sobie zwykłe hasło wyborcze.

Wiemy wszyscy, że intensywna terapia, ta dla dorosłych i dla dzieci, nigdy nie przynosiła i nie będzie przynosiła dochodu. Ratowanie życia jest bezcenne i tak do tej pory, każdy rząd na to patrzył. Żaden minister, żaden rząd, nie podniósł ręki na najsłabszych.Te 6000 tysięcy nie pokrywa doby, jedenaście tez było zbyt mało. Proszę zobaczyć, jakie kwoty zbiera się na zabiegi poza granicami Polski.

Ktoś może powiedzieć, że 6000 to bardzo dużo i skoro sobie radziliśmy, to damy sobie radę i teraz.Tak, ale pieniądze skończą się w trakcie operacji, chichot losu polega na tym, że stać nas będzie na trzymanie przy życiu, ale nie leczenie.Za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć – tak mówi moja babcia, patrząc na to wszystko z góry.

W czasie kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 000, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne premie, oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze. Życie to nie tylko pieniądze, życie to wartość sama w sobie. Rozumiem, że należy liczyć koszty, ale nie rozumiem oszczędzania na uszkodzonym dziecku matki,które zostało poczęte z gwałtu, a Pan zgodnie ze swoim sumieniem, odmówił wypisania recepty na pigułkę"dzień po".

No tak, ale zawsze można liczyć na znienawidzony WOŚP, nie udało się orkiestry wyautować z przestrzeni publicznej, gra nadal, to niech weźmie na siebie jeszcze koszty współfinansowania procedur. Społeczeństwo, które zgadza się na oszczędzanie,okradanie z praw (z prawa do leczenia) najmłodszych i bezbronnych, jest społeczeństwem pierwotnym – jaskinia i maczuga, selekcja naturalna.

Ja się nie zgadzam.Tylko ktoś pozbawiony uczuć, mógł wpaść na taki pomysł.I tu jest ten wstyd o którym wspomniałam na początku mojego postu – po prostu mi wstyd Panie Ministrze.

Bardzo proszę, a robię niezwykle rzadko, o udostępnianie mojego postu.Niech MÓJ WSTYD idzie w świat.
"


http://mamadu.pl/130853,za-malo-by-lecz ... wysluchane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » sob lut 25, 2017 7:54 pm

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie widzi żadnego powodu, by pigułkę „dzień po” sprzedawać bez recepty. Jego zdaniem, preparat wywołuje działanie wczesnoporonne. Jak podkreślał, nie przepisałby jej nawet pacjentce, która została zgwałcona.

W opozycji do słów ministra stają lekarze. - Tego typu opinia pokazuje, że lekarz potrafi być bezduszny, niedouczony i zaślepiony swoją ideologią - ocenia ginekolog dr Grzegorz Południewski. - To jest lek zapobiegający niepożądanej ciąży - podkreśla prof. Sławomir Wołczyński, ginekolog.

Jak tłumaczy dr Beata Wróbel, na polskim rynku nie występuje żadna tabletka poronna. - Jasno chcę podkreślić, że pigułka EllaOne nie jest tabletką wczesnoporonną. Na polskim rynku nie ma żadnej pigułki wczesnoporonnej. Jest to pigułka antykoncepcyjna - mówi ginekolog.

basika pisze:Bezduszny, niedouczony i zaślepiony


Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Tępy, durny i ciemny!
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » sob lut 25, 2017 7:45 pm

To też warto przeczytać
http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... ciaza.html

Bezduszny, niedouczony i zaślepiony swoją ideologią...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » sob lut 25, 2017 7:30 pm

basika pisze:Myślę, że nikt tego nie zapomniał..


Trudno tego obrzydliwego typa zapomnieć.Choć nie należałoby mu poświęcać więcej czasu niż spuszczenie wody w ubikacji.

chazan.jpg


Prosze poczytać ten artykuł:

http://mamadu.pl/129059,przepraszam-a-p ... f-chazanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » sob lut 25, 2017 7:20 pm

Coraz lepiej... :(

Resort zdrowia zapowiedział zmiany w standardach opieki okołoporodowej. W MZ został powołany specjalny zespół, który ma opracować nowe wytyczne dla oddziałów położniczych. Ministerstwo chce, by opisem procedur zajmowały się teraz towarzystwa naukowe. Minister K. Radziwiłł powołał właśnie specjalny zespół ekspertów, który ma się zająć opracowaniem nowych standardów. Wśród członków zespołu znalazł się m.in. prof. Bogdan Chazan.

Jak powołanie prof. Chazana do zespołu komentuje były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz?

Jeśli prof. Chazan ma się zająć opracowaniem standardów opieki okołoporodowej, to możemy pożegnać się z myślą o tym, że polskie kobiety będą rodzić dzieci w godnych, europejskich warunkach - powiedział w rozmowie z nami przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. To kolejna decyzja ministra Radziwiłła cofająca nas wiele lat wstecz. Wszędzie na świecie medycyna idzie do przodu, poprawiają się warunki i komfort pacjentów. A u nas likwiduje się in vitro, zgwałconym kobietom odmawia się prawa do aborcji, a ostatnio nawet do antykoncepcji awaryjnej. Prof. Chazan ekspertem od standardów okołoporodowych? Wszyscy doskonale pamiętamy jakie standardy obowiązywały w szpitalu, którym kierował.

Myślę, że nikt tego nie zapomniał..

http://www.politykazdrowotna.com/16191, ... M.facebook

16938655_1353343804741653_6329356478480908656_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: basika » czw lut 23, 2017 6:19 pm

Jeszcze nie ucichły głosy krytyki po tym, jak Minister Zdrowia ograniczył jednym podpisem prawo kobiet do godnego porodu, a zaraz potem
wprowadził recepty na tabletki „dzień po” czyli tzw. antykoncepcję awaryjną.
Tu jest ta cała rozmowa:
http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/G ... 7-00036860

Trudno to skomentować. Ale powiem jedno. My, polskie kobiety, nigdy nie zgodzimy się na takie traktowanie i będziemy walczyć o swoje prawa. Mam nadzieję, że prawdziwi mężczyźni nam w tym pomogą.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Piekło kobiet

Postautor: robert » czw lut 23, 2017 6:16 pm

Miałem właśnie o tym napisać.Głośno o tym było dzisiaj w necie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Piekło kobiet

Postautor: Tommy Black » czw lut 23, 2017 6:08 pm

Nasz ulubiony ministrant...udający ministra, niejaki Konstanty z domu Radziwiłł znów dał głos.Dziś raczył był nawiedzić Radio Zet i Konrada Piaseckiego.
Niestety, to radio, nie konfesjonał i tego obdarzonego monstrualnym sumieniem podobno, na dodatek, lekarza słuchało sporo ludzi.

Konrad Piasecki zapytał szefa resortu zdrowia, czy przepisałby pacjentce pigułkę "dzień po", gdyby ta zgłosiła się po receptę do jego gabinetu. Minister zaprzeczył.
Prowadzący audycję dopytywał, czy Konstanty Radziwiłł zmieniłby decyzję, gdyby pacjentka była ofiarą gwałtu, ale minister zdania nie zmienił i powołał się na klauzulę sumienia.

"Jako lekarz przede wszystkim patrzę na to przez pryzmat tego, czym są substancje chemiczne zawarte w tych preparatach. Otóż są to silne substancje, które mogą wywołać cały szereg różnego rodzaju zaburzeń, w różnych stanach zdrowia u pacjentki są zdecydowanie przeciwwskazane" - powiedział w Radiu Zet Konstanty Radziwiłł.
Prowadzący audycję dopytywał, czy Konstanty Radziwiłł zmieniłby decyzję, gdyby pacjentka była ofiarą gwałtu, ale minister zdania nie zmienił i powołał się na klauzulę sumienia.


Panie Radziwiłł, to jest pigulka nie pozwalająca na zapłodnienie a nie żaden środek wczesnoporonny.Pańskie sumienie może o tym nie wiedzieć, ale pańska, elementarna zresztą,
wiedza medyczna, powinna. Gdyby ją pan oczywiście miał.
Posłowie parti Kukiz 15 nazywając pana kretynem, obrazili kretynów.

Cała rozmowa z czlowiekiem który pomylił życiowe role na stronie Radia Zet.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Piekło kobiet

Postautor: dorota » czw lut 16, 2017 9:21 am

basika pisze:Panom którzy mają w dupie zdrowie, życie i godność kobiet ograniczyłabym możliwość leczenia, w tym oczywiście prostaty,

możliwość leczenia ograniczyć, ale badanie obowiązkowe! :twisted:
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości