To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Mareckimt » wt lip 05, 2022 5:12 am

vitz pisze:Chmurzę już przeszło 8 lat, a dalej mam takie lekkie ciągoty do tytoniu. Też tak macie? :)

Nie, stanowczo nie. Żadnej chęci zapalenia papierosa głównie przez wstręt. Z mordy jedzie, ciuchy śmierdzą, pomieszczenie takoż.
No i koszt. Za paczkę fajek to mam liquidu na miesiąc, smacznego, aromatycznego, chmurka mała, chmurka duża.
Ponadto z papierosami teraz trzeba się kryć. Zbyt wiele miejsc gdzie nie wolno palić, wapowanie czasem ujdzie.
No i odbiór przez otoczenie. Teraz wiem, że palacz tytoniu nie uprzyjemnia życia otoczeniu.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Tomba » wt lip 05, 2022 5:12 am

Superlux pisze:Z ww. nie paliłem chyba tylko dwóch, resztę mam przerobioną.

U mnie dokładnie tak samo. Tylko dwóch nie przerabiałem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 667
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 730 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: vitz » pn lip 04, 2022 8:45 pm

Pamiętamy, jeszcze jak. Wiele tych marek przetestowałem, zwłaszcza z drugiego zdjęcia. Mnóstwo kasy puszczonej z dymem, że o zdrowotnym uszczerbku nie wspomnę nawet. Najbardziej jednak rozsmakowałem się w Camelach. Ostatnie lata mojego palenia, to papierosy skręcane samodzielnie. Doszedłem do takiej wprawy, że skręcałem sobie fajeczkę podczas marszu, specjalnie nawet nie patrząc na ręce. Niekwestionowanym królem tytoni został dla mnie Mac Baren Original, niepowtarzalny smak i aromat. Najlepsze fajeczki smakowały w porównaniu do niego, jak zwykły, podły kiep. Tak sobie paliłem i paliłem, aż zacząłem chmurzyć, czego stanowczo nie żałuję. Czas na anegdotę. :) W pierwszym roku mojej waperskiej kariery, będąc na imprezie (lub, jak to się drzewiej mawiało - prywatce), zauważyłem kolegę, posiadającego rzeczony tytoń. Sobie pomyślałem po kilku głębszych: skoro już nie palę, to sobie skręcę jednego, będzie fajnie. Wiecie co? Nie było fajnie, nawet nie dopaliłem. Mój król tytoni, w porównaniu do archaicznego sprzętu, którym wtedy dysponowałem (wraz z jakimś sieciówkowym gotowcem), był tragiczny. Podobne walory smakowe uzyskałbym liżąc popielniczkę, jak przypuszczam. Chociaż, przyznam się szczerze, iż tęsknię czasem do rytuału skręcenia, podpalania i całej tej otoczki. Poranna kawa i pierwszy papieros, to było coś. Chmurzę już przeszło 8 lat, a dalej mam takie lekkie ciągoty do tytoniu. Też tak macie? :)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Kami » pn lip 04, 2022 8:20 pm

A ja to chyba zawsze byłam inna. Palenie zaczęłam od cygaretek, później dołączyły do nich papierosy smakowe Black Devil które jeśli dobrze pamiętam dyrektywa unijna wycofała ze sprzedaży. A że trzeba było sobie jakoś radzić, to sięgnęłam po bibułki, ustniki, tytoń i aromaty do niego.
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 5:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 174 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: pHarel2403 » pn lip 04, 2022 8:06 pm

Mniam! Kiedyś papierosy miały lepszy smak, teraz nie wiem, bo już kilka lat nie palę. Carmeny były smaczne, Camele uwielbiałem tak samo jak Sobieskie a Caro były mocne, oczywiście wszystkie czerwone.
eVic mini, Primo, Pico, Vesta, Pulse80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class, Billet Box
Kayfun V5,V5 mini,V3 mini,lite, Merlin,Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar, X, Ammit MTL,Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Venna,C4
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1489 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: kamyk87 » pn lip 04, 2022 10:03 am

Szczerze niechętnie wracam do tych wspomnień...
W moich rejonach rządziły głównie zagraniczne marki, raczej nie premium, a to za sprawą bliskiej granicy z państwem, którego obecnie nazwy nie wypada przytaczać.
Wstyd się przyznać, ale swoją "przygodę" ze śmierdziuchami rozpocząłem od Monte Carlo, New Line (1,50 zł za paczkę), a później rządziły JinLing (ładne opisy na paczce nie miały nic wspólnego z rzeczywistością). Ogółem straszny syf :ble2: .
L&M, Marlboro były produktami ekskluzywnymi, zarezerwowanymi wyłącznie na imprezy w okolicznych mieścinach.
Nie było to nic dobrego i żałuję, że w ogóle wpadłem w ten nałóg, ale takie były czasy...
Na szczęście już od około dziesięciu lat tylko EIN.
:lovevape:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Tenmen » pn lip 04, 2022 10:01 am

Moje pierwsze doświadczenie z papierosami zaczęło się w 7 klasie podstawówki. Papierosy kupowali nam starsi koledzy, pamiętam że w kiosku można było nabyć je na sztuki. Potem już na poważnie kopciłem w Technikum. (Trochę z przymusu, gdyż na przerwach życie towarzyskie toczyło się w toalecie, a tam wszyscy palili.) I już tak zostało przez wiele lat, z ciekawszych rzeczy pamiętam, że jak pracowałem w fabryce w czasach kryzysu, przydzielano nam tzw. odrzuty z produkcji, były to np. bardzo długie papierosy, które trzeba było sobie pociąć. Z kryzysowych lat pamiętam, że w kioskach jedynymi papierosami, które można było kupić były albańskie, śmierdziuchy perfumowane i okropne. Zdarzyło mi się trafić na Marlboro jugosławiańskie, które leżały chyba bardzo daleko od oryginałów, nie dało się tego kopcić. Z polskich papierosów chyba przetestowałem wszystkie, potem zaczął się okres kupowania w Peweksie, gdzie również zaliczyłem chyba cały asortyment. Teraz używam już 11 rok e papierosa i dzięki temu jestem zdrowszy.

eD
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Marcin Gdynia » pn lip 04, 2022 8:33 am

@
Awatar użytkownika
Rambo 2
czwarta linijka od dołu, pierwsze od lewej! To było proroctwo dla nas! Znak z góry, że niebawem ta jednostka będzie dla nas czymś ważnym. :D
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: jsakic19 » pn lip 04, 2022 8:27 am

Doskonale pamiętam "Mocne z filtrem", chociaż palenie nałogowe rozpocząłem od Marlboro "zielonych".
Obrazek
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

To nigdy nie wróci ale czy pamiętacie?

Postautor: Rambo 2 » pn lip 04, 2022 8:02 am

Aż wstyd się przyznać. Naliczyłem 20 paczek szlugów ze zdjęcia pod postem, które kurzyłem pokątnie sam lub z kolegami.
Jakiś czas temu widziałem nawet "Mocne" w sklepie. Ich szata graficzna nie zmieniła się przez tyle lat...

I tu jeszcze taka kolekcja. Z tych to prawie wszystkie były jarane.
Obrazek
Na marginesie, w latach 90-tych byl istny wysyp różnego rodzaju badziewia papierosowego. Fajek w kioskach były setki. I ja z kolegami idąc do szkoły, składaliśmy się za każdym razem na inną paczkę.
Tylko MTL. :ok:

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości