Moje gotowanie ;)

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje gotowanie ;)

Postautor: Tommy Black » śr paź 04, 2017 7:07 am

Widzę że moje obawy co do tego tematu były nieco przedwczesne... :-P

Wróćmy do kuchni... @
Awatar użytkownika
miaziol
dał fajny przepis na golonki. Golonki musi umieć robic każdy facet. To podstawa jego diety.
Ja golonki robię bardzo podobnie tyle że unikam musztardy. No i myślę że Piotrek zapomniał o przyprawie która powinna w tym przepisie wystąpić.
Myślę o gałce muszkatołowej.No i ja staram się zawsze kupić takie bardzo małe golonki a mieści mi się w mojej ceramicznej konsoli ich 12 sztuk.
Kiedyś to było moje popisowe danie które serwowałem głównie Niemcom. Lubiłem sobie popatrzeć na ich miny... :P
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Moje gotowanie ;)

Postautor: miaziol » wt paź 03, 2017 8:50 pm

Właśnie wrzuciłem golonki do garnka to może napiszę co jest 5 :D
Golonki umyć, ogolić i opalić delikatnie (no chyba że ktoś lubi jak go jedzenie drapie w gardło) :D
Najpierw biorę olej i wlewam go do pojemnika dodaję trochę ziół rozmaryn, kminek, czosnek, trochę papryki, kolendrę itd.
Dorzucam troszkę musztardy i miodu. Dokładnie mieszam, powstałą marynatą smaruję golonki wstawiam w miskę zawijam wszystko w folię i odstawiam
do lodówki na 24H. Potem wrzucam je go gara zalewam ciemnym piwem, dodaję warzywa, seler, por, marchewkę, pietruszkę, cebulkę. Gotuję aż mięso będzie
odchodzić od kości. Potem po ugotowaniu wyjmuję z tej zalewy układam na brytfankę smaruję zalewą wykonaną z ciemnego piwa i miodu.
Wstawiam do piekarnika i piekę aż skórka nabierze ładnego ciemnego koloru, co jakiś czas podlewam powstałym w trakcie pieczenia sosem.
Podaję z ziemniaczkami pieczonymi w talarki, oprószonymi przyprawą do grilla, i koniecznie z chrzanem.
Przepis mój :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje gotowanie ;)

Postautor: Tommy Black » wt paź 03, 2017 4:01 pm

dorota pisze:Ale wiesz co, ja takie cuś zrobię najlepiej w niedzielę ino za każdą taką pyzę chłopcy będą mi musieli dać 10 €!!!
bo to o wiele bardziej skomplikowane niż knedle, no i robione w niedziele czyli podwòjna stawka!


No proszę. Wystarczyła jedna lekcja ekonomii i skierowanie we właściwą stronę gastronomii i już widać efekty.
Brawo Dolores. Będzie z Ciebie super cuoco! ;)

PS
Miałem Cię prosić o jakiś reportaż o tym co na wloskich stołach w periodo natalizio, bo się zbliża...ale to chyba zbyt ryzykowne jeszcze...? :-P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Moje gotowanie ;)

Postautor: dorota » wt paź 03, 2017 3:43 pm

Ło matko!
Muszę zobaczyć w tym jarzyniaku czy majo takie kartofle ugotowane w łupinach! :mrgreen:
Ale wiesz co, ja takie cuś zrobię najlepiej w niedzielę ino za każdą taką pyzę chłopcy będą mi musieli dać 10 €!!! *mrgreen*
bo to o wiele bardziej skomplikowane niż knedle, no i robione w niedziele czyli podwòjna stawka! :twisted:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje gotowanie ;)

Postautor: Tommy Black » wt paź 03, 2017 2:01 pm

dorota pisze:co to są zeppeliny?


Obrazek

To jest coś pysznego, litewska kuchnia.

Składniki

FARSZ:
30 dag mielonej wołowiny
10–20 dag mielonej wieprzowiny
cebula
łyżka masła
2–3 łyżki bulionu
sól, pieprz
CIASTO:
20 dużych ziemniaków
jajko
sól
5 dag słoniny
cebula
3 łyżki śmietany




Przygotowanie

Litwa (duże pyzy z mięsem)
Farsz: cebulę obrać, posiekać, zeszklić na łyżce masła. Wymieszać z mięsem mielonym i bulionem. Doprawić solą i pieprzem.
Ciasto: 15 obranych, umytych i startych ziemniaków odcisnąć przez gazę. Pozostałe ziemniaki ugotować w łupinach, obrać i przepuścić przez prasę.
■ Wymieszać obie masy ziemniaczane z jajkiem i szczyptą soli. Wyrobić niezbyt grube placki po 8 dag. Na placki nakładać nadzienie. Zgiąć krawędzie, formując z nich owalne wydłużone pyzy.
■ Cepeliny wkładać do osolonego wrzątku, powoli, aby nie przerwać wrzenia, i gotować ok. 30 minut. Wyłowić za pomocą sita, układać na podgrzanym półmisku. Polewać sosem z zesmażonej słoniny i cebuli wymieszanej ze śmietaną.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Moje gotowanie ;)

Postautor: dorota » wt paź 03, 2017 1:58 pm

Co to są zeppeliny?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje gotowanie ;)

Postautor: Tommy Black » wt paź 03, 2017 1:49 pm

dorota pisze:Ja mam blisko pracy takiego fajnego jarzyniaka i sprzedają tam w woreczkach jarzyny na zupę!!! to dla takich zdesperowanych, mających mało czasu i udających kucharki kobiet jak ja!


To raczej woreczki dla tych z Lampedusy, co przejazdem tylko i nie zawsze są to jarzyny. Uważaj więc trochę na tym jarzyniaku. :-P

dorota pisze:Jeden knedel ze śliwkami kosztuje 2,50 €!!! To już chyba lekka przesada.


To nie jest żadna przesada ale świetna informacja. Ćwicz knedle. Ja robię w godzinę 115 knedli ze śliwkami. Mogę ja u Ciebie spredawać po 1, 5 euro.
No to policz ile możesz zarobić. A jeszcze kilka rzeczy można robić też szybko i na sztuki. Zeppeliny z mięsem. Będą się zabijać i pomik postawią ...
Dolores, rusz to swoje culo italiano... :-P :P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Moje gotowanie ;)

Postautor: dorota » wt paź 03, 2017 1:40 pm

Ty wiesz , że tą razą z bólem na sercu muszę przyznać Ci racje!
Ale tiramisu robię w 10 min i jest pycha!!! :-P
A dla dobra polskiej kuchni lepiej żeby mnie nie deportowali!!! No i dla dobra Tyńca też! :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje gotowanie ;)

Postautor: Tommy Black » wt paź 03, 2017 1:34 pm

Dolores...zadzwoń do Tyńca...na wszelki wypadek...bo z Italii to niedługo Cię deportują. Zabiorą Ci paszport, obywatelstwo i odeślą do Polski.
Wstyd włoskiej kuchni przynosisz! :-P :lol:
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Moje gotowanie ;)

Postautor: dorota » wt paź 03, 2017 1:25 pm

Tommy ale to wszystko trzeba umyć i pokroić! kiedy? :twisted:
Ja mam blisko pracy takiego fajnego jarzyniaka i sprzedają tam w woreczkach jarzyny na zupę!!! to dla takich zdesperowanych, mających mało czasu i udających kucharki kobiet jak ja! :mrgreen: nawet buraki gotowane można tam kupić!!!
Na przeciwko natomiast jest sklep z gotowymi obiadkami. No ale tam to już dla jeszcze bardziej zdesperowanych i bogatych. Jeden knedel ze śliwkami kosztuje 2,50 €!!! To już chyba lekka przesada.
W Italii o tyle jest dobrze, że raczej każdy ma zawsze w domu makaron, a w lodówce zawsze się coś znajdzie żeby przyrządzić jakiś sos! (olio, aglio e peperoncino :twisted: )Dobijające jest to że kolacja jest jak obiad, więc 2 razy dziennie trzeba wymyślać co ugotować. Często sié zdarza że przygotuję sobie " na zaś"
ale moi chłopcy skończą to na jednym posiedzeniu!
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości