Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: iron64 » czw cze 25, 2020 7:12 pm

Przeanalizuj działania od 2002 roku do 2020 to dowiesz się o czym napisałem wyżej. Do tego czasu wymyślasz sobie jedynie co chciałbyś przeczytać.
Dzisiejsza władza robi wyprzedaż niemal garażową i sprzedaje każdemu chętnemu, poprzednie rządy tego nie robiły aż tak.
Nie zachowuj się jak troll, bo tak zaczną cię ludzie postrzegać.
Od niedawna jesteś z nami na Salonie, więc powtórzę raz jeszcze, mnie najbliżej do anarchisty i starego punkowca, co nie zmienia faktu, że uczestniczę w giełdzie i znam jej mechanizmy. Oczywiście nie na poziomie światowym.
Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: pampalini » czw cze 25, 2020 7:03 pm

iron64 pisze:Możesz sobie atakować, ja mam to właśnie tam, gdzie pomyślałeś.
W obecnej chwili nie mamy, nadajemy z innych planet.


Zapewne tak, na twojej rok trwa 18 lat. Z 2002 trafiłeś bezpośrednio do 2020. I jeszcze zgrabnie to powiązałeś z obecną władzą.

iron64 pisze:skoro zajmujesz takie nie inne stanowisko.


No nie, nie zająłem żadnego stanowiska, poza stwierdzeniem, że sfiksowałeś na punkcie PiS przypinając autorów wpisu z 2002 r. do dzisiejszego rządu, a raczej do ich "tych wszystkich+" jak to ująłeś.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: iron64 » czw cze 25, 2020 6:25 pm

Możesz sobie atakować, ja mam to właśnie tam, gdzie pomyślałeś.
Jak przeanalizujesz historię od roku 2002 do teraz to może będziemy mieli o czym dyskutować. W obecnej chwili nie mamy, nadajemy z innych planet.
Poza tym, dla mnie wszyscy politycy są siebie warci, akurat teraz jest PIS i im się obrywa, ale działania wszyscy mają zbliżone, jedni mniej inni bardziej na kursie konfliktowym ze wszystkimi. Tym razem mamy kurs "Kamikadze". I budowanie CPK i podobne kwiatki, potrzebne tylko im.
Dane giełdy z lat 2002 ufam, że wiesz gdzie szukać? Powinieneś, skoro zajmujesz takie nie inne stanowisko.
Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: pampalini » czw cze 25, 2020 6:15 pm

iron64 pisze:To oczywiście wolne tłumaczenie na nasz język.


Nie, to jest tłumaczenie na język @
Awatar użytkownika
iron64
wolne od myślenia. Jeszcze się okaże, że pis w 2002 w konspiracji był i myśląc dalekowzrocznie shakował Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych tylko po to, byś snuł dziś takie filozoficzne rozważania.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: iron64 » czw cze 25, 2020 5:43 pm

No tak, a po mojemu to brzmi mniej więcej tak:
Dajemy na giełdę obligacje naszego kraju, bo potrzebujemy kasy i nikt pożyczyć nie chce. W ten sposób sprzedajemy Polskę na rynku międzynarodowych obligacji, aby mieć kasę na przebimbanie i na wszystkie "+". Tego potrzebujemy, żeby wygrać wybory, jakiekolwiek, bo przecież nie prezydenckie, prezydent ma jedynie reprezentować nas.
Kasę oczywiście przekażemy na swoje konta, a reszta będzie za nas spłacać, to oczywiste. Każdy tak robił, a przez 8 poprzednich lat Polcy i Polacy...
To oczywiście wolne tłumaczenie na nasz język.
Obrazek
Awatar użytkownika
Risto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 09, 2019 9:27 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: Risto » czw cze 25, 2020 4:45 pm

Reporting File Number 001-02423
Fiscal Year End 03-31

Business Address
233 MADISON AVENUE
NEW YORK NY 10016

Business Phone 48 22 694 5000

Mailing Address
MINISTRY OF FINANCE
UL. SWIETOKRZYSKA 12
WARSAW POLAND

R9
00916

233 Madison Ave., New York, NY, 10016
Pod tym adresem znajduje się Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, który zaczął funkcjonować w 1919 r.
Konsulat ten jest jedną z najważniejszych polskich placówek konsularnych na świecie.
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku jest terytorium eksterytorialnym, czyli można założyć, że jest malutkim kawałkiem Państwa Polskiego.

Czy Polska została wystawiona na sprzedaż na amerykańskiej giełdzie?

"Na stronie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych rzeczywiście widnieje informacja o zarejestrowaniu tam Polski. Celem wyjaśnienia tej kwestii zwróciliśmy się do Ministerstwa Finansów. W udzielonej nam odpowiedzi resort informuje, że:

"Na stronie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (U.S. Securities Exchange Commission „SEC”) pod numerem CIK (Central Index Key number) 0000079312 znajduje się dokumentacja złożona przez MF do SEC, która jest bezpośrednio związana z możliwością emisji obligacji skarbowych na rynku amerykańskim.

Pełna dokumentacja – Program Shelf, zarejestrowana w SEC przez MF, dostępna jest na naszych stronach internetowych w zakładce Dług Publiczny => Obligacje zagraniczne =>Emisje (Shelf na rynku amerykańskim w przypadku emisji w dolarach amerykańskich), gdzie znajduje się bezpośrednie odwołanie do strony SEC: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... 1_sb-a.htm.

Ostatnia aktualizacja przedmiotowej dokumentacji miała miejsce w 2018 r., zaś ostatnia emisja obligacji skarbowych na rynku amerykańskim w 2016 roku. Obecnie finalizujemy kolejną aktualizację Programu Shelf. Po dopięciu wszystkich formalności zaktualizujemy link znajdujący się na naszych stronach internetowych.

Co ważne emisje skarbowych papierów wartościowych (SPW) na rynku krajowym i zagranicznym służą finansowaniu pożyczkowych potrzeb budżetu państwa.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich emisji SPW są dostępne na stronach internetowych MF w zakładce Dług Publiczny https://www.gov.pl/web/finanse/dlug-publiczny ".

A zatem Polska zarejestrowana jest w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych celem emisji obligacji skarbowych na rynku amerykańskim. Co istotne, Polska widnieje w rejestrze SEC już od 2002 roku, a więc nieprawdziwa jest również informacja o tym, że jakikolwiek związek z tym faktem ma obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, jednym z głównych celów sprzedaży polskich obligacji na rynkach zagranicznych jest ugruntowanie pozycji Polski na międzynarodowym rynku finansowym jako emitenta godnego zaufania. Znaczenie tych emisji jest również istotne z punktu widzenia finansowania pożyczkowych potrzeb budżetu państwa.

Obecność Polski na rynku międzynarodowym pozwala na dywersyfikację źródeł finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa oraz umożliwia dostęp do zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, posiadających poważne zasoby finansowe. Ponadto zagraniczne emisje polskich papierów rządowych stanowią punkt odniesienia (benchmark) dla polskich banków i przedsiębiorstw plasujących własne emisje instrumentów dłużnych na rynku międzynarodowym.".

Powyższy fragment przekopiowałem, ale zgubiłem gdzieś stronę źródłową i jak ją odnajdę, to podam do niej link.
pampalini
Płeć: nieokreślona

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: pampalini » pn cze 15, 2020 9:47 am

https://sec.report/CIK/0000041177

Niemiecki adres Ambasady w Waszyngtonie.

https://sec.report/CIK/0000008578

Losowe kraje. Adresy biznesowe w USA.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: Tommy Black » pn cze 15, 2020 9:37 am

SuwMar pisze:Ja bym z chęcią się dowiedział dlaczego tak jest.


Nie ma w tym nic dziwnego, poza adresem. Druga strona EDGARA podaje więcej państw, z tym że wszystkie mają swoje realne adresy.Czemu Polska ma w NY?
Dziwne, tym bardziej że aktualnie kontaktuje się z amerykańską giełdą w czym też nie ma nic dziwnego.

Obrazek

Natomiast pan Czaputowicz nie ma nawet pojęcia o co chodzi...niestety, niewiele większe ma RPO.
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: SuwMar » pn cze 15, 2020 9:19 am

pampalini pisze:Może to bicie piany i wszystkie kraje taki wpis mają, tyle że nie afiszują się tym.


Może tak, może nie.
Ja bym z chęcią się dowiedział dlaczego tak jest. :-D
pampalini
Płeć: nieokreślona

Polska zarejestrowana jako firma w USA?

Postautor: pampalini » pn cze 15, 2020 9:17 am

Sprawa czysto techniczna. Pan Czaputowicz powinien wiedzieć czemu przedłuża wpis, ale czemu wogóle Polska znalazła się w rejestrze wiedzą tylko obaj wymienieni wyżej panowie i to oni powinni wyjawić nam motywy tego czynu. :)
Może to bicie piany i wszystkie kraje taki wpis mają, tyle że nie afiszują się tym.

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości