To nie może być prawda...

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: amnum » pt lut 07, 2020 3:25 pm

Obrazek Ktoś pamięta to ustrojstwo? Czas idzie do przodu I to jest oczywiste. Fajnie jest mieć oryginalny atomizer, aczkolwiek da się taniej i również oryginalnie. Gdybym dużo zarabiał z pewnością też bym zainwestował w coś Oryginalnego. Miałem klona Tajfuna GT i miło go wspominam (z początku). Teraz Ciągnie mnie jakoś do TGT 3, ale nie stać mnie na oryginał, za to widzę że da się go jeszcze kupić w przystępnej cenie. Podono Ulton robi świetne klony... Sam nie wiem czy nie mam jednego ze stajni tej firmy kloniarskiej. Jednak wracając do tematu... Da się zrobić porządny atomizer do MTL do 100-150 za oryginał. Znajomy zakupił Ostatnio Brunhilde MTL i wygląda typowo solidnie, czyli kawał żelastwa... A to wszystko nie przekracza 120-150zł. Da się? Da... :)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: SzamanDM » pt lut 07, 2020 3:07 pm

amnum pisze: Niemcy/Austriacy robią atomizery po 100-150 Euro, a jednak taki Vapefly, Geekvape potrafi sprzedać oryginalny produkt do 100zł za sztukę... Wiem że autor/inżynier projektu ma prawo ustalić cenę jaką chce, ale po co przepłacać? 2 miesiące temu spotkałem się podczas sprzedaży z facetem który miał przy sobie oryginalnego Huassara, project X i mówi że super. Pokazał co i jak... Jakoś nie przekonało...

A no robią. :)

To się polansuję wapersko na nutę tego filmiku.

Na szyi wisi TGT3+Dicodes No6. Oryginalny Hussar ze wszystkimi dodatkami leży i się kurzy. Drugi Dicodes w wersji czerwonej tak samo. Zakupiony jako zapasowy w ramach zbrojenia się przed wchodząca ustawką. Czeka aż pierwszy grafitowy wyzionie ducha tylko jakoś nie ma zamiaru. Poprzednie wersje TGT i inne oryginalne produkty niemieckie (np. Oko), amerykańskie, rosyjsko-niemieckie (Kajfun), polskie (Hussar) tak samo. Leżą. Ze 3 Provari już raczej jako muzealne eksponaty jedynie służą i też leżą.

Jest jednak jedna znacząca różnica!
Ja tych sprzętów nie kupowałem dla lansu tylko dla niezawodności, jakości i długowieczności.

Nie wiem jak to jest w ciuchach bo ten temat mi powiewa. Kupuję w lumpeksach najczęściej. Chyba, ze buty czy bielizna to w innych sklepach.
W każdym razie różnica między klonem 1:1 a oryginalnym produktem w świecie waperskim była zawsze widoczna w ilościach postów na trawniku. Temat oryginału to zazwyczaj spokojne rozmowy i protipy między użytkownikami. Klon 1:1 to zazwyczaj „cieknie mi”, „coś nie styka”, ”dziwny smak” itd.

Zawsze powtarzałem, że lepiej zaoszczędzić i kupić niemiecki oryginalny parownik niż za te same pieniądze 3-4 klony. Chociaż niekoniecznie niemiecki. Może być chiński byleby projekt był oryginalny. I nadal zdania nie zmieniam.
TGT3 jest moim idealnym parownikiem dlatego też odpuściłem sobie kolejne wersje tej serii. Tak samo Dicodes 6. Działa jak trzeba. Nic więcej nie potrzebuję. Przez kilka ostatnich lat niczego nowego ze sprzętu nie kupiłem. Rok temu odkryłem waporyzatory do ziół. Zakupiłem 2. Stacjonarny niemiecki i przenośny chiński (oryginalny chiński). Z obu jestem zadowolony.

Koniec „lansu”. :) :facepalm:
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

To nie może być prawda...

Postautor: Wampir z Pniew » pt lut 07, 2020 12:32 pm

@wertjacek Biorąc pod uwagę, że to Warszawa to pewnie tyle by mieli. :)
Co jak co, wolę nosić te swoje ściery a zaoszczędzoną kasę wydawać na ciekawsze rzeczy. :-D
wertjacek
Płeć: nieokreślona

To nie może być prawda...

Postautor: wertjacek » pt lut 07, 2020 12:03 pm

Frankosio pisze:Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wezmą się za uczciwą pracę (za 3500/m-c) i z niej będą się tak stroić.


Za 3500 to tylko durnie pracują. Ja pracuję od 37 lat i mam mniej. Wynika z tego, że nie jestem durniem. I tu nasuwa się kolejne, to właściwie kim ja jestem? :P Możecie pojechać ostro. Dla najbardziej wazeliniarskiej odpowiedzi przewidziałem nagrodę w postaci mojego numeru konta, na które przelejecie te 3.500.
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: amnum » pt lut 07, 2020 11:36 am

Z drugiej strony w 2009 roku poszedłem do znajomego ze szkoły wieczorowej i pierwszy raz w życiu zobaczyłem telewizor 42" LCD, z płaskim kineskopem i dziwiłem się że coś takiego można mieć w domu i takie cosi istnieje... Oni patrzyli się na mnie jak na idiotę... :D Nie wiem czy to źle, czy dobrze. Skromny nigdy nie byłem. Raz mi się nawet zrobiło żal parunastu wieszaków na śmietniku i nie powiem że zacząłem zwracać uwagę na to co ludzie wyrzucają, ponieważ niektóre rzeczy nadal są często zdatne, bądź wymagają lekkiej naprawy. W latach 90" była Moda na podrabiane Vansy (rocznik 88). Kto miał Vansy za 150zł ten był cool... Teraz kupuję odzież tylko na przecenach i nie żałuję, ponieważ jakość w stosunku do ceny w "galeriowych sieciówkach" znacznie się ujednoliciła. Kiedy musiałem nosić drapiące koszulki z rynku które kosztowały tyle samo. Teraz za 20-25zł mam lepszej jakości materiał który jest bardziej aksamitny dla skóry, trzyma lepiej, a tamto było szarawe i nijakie. Teraz pomyślcie ile nastolatek wzdycha za takich chłopcem który ma kurtkę za 2 tysiące złotych. Spoko stać, to ma. Ale są na prawdę fajne buty, kurtki, bluzy, spodnie za bardzo niskie pieniądze i służą mi latami. Jeżeli ktoś interesuje się Informatyką, to wie że karty graficzne od ATI/AMD są bardziej przyszłościowe niż te od Nvidii... Jest cała masa porównań. Nawet mam pomysł na własny atomizer MTL i RTA, ale jeżeli nie posiada się obsługi modelingu 3D i nie ma pieniędzy by posmarować fabryce, przy tym trzeba jeszcze nie przesadzić z ceną... Niemcy/Austriacy robią atomizery po 100-150 Euro, a jednak taki Vapefly, Geekvape potrafi sprzedać oryginalny produkt do 100zł za sztukę... Wiem że autor/inżynier projektu ma prawo ustalić cenę jaką chce, ale po co przepłacać? 2 miesiące temu spotkałem się podczas sprzedaży z facetem który miał przy sobie oryginalnego Huassara, project X i mówi że super. Pokazał co i jak... Jakoś nie przekonało... Może jestem skąpy, ale da się taniej i lepiej, przy czym wtedy potencjalny inwestor nie traci patrząc jak rosną klony jego atomizera niczym grzyby po deszczu. To samo było z NES'em i Pegasusem. Nintendo zawsze przegrywało pod względem zabezpieczeń, przez co ludzie woleli kupować PS2, ponieważ wtedy było tańsze, zastępowało dodatkowo odtwarzacz DVD(który również nie należał do tanich na przełomie lat 2000-2002. Pomyśleć że wtedy Gamecube miał o wiele lepsze parametry, ale rodzaj nośnika przekreślił całą konsolę, która była kozacka... Ostatecznie pozostał Xbox, a to za sprawą tego że wiedziano iż piractwo istnieć będzie zawsze. Nie wiem czy wniosłem coś do tematu. Od, tak luźne przemyślenia... :)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: Nikotynos » pt lut 07, 2020 11:35 am

OMG!, czyli w oczach gimbazy jestem lumpem. :lol: A myślałem że jak jestem 42-letnim gościem noszącym Adasie Terexa i sneakersy Tommego Jeansa to jestem ziom na dzielni. A to jednak nie!. Stoczyłem się!. Jak żyć?. :lol:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: Krasnal45 » pt lut 07, 2020 11:07 am

venom_666 pisze:Biedne dzieci...

Święte słowa. Na dodatek nieszczęśliwe i zakompleksione...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: To nie może być prawda...

Postautor: venom_666 » pt lut 07, 2020 11:05 am

Biedne dzieci...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: Frankosio » pt lut 07, 2020 10:38 am

Czyżby to zasługa "lepszej zmiany" ??? :wow: Ło matko i córko... t shirt 1800, skarpetki 400, badziewny pasek do spodni 2000. :wow: :wow: :wow:
A jeżdżą tramwajami "na gapę" bo szkoda kasy na bilet. :facepalm:
I teraz samo nasuwa się pytanie - co dalej? Co z nich wyrośnie? Co będą robić za 5-10 lat? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wezmą się za uczciwą pracę (za 3500/m-c) i z niej będą się tak stroić.
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

To nie może być prawda...

Postautor: DamianGR » pt lut 07, 2020 10:29 am

A mi się to podoba, że są tacy ludzie. Wtedy zaczynam wierzyć, że mógłbym otworzyć własny interes i sprzedawać trampki od Azjatów za krocie. :)

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości